Orienteering Australia

Official results for Central Coast Summer Series 2 - Erina

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Central Coast Summer Series 2 - Erina
Organiser: Central Coast Orienteers
Date: Sunday 15 November 2020

Bennelong Northside Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Gordon WilsonMen (33)2305049:14

CAS N

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Pam Cunningham Lyn NavenGroup (5)1:30:07
8Angela van den BosWomen (12)54:15
Cecelia HerbertWomen (12)did not start

Central Coast Orienteers

20 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Melissa RobertsonWomen (12)2608052:04
2Robyn PallasWomen (12)1206050:17
4Anna-le Bauer Sandra CArnevale Cathleen RaynerGroup (5)1:05:07
4Suzanne BramfordWomen (12)9010054:08
5Andrew DuerdenMen (33)2405049:19
6Kelly MurphyWomen (12)501901:03:40
8Ciaran LynchMen (33)2207051:19
9Linda SalwayWomen (12)54:25
9Lachlan HarrisMen (33)2102046:37
11Heather KentWomen (12)58:28
15Colin PriceMen (33)902401:08:22
16Ivan KentMen (33)704048:16
20Terry HuntMen (33)3013057:24
21Justin LennonMen (33)2010054:32
23David Michael SouthwellMen (33)201701:01:49
24Tim StrubeMen (33)203201:16:22
25Neil ChappellMen (33)14:30
31David BowermanMen (33)1:26:15
32Heiko SchaeferMen (33)1:28:42
33Mark SchaeferMen (33)1:29:53

Garingal Orienteers

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2John BulmanMen (33)2805049:33
3Ross BarrMen (33)2607051:45
7Elizabeth BulmanWomen (12)3012056:51
7Warwick SelbyMen (33)23013057:55
11James LithgowMen (33)1103501:19:38
12Stacey BryceWomen (12)1:01:51
13Andrew GoddardMen (33)1003301:17:58
17Jim ForbesMen (33)701601:00:41
18Mike WardMen (33)40044:29
22Dennis SparlingMen (33)2012056:22

Newcastle Orienteering Club

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Justin StaffordMen (33)3601801:02:19
3Ruth GilbettWomen (12)11010054:42
4Steven RobertsMen (33)2507051:21
5Maria OrrWomen (12)704048:51
10Peter OrrMen (33)150044:19
10Elizabeth BunnWomen (12)56:14
27Thomas BunnMen (33)58:55
28Wayne BentonMen (33)1:03:20
29Jack HartMen (33)1:14:04
30Justin GoodwinMen (33)1:18:13

No club membership

8 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Shilla DanielGroup (5)703047:30
1Max Benjamin DonovanMini (1)32:37
2Neil King Seth KingGroup (5)50:51
3Sally Belford Kylie FraserGroup (5)51:21
12James WolstenholmeMen (33)10011055:21
14Samuel WolstenholmeMen (33)90039:36
19Oliver DonovanMen (33)30041:00
26Jack WolstenholmeMen (33)57:11

Western and Hills Orienteers

0 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
Ian MillerMen (33)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.