Orienteering Australia

Official results for Central Coast Summer Series 4 - Point Clare

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Central Coast Summer Series 4 - Point Clare
Organiser: Central Coast Orienteers
Date: Sunday 6 December 2020

Classes: Show all | Women | Men | Group | Extra group member | Mini | First timer | Non-participant | Score

Bennelong Northside Orienteers

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
7Gordon WilsonMen (24)3605049:45
8Steve FlickMen (24)3501045:42

Big Foot Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
18Andrew Mac DonaldMen (24)300043:00

CAS N

5 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Lexy RollerMini (2)24:59
10Angela van den BosWomen (17)2302001:04:19
14Elizabeth MaughanWomen (17)190041:48
15Bionda HienschWomen (17)190042:48
17Lyn HavenWomen (17)1:03:22

Central Coast Orienteers

17 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Kelly MurphyWomen (17)420044:26
1Sarah & Nate EngelbrechtGroup (1)3002046:52
2Anna -Lee Bauer & Sandra CarnevaleWomen (17)310044:38
3Mark SchaeferMen (24)4403047:49
5Justin Anthony LennonMen (24)3702046:22
5Robyn PallasWomen (17)2901045:02
6Suzanne BramfordWomen (17)2907051:53
9Lachlan HarrisMen (24)330044:56
9Deborah DicksonWomen (17)230044:43
10Andrew DuerdenMen (24)33013057:10
11Colin PriceMen (24)320042:27
13Ivan KentWomen (17)210044:06
15Tim StrubeMen (24)3108052:50
16Heather KentWomen (17)1901045:37
17Heiko SchaeferMen (24)300042:54
19Terry HuntMen (24)300044:49
23Luke WilmottMen (24)2703047:13

Garingal Orienteers

6 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Andrew GoddardMen (24)4304048:26
6John BulmanMen (24)3702046:54
7Elizabeth BulmanWomen (17)2803047:10
13Ross BarrMen (24)320044:51
16Warwick SelbyMen (24)31013057:09
22Jim ForbesMen (24)28010054:41

Newcastle Orienteering Club

12 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Steven RobertsMen (24)4601045:22
2Baxter PeelMini (2)26:29
2Justin StaffordMen (24)4607051:49
3Ruth GilbettWomen (17)3001045:58
8Elizabeth BunnWomen (17)240044:11
11Margaret PeelWomen (17)220043:05
12Rudi LandsiedelMen (24)320042:55
12Maria OrrWomen (17)210043:00
14Justin GoodwinMen (24)3205049:47
20Peter OrrMen (24)280044:25
21Geoff PeelMen (24)2803047:59
24Thomas BunnMen (24)210044:39

Orienteering NSW

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Hilary WoodWomen (17)3003047:25

Please report errors in the result list to the organiser.