Orienteering Australia

Official results for Bush 1 Jorgensen Park

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Bush 1 Jorgensen Park
Organisers: Orienteering WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 5 July 2020

Albany & Denmark Hinterland Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Edmund ToomeyE (10)18:169:36

Bibbulmun Orienteers

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Craig DuftyH2 (14)53:427:33
1Amy DuftyM (12)36:4613:37
1Hadrien DevillepoixH4 (24)21:427:14
2Ruby PhillipsM (12)40:49+4:0315:07
3Siena JohnstonM (12)42:54+6:0815:53
4Eleanor SansomH4 (24)38:05+16:2312:41
5Riley McFarlaneH2 (14)1:21:42+28:0011:30
7Asha JohnstonM (12)1:17:44+40:5828:47
8Liam DuftyH2 (14)1:36:46+43:0413:37
8Patrick DuftyH3 (20)1:14:42+22:3717:47
11Phil DuftyH2 (14)2:19:25+1:25:4319:38
11Rob BeattieH3 (20)1:29:15+37:1021:15
12Penny DuftyH3 (20)1:44:29+52:2424:52
15Sasha EvesH4 (24)1:02:31+40:4920:50
19Toni FrankH4 (24)1:18:08+56:2626:02
Sue DowlingH4 (24)mispunched
Andrea EvesH3 (20)cancelled
Ian ClaytonM (12)cancelled

CAS W

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Michael SelbyE (10)29:17+11:0115:24
5Hamish GardnerE (10)35:30+17:1418:41
6Jack WadeE (10)35:33+17:1718:42
6Mitchell CrookH2 (14)1:30:37+36:5512:45
7Alexander GardnerE (10)35:54+17:3818:53
9Robyn NoyesE (10)50:06+31:5026:22
10Ann SmithsonH2 (14)2:05:38+1:11:5617:41
Alice MunroeM (12)cancelled
Linda MunroeM (12)cancelled
Evelyn WillrowM (12)cancelled

Kulgun 225 Orienteers

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Ruben ClaessensVE (1)26:0015:17
1Sten ClaessensH3 (20)52:0512:24
2Rohan BraidE (10)25:02+6:4613:10
2Kate BraidH4 (24)32:20+10:3810:46
3Graham BraidH2 (14)1:12:11+18:2910:10
4Lachlan BraidM (12)49:57+13:1118:30
6Debbie McKayM (12)1:03:49+27:0323:38
7Russell CandyH3 (20)1:14:28+22:2317:43
9Vanessa SmithH2 (14)1:44:25+50:4314:42
10David PassH4 (24)52:38+30:5617:32
10Paul SmaleH3 (20)1:23:07+31:0219:47
14Jan CandyH4 (24)59:09+37:2719:43
17Jennifer MajorH4 (24)1:11:40+49:5823:53
18John MajorH4 (24)1:13:05+51:2324:21
Wendy HobleyH4 (24)cancelled
Ceri PassH2 (14)cancelled

LOST

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Noel SchoknechtH4 (24)32:36+10:5410:52
4Zali DaleH3 (20)1:02:01+9:5614:45
6Isaac MaddenH3 (20)1:11:58+19:5317:08
7Edward PlummerH2 (14)1:33:13+39:3113:07
8Peter StandenM (12)1:18:10+41:2428:57
11Mike HoweH4 (24)54:05+32:2318:01
12Rosalind CrossleyH4 (24)57:07+35:2519:02
13Jennifer PorterH4 (24)57:11+35:2919:03
16Janet FletcherH4 (24)1:08:26+46:4422:48
Emma PlummerE (10)mispunched
Anthea FeaverH3 (20)mispunched
Jason SimpsonH2 (14)mispunched
Helen BaileyH3 (20)did not finish
Robert GraiegH2 (14)cancelled
Moreen CoxH4 (24)cancelled
Caitlin MaddenH3 (20)cancelled
Richard MatthewsH3 (20)cancelled
Ian FletcherH3 (20)cancelled

Orienteering WA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
9Helen PostH4 (24)52:24+30:4217:28

South-West Orienteering Trekkers

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Aldo BosmanH2 (14)1:08:36+14:549:39
5Nic PhillipsM (12)54:18+17:3220:06
8Eckart BosmanH4 (24)52:15+30:3317:25
8Robyn PhillipsE (10)41:13+22:5721:41

Wullundigong Orienteers of the West

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Rosalie McCauleyH3 (20)1:01:54+9:4914:44
3Archie BrownlieE (10)27:02+8:4614:13
3Daisy McCauleyH3 (20)1:01:55+9:5014:44
4Tom BrownlieH2 (14)1:19:50+26:0811:14
5Brian AustinH4 (24)43:56+22:1414:38
5Sarah RichardsH3 (20)1:08:03+15:5816:12
6Peter KomyshanH4 (24)46:04+24:2215:21
7Ken BrownlieH4 (24)49:09+27:2716:23Download route in GPX format
9Ken PostH3 (20)1:17:48+25:4318:31
13Nick FluxH3 (20)1:48:12+56:0725:45
Melinda RichardsH4 (24)mispunched
Kristy MeadE (10)did not finish
Ian JenningsH4 (24)cancelled
David McCauleyH3 (20)cancelled
Nick LethbridgeH3 (20)cancelled

Please report errors in the result list to the organiser.