Orienteering Australia

Official results for NavDash 3 WA Sprint Championships ECU Joondalup

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 3 WA Sprint Championships ECU Joondalup
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering WA
Date: Saturday 19 September 2020

Classes: Show all | W10A | M10A | W12A | M12A | W14A | M14A | W16A | M16A | W20A | M20A | W21A | M21A | W35A | M35A | W45A | M45A | W55A | M55A | W65A | M65A | W70A | M70A | W75A | M75A | W80A | M80A | M85A | EOD1 | EOD3 | E | Sledge

M10A

1 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club11:538:29
2Rohan BraidKulgun 225 Orienteers13:10+1:179:24
3Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the West13:32+1:399:40
4Henry ElderfieldCAS W21:30+9:3715:21
5Benjamin ElderfieldCAS W35:40+23:4725:28

W12A

1 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lucy ElderfieldCAS W22:2816:02
Katherine ElderfieldWullundigong Orienteers of the Westmispunched

M12A

1 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers10:257:26

W14A

1 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruby PhillipsBibbulmun Orienteers16:089:29
2Amy DuftyBibbulmun Orienteers18:30+2:2210:52

M14A

1 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Isaac MaddenLOST12:277:19

W16A

1 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Caitlin MaddenLOST16:389:47
2Kate BraidKulgun 225 Orienteers16:54+0:169:56

W20A

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zali DaleLOST20:179:13
2Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West21:06+0:499:35
3Lucy JarrettKulgun 225 Orienteers21:48+1:319:54

M20A

3 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Patrick DuftyBibbulmun Orienteers23:057:41

W21A

2 200 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rachel WestBibbulmun Orienteers17:368:00
2Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers18:19+0:438:19
3Karen StaudteLOST20:59+3:239:32
4Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the West23:35+5:5910:43
5Eleanor SansomBibbulmun Orienteers24:48+7:1211:16
6Tracey FosterCAS W1:00:06+42:3027:19

M21A

3 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers18:546:18
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers20:42+1:486:54 Download route in GPX format
3Liam DuftyBibbulmun Orienteers22:45+3:517:35
Craig DuftyBibbulmun Orienteersmispunched

W35A

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Tracy O'HaraCAS Wdid not finish

M35A

3 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Adam NolanWullundigong Orienteers of the Westdid not finish

W45A

1 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sandra TarrLOST17:3710:21
2Michelle MartinWullundigong Orienteers of the West22:56+5:1913:29
3Andrea EvesBibbulmun Orienteers25:06+7:2914:45
4Nicole DavisLOST26:09+8:3215:22

M45A

2 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Graham BraidKulgun 225 Orienteers16:527:40
2Nick DaleLOST17:52+1:008:07
3John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club18:12+1:208:16
4Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West19:55+3:039:03
5Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the West22:30+5:3810:13
6Michael DuftyBibbulmun Orienteers23:50+6:5810:49
7Michael MaddenLOST25:20+8:2811:30
8Paul JarrettKulgun 225 Orienteers32:26+15:3414:44

W55A

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST14:358:34
2Christine HowittWullundigong Orienteers of the West20:13+5:3811:53
3Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West35:07+20:3220:39

M55A

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Noel SchoknechtLOST24:1511:01
2Robert GraiegLOST24:34+0:1911:09

W65A

1 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West14:1611:53

M65A

1 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rob WestBibbulmun Orienteers16:349:44
2Richard MatthewsLOST18:28+1:5410:51

W70A

1 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lois WestBibbulmun Orienteers16:1413:31
2Rosemary KullmannLOST17:23+1:0914:29
3Jill ElderfieldSouth-West Orienteering Trekkers24:16+8:0220:13
4Janet FletcherLOST35:49+19:3529:50

M70A

1 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony SimpkinsLOST18:3410:55 Download route in GPX format
2Ian FletcherLOST19:16+0:4211:20

W75A

1 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Penny DuftyBibbulmun Orienteers20:5817:28
2Toni FrankBibbulmun Orienteers21:27+0:2917:52
3Moreen CoxLOST28:00+7:0223:20

M75A

1 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mike HoweLOST14:0511:44
2Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West14:13+0:0811:50
3Phil DuftyBibbulmun Orienteers15:04+0:5912:33

M80A

1 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HamiltonWullundigong Orienteers of the West17:3414:38

EOD1

3 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Helen PostWullundigong Orienteers of the West45:5215:17

EOD3

1 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter StandenLOST28:5717:01

E

1 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fraser BrownlieWullundigong Orienteers of the West29:2320:59

Sledge

1 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edward PlummerLOST25:3515:02
2Emma PlummerLOST1:04:50+39:1538:08

Please report errors in the result list to the organiser.