Official results for Bush 11 Dryandra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 11 Dryandra
Organisers: Orienteering WA / South-West Orienteering Trekkers
Date: Monday 28 September 2020

Classes: Show all | H1 | H2 | H3 | H4 | M | E | VE

H1

9 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club1:08:017:05
2Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers1:09:19+1:187:13
3Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:20:47+12:468:24 Download route in GPX format

H2

7 800 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers55:277:06 Download route in GPX format
2Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekkers1:00:16+4:497:43
3Graham BraidKulgun 225 Orienteers1:00:23+4:567:44
4Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West1:01:54+6:277:56
5Tony WhittakerAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club1:12:24+16:579:16
6Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:20:12+24:4510:16
7Robert GraiegLOST1:24:33+29:0610:50
8Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers1:28:52+33:2511:23
9Russell CandyKulgun 225 Orienteers1:42:47+47:2013:10
10Jennifer PorterLOST1:50:58+55:3114:13
11Eleanor SansomBibbulmun Orienteers1:51:10+55:4314:15
12Phil DuftyBibbulmun Orienteers2:02:03+1:06:3615:38

H3

5 900 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers34:235:49 Download route in GPX format
2Liam DuftyBibbulmun Orienteers43:07+8:447:18
3Ceri PassKulgun 225 Orienteers44:07+9:447:28
4Rachel WestBibbulmun Orienteers44:26+10:037:31
5Patrick DuftyBibbulmun Orienteers53:33+19:109:04 Download route in GPX format
6Michael DuftyBibbulmun Orienteers54:58+20:359:18 Download route in GPX format
7Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West58:29+24:069:54
8Noel SchoknechtLOST58:35+24:129:55
9Rob WestBibbulmun Orienteers1:01:39+27:1610:26
10Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the West1:04:30+30:0710:55
11Richard MatthewsLOST1:04:41+30:1810:57
12Rob BeattieBibbulmun Orienteers1:17:35+43:1213:08 Download route in GPX format
13Helen BaileyLOST1:22:58+48:3514:03
14Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the West1:26:51+52:2814:43
15Paul SmaleKulgun 225 Orienteers1:27:51+53:2814:53
Tim SharpCAS Wmispunched

H4

4 500 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West47:3210:33 Download route in GPX format
2Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekkers48:18+0:4610:44
3Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the West50:11+2:3911:09
4Anna NapierLOST53:13+5:4111:49
5Kate BraidKulgun 225 Orienteers54:38+7:0612:08
6Jan CandyKulgun 225 Orienteers57:29+9:5712:46
7David PassKulgun 225 Orienteers1:00:42+13:1013:29
8Lyn StoltzeAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club1:03:17+15:4514:03
9John MajorKulgun 225 Orienteers1:04:00+16:2814:13
10Penny DuftyBibbulmun Orienteers1:04:17+16:4514:17
11Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekkers1:04:36+17:0414:21
12Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1:04:45+17:1314:23
13Rosemary KullmannLOST1:05:30+17:5814:33
14Lois WestBibbulmun Orienteers1:07:20+19:4814:57
15Helen PostWullundigong Orienteers of the West1:08:05+20:3315:07
16Janet FletcherLOST1:17:58+30:2617:19
17Moreen CoxLOST1:20:11+32:3917:49
18Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the West1:23:30+35:5818:33
19Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the West1:25:37+38:0519:01
20Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the West1:29:31+41:5919:53
21Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers1:29:35+42:0319:54
22Peter GillonLOST1:43:04+55:3222:54
Ian FletcherLOSTmispunched
Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the Westdid not finish
Erica SmaleKulgun 225 Orienteersdid not finish
Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the Westdid not finish

M

3 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekkers29:378:00
2Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers32:07+2:308:40
3Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers35:24+5:479:34
4Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers49:32+19:5513:23
5Edward PlummerLOST50:38+21:0113:41
6Ken PostWullundigong Orienteers of the West53:52+24:1514:33
7Amy DuftyBibbulmun Orienteers1:01:40+32:0316:40
8Sue DowlingBibbulmun Orienteers1:06:05+36:2817:51
9Nicole DavisLOST1:08:39+39:0218:33
10Georgie RussellCAS W1:17:49+48:1221:01
11Rod RussellCAS W1:17:54+48:1721:03
12Carol Van MalsenCAS W1:20:06+50:2921:38

E

2 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club19:197:09
2Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the West20:53+1:347:44
3Rohan BraidKulgun 225 Orienteers22:35+3:168:21
4Madeleine FletcherCAS W1:42:15+1:22:5637:52

VE

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers10:455:39
2Rohan Braid 2Kulgun 225 Orienteers11:01+0:165:47
3Ruth ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club22:52+12:0712:02
4Fraser BrownlieWullundigong Orienteers of the West23:47+13:0212:31

Please report errors in the result list to the organiser.