Orienteering Australia

Official results for Sprint Final - Eric Mobbs Reserve

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Final - Eric Mobbs Reserve
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Sunday 15 March 2020

Classes: Show all | Short | Medium | Long

Short Line

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers9:57
2Shay SweeneyWestern and Hills Orienteers15:19+5:22
3Robyn DunlopWestern and Hills Orienteers16:19+6:22
4Levi CoadyWestern and Hills Orienteers20:52+10:55
5Maureen OgilvieUringa Orienteers23:00+13:03

Medium Line

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ian McKenzieUringa Orienteers23:26
2Matilda SaundersWestern and Hills Orienteers28:31+5:05
3Maggie MackayUringa Orienteers28:46+5:20
4Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers29:56+6:30
5Keith GoodeBig Foot Orienteers34:48+11:22
6Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers39:50+16:24
7Dick OgilvieUringa Orienteers42:18+18:52
8Malcolm GledhillWestern and Hills Orienteers43:35+20:09
9Barry HanlonWestern and Hills Orienteers51:28+28:02
10Jonathan D'ArcyGaringal Orienteers51:45+28:19
Barbara DawsonGaringal Orienteersmispunched

Long Line

38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Maris JansonsOzons 19:30
2Atte LahtinenGoldseekers Orienteers20:31+1:01
3Greg BarbourBig Foot Orienteers21:34+2:04
4Andy SimpsonBig Foot Orienteers23:11+3:41
5Istvan KerteszGaringal Orienteers23:13+3:43
6Liga ArnieceOzons 24:32+5:02
6Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers24:32+5:02
8Lee CoadyWestern and Hills Orienteers24:37+5:07
9Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers24:39+5:09
10Gary FarebrotherWestern and Hills Orienteers24:42+5:12
10Richard FurlongNo club24:42+5:12
12Dylan ShermanBig Foot Orienteers25:05+5:35
13Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers26:53+7:23
14Jim MackayUringa Orienteers26:59+7:29
15Ian McKenzieUringa Orienteers27:16+7:46
16Andrew Mac DonaldBig Foot Orienteers27:57+8:27
17John BrayanGaringal Orienteers28:52+9:22
18Jamie KennedyGaringal Orienteers29:13+9:43
19Michael WarltersUringa Orienteers29:18+9:48
20David NobleWestern and Hills Orienteers29:21+9:51
21Niamh CassarWestern and Hills Orienteers29:23+9:53
22Nikolett HalmaiGaringal Orienteers30:11+10:41
23Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers30:59+11:29
24Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers31:20+11:50
25Michael HalmyBennelong Northside Orienteers31:43+12:13
26Bob MorganBennelong Northside Orienteers31:51+12:21
27Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers32:03+12:33
28Lyra SimpsonBig Foot Orienteers32:53+13:23
29Anthony SaundersWestern and Hills Orienteers33:53+14:23
30Stephen DunlopWestern and Hills Orienteers35:46+16:16
31Tim PerryWestern and Hills Orienteers36:50+17:20
32Melanie ChristieUringa Orienteers37:33+18:03
33Kevin RobertsGaringal Orienteers38:15+18:45
34Martin MansfieldWestern and Hills Orienteers41:03+21:33
35Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteers53:07+33:37
36Janet MorrisWestern and Hills Orienteers1:10:45+51:15
Stuart DeaneGaringal Orienteersmispunched
Toby WilsonGaringal Orienteersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.