Orienteering Australia

Official results for Bush 3 Umuna (Long Distance OY)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 3 Umuna (Long Distance OY)
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Kulgun 225 Orienteers / Orienteering WA
Date: Sunday 26 July 2020

Classes: Show all | H1 | H2 | H3 | H4 | H5 | M | E | VE

H1

10 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBO W1:19:397:35
2Hadrien DevillepoixBO W1:42:18+22:399:44
3John ToomeyAO W1:44:19+24:409:56
4Andre MorkelLOST1:54:26+34:4710:53
Test CAS Wdid not start

H2

6 400 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKO W1:00:219:25 Download route in GPX format
2Rachel WestBO W1:00:58+0:379:31
3Tom BrownlieWO W1:04:01+3:4010:00
4Riley McFarlaneBO W1:07:37+7:1610:33
5Ceri PassKO W1:09:25+9:0410:50
6Phil TaylorLOST1:11:09+10:4811:07
7Mason EvesBO W1:13:10+12:4911:25
8Liam DuftyBO W1:15:51+15:3011:51
9Michael DuftyBO W1:16:30+16:0911:57 Download route in GPX format
10Tony WhittakerAO W1:19:20+18:5912:23
11Patrick DuftyBO W1:23:38+23:1713:04 Download route in GPX format
12Robert GraiegLOST1:31:00+30:3914:13
13Vanessa SmithKO W1:39:38+39:1715:34
14Rob WestBO W1:40:56+40:3515:46
15Lucy JarrettKO W1:41:01+40:4015:47
16Jennifer PorterLOST2:07:11+1:06:5019:52
Paul JarrettKO Wmispunched

H3

4 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSW W48:4610:36
2Sarah RichardsWO W1:03:12+14:2613:44
3Peter KomyshanWO W1:05:00+16:1414:07
4Ken PostWO W1:09:53+21:0715:11
5Mike HoweLOST1:12:37+23:5115:47
6Paul SmaleKO W1:12:58+24:1215:51
7Brian AustinWO W1:37:49+49:0321:15
8Phil DuftyBO W1:52:10+1:03:2424:23
Nick LethbridgeWO Wmispunched

H4

3 600 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST39:4511:02
2Isaac MaddenLOST41:51+2:0611:37
3Dan GreigWO W46:27+6:4212:54 Download route in GPX format
4Robert BoekelaarWO W47:26+7:4113:10
5Carol BrownlieWO W48:02+8:1713:20 Download route in GPX format
6Sandra TarrLOST48:09+8:2413:22
7Caitlin MaddenLOST53:18+13:3314:48
8Jaco BosmanSW W54:00+14:1515:00
9Rosalie McCauleyWO W1:03:12+23:2717:33
10Tony SimpkinsLOST1:03:27+23:4217:37
11Christine HowittWO W1:09:11+29:2619:13
12Lois WestBO W1:10:10+30:2519:29
13Ian FletcherLOST1:13:37+33:5220:26
14Lyn StoltzeAO W1:14:35+34:5020:43
15John MajorKO W1:16:54+37:0921:21
16Marlize BosmanSW W1:19:45+40:0022:09
17Helen PostOWA1:27:38+47:5324:20
18Debra LethbridgeWO W1:32:41+52:5625:44
19Andrea EvesBO W1:34:48+55:0326:20
20Erica SmaleKO W1:34:54+55:0926:21
21Jenny KomyshanWO W1:40:23+1:00:3827:53
Jennifer BinnsLOSTmispunched

H5

2 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ken BrownlieWO W38:2214:12 Download route in GPX format
2Rosemary KullmannLOST47:52+9:3017:43
3Jennifer MajorKO W49:29+11:0718:19
4Penny DuftyBO W51:41+13:1919:08
5Janet FletcherLOST58:28+20:0621:39
6Eleanor SansomBO W1:06:05+27:4324:28
6Rosalind CrossleyLOST1:06:05+27:4324:28
8Tracy BurnsLOST1:06:24+28:0224:35
9Sue DowlingBO W1:23:40+45:1830:59
10Moreen CoxLOST1:23:58+45:3631:05
11Ian ClaytonBO W1:41:30+1:03:0837:35
Melinda RichardsWO Wmispunched

M

3 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSW W33:0110:39
2Lachlan BraidKO W40:12+7:1112:58
3Amy DuftyBO W53:15+20:1417:10
4Michael SelbyCAS W56:18+23:1718:09
5Vicky BrownlieWO W1:07:48+34:4721:52
6Veronica JarrettKO W1:10:46+37:4522:49
7Gary AitkenLOST1:40:51+1:07:5032:31
Ruby PhillipsBO Wmispunched
Monika SwierkCAS Wmispunched
Archie2 BrownlieWO Wmispunched
Juliette JarrettKO Wdid not start

E

2 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Archie BrownlieWO W26:119:01
2Rohan BraidKO W29:42+3:3110:14
3Edmund ToomeyAO W30:24+4:1310:28
Kristy MeadWO Wdid not start
Vaughan SpraggNo club membershipdid not start

VE

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKO W26:2711:30
Simon WinsorBO Wdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.