Orienteering Australia

Official results for Bush 6 Marginata (Middle Distance OY)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 6 Marginata (Middle Distance OY)
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering WA
Date: Sunday 23 August 2020

Classes: Show all | H1 | H2 | H3 | H4 | M | E | VE | HX

H1

4 700 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBO W40:438:39 Download route in GPX format
2John ToomeyAO W48:35+7:5210:20
3Hadrien DevillepoixBO W53:56+13:1311:28 Download route in GPX format
4Tom BrownlieWO W54:17+13:3411:32 Download route in GPX format
5Ceri PassKO W1:05:09+24:2613:51
6Ricky ThackrayBO W1:05:24+24:4113:54
7Rachel WestBO W1:10:09+29:2614:55 Download route in GPX format
8Veronika VavrovaKO W1:14:00+33:1715:44
9Andre MorkelOWA1:15:28+34:4516:03
10Jason SimpsonLOST1:22:07+41:2417:28
11Vanessa SmithKO W1:27:37+46:5418:38
12Robert GraiegLOST1:27:40+46:5718:39
13Phil DuftyBO W1:43:15+1:02:3221:58
14Michael MaddenLOST1:46:35+1:05:5222:40
Mason EvesBO Wmispunched

H2

3 600 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Richard MatthewsLOST56:2315:39
2Daisy McCauleyWO W57:10+0:4715:52
3Isaac MaddenLOST1:05:23+9:0018:09
4Nick DaleLOST1:06:07+9:4418:21
5Sandra TarrLOST1:08:01+11:3818:53
6David McCauleyWO W1:10:38+14:1519:37
7Caitlin MaddenLOST1:18:11+21:4821:43
8Paul SmaleKO W1:24:27+28:0423:27
9Jennifer PorterLOST1:28:36+32:1324:36
10Cliff PhillipsSW W1:30:10+33:4725:02
11Helen PostWO W1:54:39+58:1631:50
12Tim SharpCAS W2:02:13+1:05:5033:56
13Helen BaileyLOST2:03:20+1:06:5734:15
Nick LethbridgeWO Wdid not finish

H3

2 900 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST32:1011:05
2Tony SimpkinsLOST43:56+11:4615:08 Download route in GPX format
3Ian FletcherLOST44:34+12:2415:22
4Lucy JarrettKO W48:02+15:5216:33
5Rob WestBO W49:17+17:0716:59
6Ken PostWO W51:15+19:0517:40
7Dan GreigOWA52:36+20:2618:08
8Mike HoweLOST59:09+26:5920:23
9Peter KomyshanWO W59:22+27:1220:28
10Rosalie McCauleyWO W1:06:52+34:4223:03
11Aldo BosmanSW W1:09:27+37:1723:56
12Christine HowittWO W1:12:19+40:0924:56
13Peter GillonLOST1:26:42+54:3229:53
14Anna NapierLOST1:41:33+1:09:2335:01
15Erica SmaleKO W3:02:47+2:30:371:03:01
16Nick FluxWO W3:43:21+3:11:111:17:01
Sarah RichardsWO Wmispunched
Vicky BrownlieWO Wmispunched
Jaco BosmanSW Wmispunched
Ricky ThackrayBO Wnot competing

H4

2 100 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWO W36:1717:16 Download route in GPX format
2Rosemary KullmannLOST42:18+6:0120:08
3David PassKO W44:27+8:1021:10
4Marlize BosmanSW W44:52+8:3521:21
5Ken BrownlieWO W46:37+10:2022:11 Download route in GPX format
6Jenny KomyshanWO W47:32+11:1522:38
7Nicole DavisLOST50:20+14:0323:58
8Penny DuftyBO W53:36+17:1925:31
9Jennifer BinnsLOST56:30+20:1326:54
10Wendy HobleyKO W1:07:03+30:4631:55
11Debra LethbridgeWO W1:07:59+31:4232:22
12Lois WestBO W1:13:05+36:4834:48
13Gary AitkenLOST1:39:18+1:03:0147:17
14Juliette JarrettKO W1:45:43+1:09:2650:20
15Paul JarrettKO W1:45:46+1:09:2950:21
16Moreen CoxLOST1:46:10+1:09:5350:33
17Hubert DayLOST1:54:22+1:18:0554:27
18Andrea EvesBO W1:55:21+1:19:0454:55
19Ian ClaytonBO W2:22:14+1:45:571:07:43
Janet FletcherLOSTdid not finish
Hadrien DevillepoixBO Wnot competing Download route in GPX format

M

2 200 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBO W34:2815:40
2Nic PhillipsSW W42:50+8:2219:28
3Peter StandenLOST50:56+16:2823:09
4Lachlan BraidKO W56:23+21:5525:37
5Veronica JarrettKO W1:04:02+29:3429:06
6Em HalliganCAS W1:17:30+43:0235:13
7Madeleine FletcherCAS W1:48:56+1:14:2849:30
Eckart BosmanSW Wmispunched
Georgie RussellCAS Wnot competing
Rod RussellCAS Wnot competing
David+2 ZuiddamCAS Wnot competing
Kristy MeadWO Wnot competing

E

1 900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAO W21:4611:27
2Rohan BraidKO W23:54+2:0812:34
3Archie BrownlieWO W25:33+3:4713:26
4Luka SimpsomNo club membership31:01+9:1516:19
5Andy+3 EllettCAS W44:24+22:3823:22
6Kristy MeadWO W45:54+24:0824:09
7Georgie RussellCAS W1:05:36+43:5034:31
8Rod RussellNo club membership1:05:43+43:5734:35
9David+2 ZuiddamCAS W1:17:39+55:5340:52
10Anne+2 BennetNo club membership1:26:36+1:04:5045:34

VE

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKO W33:1522:10
2Ruth ToomeyAO W36:16+3:0124:10

Please report errors in the result list to the organiser.