Orienteering Australia

Official results for Moonlight Madness #4 Jim Walsh Park , Eastwood

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Moonlight Madness #4 Jim Walsh Park , Eastwood
Organiser: Bennelong Northside Orienteers
Date: Wednesday 29 July 2020

Classes: Show all | JM | JW | OM | OW | MM | MW | Group

Junior Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGaringal Orienteers390043:43
2Steven HorrocksGaringal Orienteers3001045:13
3Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers2906050:50
4Justin MurrayWestern and Hills Orienteers1502046:26
5Matthew StevensonGaringal Orienteers907051:14
6Timothy McConaghyGaringal Orienteers57:17
Curtis PepperBennelong Northside Orienteersdid not start

Junior Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tania HorrocksGaringal Orienteers1108052:32
2Amelia HuxleyGaringal Orienteers805049:23

Open Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dylan ShermanBig Foot Orienteers4009053:18
2Jack LeverGaringal Orienteers1702201:06:14
Hugh SalterCentral Coast Orienteersdid not start

Open Women

0 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
Bryony KentCentral Coast Orienteersdid not start

Masters Men

38 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mathew CollinUringa Orienteers4305049:23
2Andrew SmithGaringal Orienteers4309053:49
3Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers4207051:55
4Martin CousinsGaringal Orienteers3405049:49
5Richard PattisonBennelong Northside Orienteers3401601:00:40
6Roland SimpsonGaringal Orienteers32015059:22
7Ian McKenzieUringa Orienteers3105049:58
8Stuart DeaneGaringal Orienteers2902901:13:19
9Joel PutnamBennelong Northside Orienteers2903101:15:12
10Fergus DixonGaringal Orienteers2801701:01:12
11David StanleyGaringal Orienteers2603201:16:54
12John MurrayWestern and Hills Orienteers2505049:52
13Tim GilesBig Foot Orienteers2501701:01:09
14Serje RobidouxUringa Orienteers2409053:19
15Warwick SelbyGaringal Orienteers22010054:07
16James StuartIllawarra Kareelah Orienteers2003047:58
17Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers20011055:17
18Samuel TsangBennelong Northside Orienteers20014058:31
19Wayne PepperBennelong Northside Orienteers2002501:09:38
20Jim MackayUringa Orienteers180043:36
21David McGheeOrienteering NSW1804048:03
22Johnny PetersenGaringal Orienteers1804048:44
23Peter McConaghyGaringal Orienteers1706051:00
24Chris StevensonGaringal Orienteers1606050:07
25Stefan KuehnBennelong Northside Orienteers1403001:14:18
26Peter HopperBennelong Northside Orienteers1303401:18:40
27Ivan KentCentral Coast Orienteers1209053:52
28Ross DukerGaringal Orienteers1105049:18
29Simon NashBennelong Northside Orienteers1104901:33:27
30John BrayanGaringal Orienteers1104901:33:51
31Colin BurnettGaringal Orienteers501601:00:04
32Brett SewellBennelong Northside Orienteers305701:41:32
33Graham HorrocksGaringal Orienteers1:00:05
34John GilesGaringal Orienteers1:08:18
35David BowermanCentral Coast Orienteers1:43:10
36Ted WoodleyGaringal Orienteers1:46:10
37Julian LedgerBennelong Northside Orienteers2:20:45
38John AndersonGaringal Orienteers3:17:34
Glenn HorrocksGaringal Orienteersdid not start
Paul PrudhoeCentral Coast Orienteersdid not start

Master Women

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBennelong Northside Orienteers4407051:45
2Toni BachvarovaGaringal Orienteers34013057:13
3Lisa LinssenNo club membership210044:42
4Lynda CalderGaringal Orienteers1901045:48
5Kylie SearyGaringal Orienteers1606050:39
6Dianne BergenGaringal Orienteers1506050:35
7Yvonne FilleryWestern and Hills Orienteers130041:29
8Heather KentCentral Coast Orienteers1206050:22
9Sharon LambertBennelong Northside Orienteers1102701:11:59
Julia PrudhoeCentral Coast Orienteersdid not start

Group

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alan Forbes Charissa PatagsilNo club membership1702046:20
2Katherine CameronBennelong Northside Orienteers707051:37

Please report errors in the result list to the organiser.