*** Instance-specific ***

Official results for Bush 8 Frazzle Rock

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 8 Frazzle Rock
Organisers: LOST / Orienteering WA
Date: Sunday 13 September 2020

Classes: Show all | H2 | H3 | H4 | H5 | M | E | VE

H2

6 200 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers42:406:52 Download route in GPX format
2Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers48:52+6:127:52 Download route in GPX format
3Rachel WestBibbulmun Orienteers54:41+12:018:49
4Liam DuftyBibbulmun Orienteers57:03+14:239:12
5Nick DaleLOST1:00:46+18:069:48
6Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1:05:50+23:1010:37 Download route in GPX format
7Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:10:19+27:3911:20
8Jason SimpsonLOST1:13:08+30:2811:47
9Robert GraiegLOST1:13:22+30:4211:50
10Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:13:27+30:4711:50
11Michael DuftyBibbulmun Orienteers1:19:24+36:4412:48 Download route in GPX format
12Phil DuftyBibbulmun Orienteers1:42:57+1:00:1716:36
13Cam AlgieCAS W1:47:26+1:04:4617:19
Mason EvesBibbulmun Orienteersdid not start

H3

4 600 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST49:3110:45
2Noel SchoknechtLOST51:34+2:0311:12
3Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West1:07:18+17:4714:37
4Rob WestBibbulmun Orienteers1:07:45+18:1414:43
5Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the West1:09:57+20:2615:12
6Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the West1:11:21+21:5015:30
7Paul SmaleKulgun 225 Orienteers1:13:22+23:5115:56
8Rob BeattieBibbulmun Orienteers1:17:34+28:0316:51 Download route in GPX format
9Dan GreigWullundigong Orienteers of the West1:24:39+35:0818:24
10Tony SimpkinsLOST1:29:02+39:3119:21 Download route in GPX format
11Richard MatthewsLOST1:40:50+51:1921:55
12Helen BaileyLOST1:57:11+1:07:4025:28
Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the Westdid not finish
Ian FletcherLOSTdid not finish
Lucy JarrettKulgun 225 Orienteersdid not start

H4

3 100 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Graham BraidKulgun 225 Orienteers28:009:01
2Jennifer BinnsLOST59:10+31:1019:05
3Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:01:09+33:0919:43
4Lois WestBibbulmun Orienteers1:07:06+39:0621:38
5Penny DuftyBibbulmun Orienteers1:09:57+41:5722:33
6John MajorKulgun 225 Orienteers1:10:50+42:5022:50
7Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the West1:11:25+43:2523:02
8Peter GillonLOST1:13:51+45:5123:49
9Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the West1:21:42+53:4226:21
10Anna NapierLOST1:23:40+55:4026:59
11Sasha EvesBibbulmun Orienteers1:42:30+1:14:3033:03
12Chris SwainCAS W2:03:21+1:35:2139:47
Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the Westmispunched
Jennifer MajorKulgun 225 Orienteersdid not finish
Lachlan BraidKulgun 225 Orienteersdid not start
Paul JarrettKulgun 225 Orienteersdid not start

H5

2 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West29:5213:34 Download route in GPX format
2Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West32:26+2:3414:44 Download route in GPX format
3Rosemary KullmannLOST41:25+11:3318:49
4Janet FletcherLOST41:54+12:0219:02
5Sue DowlingBibbulmun Orienteers1:00:10+30:1827:20
6Nicole DavisLOST1:11:58+42:0632:42
7Gary AitkenLOST1:18:04+48:1235:29
8Erica SmaleKulgun 225 Orienteers1:25:56+56:0439:03
9Moreen CoxLOST1:28:28+58:3640:12
Ian ClaytonBibbulmun Orienteersdid not start

M

3 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club31:579:23
2Amy DuftyBibbulmun Orienteers1:03:25+31:2818:39
3Peter StandenLOST1:05:19+33:2219:12
4Tim SharpCAS W1:36:05+1:04:0828:15
5Georgie RussellCAS W1:52:27+1:20:3033:04
6Rod RussellCAS W1:52:33+1:20:3633:06
7Emma PlummerLOST1:53:32+1:21:3533:23
Juliette JarrettKulgun 225 Orienteersdid not start
Veronica JarrettKulgun 225 Orienteersdid not start

E

2 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club29:5511:58
2Rohan BraidKulgun 225 Orienteers31:02+1:0712:24
3Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the West44:07+14:1217:38
4Madeleine FletcherCAS W1:44:11+1:14:1641:40
Tum CAS Wdid not start

VE

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers27:3114:28
2Fraser BrownlieWullundigong Orienteers of the West43:06+15:3522:41
3Ruth ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club46:13+18:4224:19

Please report errors in the result list to the organiser.