Orienteering Australia

Official results for Central Coast Summer Series 1 - Berkeley Vale

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Central Coast Summer Series 1 - Berkeley Vale
Organiser: Central Coast Orienteers
Date: Sunday 8 November 2020

Bennelong Northside Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
13Gordon WilsonMen (32)4401045:47

Big Foot Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
12Andrew Mac DonaldMen (32)450042:13

CAS N

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Kelly MurphyWomen (21)3803047:14
10Tim StrubeMen (32)4705049:39

Central Coast Orienteers

14 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Melissa RobertsonWomen (21)4802046:50
2Ciaran LynchMen (32)600044:14
2Hilary WoodWomen (21)4406051:00
9Deborah DicksonWomen (21)3001045:38
12Suzanne BramfordWomen (21)2801045:31
14Andrew DuerdenMen (32)430043:59
16Heather KentWomen (21)230037:21
17Linda SalwayWomen (21)2101045:33
17Lachlan HarrisMen (32)4007051:18
19David BowermanMen (32)3801045:33
24Ivan KentMen (32)290042:14
25Heiko SchaeferMen (32)2907051:43
29Niel ChappellMen (32)190040:38
32Mark SchaeferMen (32)1:34:34
Luke WilmottMen (32)did not start

Garingal Orienteers

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Warwick SelbyMen (32)5401045:36
6Elizabeth BulmanWomen (21)3502046:54
7David BrayMen (32)5303047:36
7Bryony CoxWomen (21)330040:15
8Andrew GoddardMen (32)4906050:01
9John BulmanMen (32)4906050:42
16Ross BarrMen (32)410044:36
21Jim ForbesMen (32)3602046:10
26Tim CoxMen (32)280043:00
30Dennis SparlingMen (32)1102301:07:12

Newcastle Orienteering Club

14 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Baxter PeelMini (4)5:47
1Justin StaffordMen (32)600041:17
4Steven RobertsMen (32)570044:02
4Ruth GilbettWomen (21)380044:31
5Russell BlatchfordMen (32)540041:52
10Margaret PeelWomen (21)3007051:49
11Rudi LandsiedelMen (32)460043:49
13Maria OrrWomen (21)2803047:07
14Elizabeth BunnWomen (21)270044:35
18Geoff PeelMen (32)3906050:22
20Peter OrrMen (32)3703047:41
21Ginaya DunnWomen (21)2:19:16
28Thomas BunnMen (32)2402046:14
31Jack HartMen (32)1:14:17
Justin GoodwinMen (32)did not start

No club membership

16 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Sarah & Adrian EngelbrechtGroup (1)300044:02
2Kiah SladeMini (4)9:01
3Jemma DuerdenWomen (21)430044:04
3Mark LeeMen (32)5801045:51
3Sienna SladeMini (4)9:20
4Oceama SladeMini (4)9:31
8Bionda HienschWomen (21)3305049:55
11Kate HudsonWomen (21)280044:59
15Justin LennonMen (32)420044:31
15Alison DavidsonWomen (21)2701045:02
18Catherine DoughertyWomen (21)1401801:02:22
19Amanda BrittonWomen (21)1401801:02:30
20Deb SladeWomen (21)12011055:57
22James WolstenholmeMen (32)3301045:58
23Sam WolstenholmeMen (32)310043:53
27Steve DanielMen (32)260042:47

Please report errors in the result list to the organiser.