Orienteering Australia

Official results for NavDash 2 Hale School (Sprint OY)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 2 Hale School (Sprint OY)
Organisers: LOST / Orienteering WA
Date: Saturday 22 August 2020

Classes: Show all | HL | HM | HS | E | HX

Hard Long

36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky ThackrayBO W15:46
2Sten ClaessensKO W16:12+0:26
3Hadrien DevillepoixBO W17:21+1:35
4Craig DuftyBO W17:26+1:40
5Nick DaleLOST17:43+1:57
6Veronika VavrovaKO W18:17+2:31
7John ToomeyAO W18:45+2:59
8Lucy JarrettKO W18:51+3:05
9Graham BraidKO W19:21+3:35
10Andries SwartKO W19:24+3:38
11Rachel WestBO W19:59+4:13
12Andre MorkelOWA20:04+4:18
13Tom BrownlieWO W20:37+4:51
14Ceri PassKO W21:06+5:20
15Zali DaleLOST22:16+6:30
16Sophie GilesCAS W22:39+6:53
17Jason SimpsonLOST23:04+7:18
18Eleanor SansomBO W24:12+8:26
19Sarah RichardsWO W24:28+8:42
20Karen StaudteLOST24:38+8:52
21Jennifer PorterLOST24:48+9:02
22Jaco BosmanSW W25:38+9:52
23Robert GraiegLOST25:41+9:55
24Rob WestBO W25:43+9:57
25Graeme HarrisWO W27:01+11:15
26Cliff PhillipsSW W27:41+11:55
27Joseph ColemanKO W28:21+12:35
28Rosalie McCauleyWO W32:23+16:37
29Phil DuftyBO W32:30+16:44
30Simon SpagnolLOST33:59+18:13
31Helen BaileyLOST35:56+20:10
32Lois WestBO W41:13+25:27
Kate BraidKO Wmispunched
Liam DuftyBO Wmispunched
Toivo PedasteLOSTmispunched
osalind CrossleyLOSTmispunched

Hard Medium

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSW W11:29
2Noel SchoknechtLOST16:21+4:52
3Tony SimpkinsLOST16:22+4:53 Download route in GPX format
4Ian FletcherLOST17:23+5:54
5Ruby PhillipsBO W19:15+7:46
6Amy DuftyBO W19:52+8:23
7Nic PhillipsSW W20:45+9:16
8Christine HowittWO W23:27+11:58
9Carol BrownlieWO W23:33+12:04
10Nicole DavisLOST27:56+16:27
11Cedric GrosCAS W29:15+17:46
12Vicky BrownlieWO W31:27+19:58
13Jennifer BinnsLOST32:27+20:58
14Jill ElderfieldSW W36:13+24:44
15Anna NapierLOST39:07+27:38
16Juliette JarrettKO W44:16+32:47
17Veronica JarrettKO W45:55+34:26
18Paul JarrettKO W2:41:07+2:29:38
Richard MatthewsLOSTmispunched
Hadrien DevillepoixBO Wnot competing
Ricky ThackrayBO Wnot competing
Nick DaleLOSTnot competing
Eleanor SansomBO Wnot competing
Kate BraidKO Wnot competing

Hard Short

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSW W11:50
2Christine HowittWO W12:41+0:51
3Ken BrownlieWO W14:42+2:52
4Penny DuftyBO W19:11+7:21
5Peter HamiltonWO W20:00+8:10
6Marlize BosmanSW W20:12+8:22
7Toni FrankBO W24:43+12:53
8Moreen CoxLOST26:33+14:43
9Janet FletcherLOST27:49+15:59
10Rosemary KullmannLOST32:36+20:46
11Emma PlummerLOST44:36+32:46
Archie BrownlieWO Wnot competing
Edmund ToomeyAO Wnot competing
Rohan BraidKO Wnot competing
Tony SimpkinsLOSTnot competing Download route in GPX format
John ToomeyAO Wnot competing
Ricky ThackrayBO Wnot competing
Liam DuftyBO Wnot competing

Easy

1 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAO W8:115:50
2Archie BrownlieWO W10:12+2:017:17
3Rohan BraidKO W11:45+3:348:23
4Katherine ElderfieldWO W12:27+4:168:53
5Luka SimpsomNo club membership13:14+5:039:27
6Lucy ElderfieldCAS W13:43+5:329:47
7Benjamin ElderfieldBO W14:53+6:4210:37
8Henry ElderfieldCAS W15:31+7:2011:05
9Fraser BrownlieWO W16:59+8:4812:07
10Ruth ToomeyAO W17:48+9:3712:42

Please report errors in the result list to the organiser.