Orienteering Australia

Official results for Bush 4 Spice Brook

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 4 Spice Brook
Organisers: LOST / Orienteering WA
Date: Sunday 9 August 2020

Classes: Show all | H2 | H3 | H4 | M | E | VE

H2

7 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky ThackrayBO W1:08:379:01 Download route in GPX format
2Hadrien DevillepoixBO W1:09:02+0:259:05
3Tom BrownlieWO W1:12:42+4:059:33 Download route in GPX format
4Sten ClaessensKO W1:12:56+4:199:35 Download route in GPX format
5Vanessa SmithKO W2:07:50+59:1316:49
Phil DuftyBO Wmispunched

H3

5 500 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andries SwartKO W1:00:4211:02
2Ceri PassKO W1:02:34+1:5211:22
3Anthea FeaverLOST1:06:43+6:0112:07
4Lucy JarrettKO W1:08:55+8:1312:31
5Michael DuftyBO W1:12:59+12:1713:16 Download route in GPX format
6Dan GreigWO W1:16:16+15:3413:52
7Robert BoekelaarWO W1:19:23+18:4114:26
8Russell CandyOWA1:21:45+21:0314:51
9Robert GraiegLOST1:22:11+21:2914:56
10Caitlin MaddenLOST1:23:52+23:1015:14
11Paul JarrettKO W1:36:42+36:0017:34
12Nick LethbridgeWO W1:42:36+41:5418:39
Rob WestBO Wmispunched
Sarah RichardsWO Wmispunched
Helen BaileyLOSTdid not finish

H4

3 600 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky ThackrayBO W30:188:25 Download route in GPX format
2Ian FletcherLOST46:39+16:2112:57
3Isaac MaddenLOST51:35+21:1714:19
4Sandra TarrLOST52:56+22:3814:42
5Carol BrownlieWO W55:43+25:2515:28 Download route in GPX format
6Jennifer PorterLOST1:01:14+30:5617:00
7Mike HoweLOST1:01:20+31:0217:02
8Eleanor SansomBO W1:01:30+31:1217:05
9Rob BeattieBO W1:04:10+33:5217:49 Download route in GPX format
10Tony SimpkinsLOST1:04:12+33:5417:50
11Lois WestBO W1:09:07+38:4919:11
12Vicky BrownlieWO W1:10:02+39:4419:27
13Jan CandyOWA1:12:54+42:3620:15
14Rosemary KullmannLOST1:15:06+44:4820:51
15Janet FletcherLOST1:20:04+49:4622:14
16Debra LethbridgeWO W1:21:12+50:5422:33
17Tracy BurnsLOST1:28:01+57:4324:26
18Peter GillonLOST1:36:39+1:06:2126:50
19Bo DavieCAS W1:38:36+1:08:1827:23
20Moreen CoxLOST1:42:24+1:12:0628:26
Ken BrownlieWO Wmispunched Download route in GPX format
Anna NapierLOSTmispunched
Penny DuftyBO Wdid not finish
Ian ClaytonBO Wdid not finish

M

3 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lee van der MeulenNo club membership2:22:2736:31
Gary AitkenLOSTdid not finish

E

2 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKO W27:529:36
2Archie BrownlieWO W29:24+1:3210:08
3Emma PlummerLOST1:53:42+1:25:5039:12

VE

2 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKO W1:07:1432:00

Please report errors in the result list to the organiser.