Orienteering Australia

Official results for SH Highlands Forest Series #1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SH Highlands Forest Series #1
Organiser: Southern Highlands Orienteers
Date: Sunday 19 July 2020

Classes: Show all | M Very Easy | W Very Easy | M Easy | W Easy | M Moderate | W Moderate | M S Hard | W S Hard | M L Hard | W L Hard | Group

M V Easy

1 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Euan SheddenSH N13:147:21

M Easy

2 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David ChristieUR N24:2710:11
2Andrew LopezNo club membership25:30+1:0310:37
3Orson FrancisNo club membership26:36+2:0911:05
4Rory SheddenSH N28:01+3:3411:40
5Charlie MatchettSH N42:28+18:0117:41
6Felix KontosSH N45:01+20:3418:45
7Francis MeischkeSH N49:52+25:2520:46

W Easy

2 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angel MeischkeSH N35:3114:47
2Maureen OgilvieUR N52:49+17:1822:00
3Jaclyn MagnerNo club membership1:03:43+28:1226:32
4Carol DowdSH N1:11:51+36:2029:56
Kathy DraytonNo club membershipmispunched

M Moderate

2 800 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John McGannSH N54:3519:29
2Michael HanrattyGO N59:29+4:5421:14
3Rhett DoyleIK N1:03:40+9:0522:44
4Ben JohnsonNo club membership1:06:05+11:3023:36
5Martin CroninSH N1:10:28+15:5325:10
6Daniel RutnerNo club membership1:13:31+18:5626:15

W Moderate

2 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elizabeth LewisSH N55:3019:49
2Barbara DawsonGO N57:15+1:4520:26
3Miriam MeischkeSH N1:04:19+8:4922:58
4Naomi LennoxNo club membership1:13:34+18:0426:16
5Lyn MalmgronSH N1:19:38+24:0828:26

M S Hard

3 200 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James RighettiNo club membership45:3814:15
2Serje RobidouxUR N46:16+0:3814:27
3John HodsdonSH N56:59+11:2117:48
4Robert SprySH N59:12+13:3418:30
5Peter MeyerSH N1:03:59+18:2119:59
6Dick OgilvieUR N1:29:13+43:3527:52

W S Hard

3 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ruth SheddenSH N55:4417:25
2Melanie ChristieUR N57:27+1:4317:57
3Val HodsdonSH N57:45+2:0118:02

M L Hard

4 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Craig RoachSH N44:299:04
2Shane DoyleUR N52:24+7:5510:41
3Jason RutkowskiGS N1:04:58+20:2913:15
4Robert PrenticeNC N1:06:40+22:1113:36
5John Le CarpentierSH N1:20:30+36:0116:25
John FitzsimmonsSH Nmispunched
Angus SheddenSH Nmispunched

W L Hard

4 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sarah RighettiNo club membership1:21:2016:35
Sydney FitzsimmonsSH Nmispunched
Rebecca HembrowNo club membershipmispunched
Elizabeth WoodgateIK Ndid not finish
Serena DoyleUR Ndid not start

Please report errors in the result list to the organiser.