Official results for Bush 11 Dryandra

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Bush 11 Dryandra
Organisers: Orienteering WA / South-West Orienteering Trekkers
Date: Monday 28 September 2020

Albany & Denmark Hinterland Orienteering Club

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Edmund ToomeyE (4)19:197:09
1John ToomeyH1 (3)1:08:017:05
3Ruth ToomeyVE (4)22:52+12:0712:02
5Tony WhittakerH2 (12)1:12:24+16:579:16
8Lyn StoltzeH4 (23)1:03:17+15:4514:03

Bibbulmun Orienteers

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Craig DuftyH3 (16)34:235:49Download route in GPX format
2Liam DuftyH3 (16)43:07+8:447:18
2Ricky ThackrayH1 (3)1:09:19+1:187:13
3Hadrien DevillepoixH1 (3)1:20:47+12:468:24Download route in GPX format
4Rachel WestH3 (16)44:26+10:037:31
5Patrick DuftyH3 (16)53:33+19:109:04Download route in GPX format
6Michael DuftyH3 (16)54:58+20:359:18Download route in GPX format
7Amy DuftyM (12)1:01:40+32:0316:40
8Sue DowlingM (12)1:06:05+36:2817:51
9Rob WestH3 (16)1:01:39+27:1610:26
10Penny DuftyH4 (23)1:04:17+16:4514:17
11Eleanor SansomH2 (12)1:51:10+55:4314:15
12Phil DuftyH2 (12)2:02:03+1:06:3615:38
12Rob BeattieH3 (16)1:17:35+43:1213:08Download route in GPX format
14Lois WestH4 (23)1:07:20+19:4814:57

CAS W

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Madeleine FletcherE (4)1:42:15+1:22:5637:52
10Georgie RussellM (12)1:17:49+48:1221:01
11Rod RussellM (12)1:17:54+48:1721:03
12Carol Van MalsenM (12)1:20:06+50:2921:38
Tim SharpH3 (16)mispunched

Kulgun 225 Orienteers

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Ruben ClaessensVE (4)10:455:39
1Sten ClaessensH2 (12)55:277:06Download route in GPX format
2Lachlan BraidM (12)32:07+2:308:40
2Rohan Braid 2VE (4)11:01+0:165:47
3Rohan BraidE (4)22:35+3:168:21
3Graham BraidH2 (12)1:00:23+4:567:44
3Ceri PassH3 (16)44:07+9:447:28
4Heike BehrbohmM (12)49:32+19:5513:23
5Kate BraidH4 (23)54:38+7:0612:08
6Vanessa SmithH2 (12)1:20:12+24:4510:16
6Jan CandyH4 (23)57:29+9:5712:46
7David PassH4 (23)1:00:42+13:1013:29
9Russell CandyH2 (12)1:42:47+47:2013:10
9John MajorH4 (23)1:04:00+16:2814:13
12Jennifer MajorH4 (23)1:04:45+17:1314:23
15Paul SmaleH3 (16)1:27:51+53:2814:53
21Wendy HobleyH4 (23)1:29:35+42:0319:54
Erica SmaleH4 (23)did not finish

LOST

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Anna NapierH4 (23)53:13+5:4111:49
5Edward PlummerM (12)50:38+21:0113:41
7Robert GraiegH2 (12)1:24:33+29:0610:50
8Noel SchoknechtH3 (16)58:35+24:129:55
9Nicole DavisM (12)1:08:39+39:0218:33
10Jennifer PorterH2 (12)1:50:58+55:3114:13
11Richard MatthewsH3 (16)1:04:41+30:1810:57
13Helen BaileyH3 (16)1:22:58+48:3514:03
13Rosemary KullmannH4 (23)1:05:30+17:5814:33
16Janet FletcherH4 (23)1:17:58+30:2617:19
17Moreen CoxH4 (23)1:20:11+32:3917:49
22Peter GillonH4 (23)1:43:04+55:3222:54
Ian FletcherH4 (23)mispunched

South-West Orienteering Trekkers

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Eckart BosmanM (12)29:378:00
2Aldo BosmanH2 (12)1:00:16+4:497:43
2Jaco BosmanH4 (23)48:18+0:4610:44
3Nic PhillipsM (12)35:24+5:479:34
8Cliff PhillipsH2 (12)1:28:52+33:2511:23
11Marlize BosmanH4 (23)1:04:36+17:0414:21

Wullundigong Orienteers of the West

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Carol BrownlieH4 (23)47:3210:33Download route in GPX format
2Archie BrownlieE (4)20:53+1:347:44
3Robert BoekelaarH4 (23)50:11+2:3911:09
4Fraser BrownlieVE (4)23:47+13:0212:31
4Tom BrownlieH2 (12)1:01:54+6:277:56
6Ken PostM (12)53:52+24:1514:33
7Sarah RichardsH3 (16)58:29+24:069:54
10Peter KomyshanH3 (16)1:04:30+30:0710:55
14Nick LethbridgeH3 (16)1:26:51+52:2814:43
15Helen PostH4 (23)1:08:05+20:3315:07
18Vicky BrownlieH4 (23)1:23:30+35:5818:33
19Jenny KomyshanH4 (23)1:25:37+38:0519:01
20Debra LethbridgeH4 (23)1:29:31+41:5919:53
Melinda RichardsH4 (23)did not finish
Ken BrownlieH4 (23)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.