Official results for ACT Midweek Series: Mt Ainslie North

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Midweek Series: Mt Ainslie North
Organiser: Orienteering ACT
Date: Wednesday 29 July 2020

AO A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5John ScownMod 1: M: Masters (19)46:09+15:049:49

BS A

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Paul de JonghMod 1: M: Open (1)28:486:07
1Toni BrownMod 1: W: Masters (4)45:009:34
1Silke SpeierMod 2: W: Masters (8)39:0011:08
2Ken MansellMod 1: M: Masters (19)40:19+9:148:34
2Susanne HarryssonMod 2: W: Masters (8)39:26+0:2611:16
3Carol HardingMod 1: W: Masters (4)49:54+4:5410:37
3Jonathan MillerMod 2: M: Masters (15)41:58+7:1311:59
3Jo HobsonMod 2: W: Masters (8)50:40+11:4014:28
4David PolandMod 1: M: Masters (19)44:02+12:579:22
4Hannu ManneringMod 2: M: Masters (15)47:03+12:1813:26
4Kerryne JonesMod 2: W: Masters (8)55:00+16:0015:42
6Alan SargeantMod 2: M: Masters (15)50:18+15:3314:22
9Geoffrey DabbMod 2: M: Masters (15)58:14+23:2916:38
13Eino MeuronenMod 2: M: Masters (15)1:17:05+42:2022:01
14Peter AntcliffMod 1: M: Masters (19)1:05:06+34:0113:51
15Roy MeuronenMod 1: M: Masters (19)1:07:42+36:3714:24

DR V

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Merv BendleMod 2: M: Masters (15)51:55+17:1014:50
8Chris BendleMod 2: W: Masters (8)1:13:19+34:1920:56

MF V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sue KeyMod 1: W: Masters (4)1:05:00+20:0013:49

No club membership

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Terry DonohoeMod 2: M: Masters (15)55:34+20:4915:52
14Roger QuartermanMod 2: M: Masters (15)1:26:58+52:1324:50

PO A

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Tim CoxMod 2: M: Masters (15)49:27+14:4214:07
5Kay GrzadkaMod 2: W: Masters (8)58:47+19:4716:47
6Jack LaingMod 1: M: Masters (19)47:05+16:0010:01
8Tony GarrMod 1: M: Masters (19)53:11+22:0611:18
9Anthony SlatyerMod 1: M: Masters (19)57:12+26:0712:10
10Bill MonaghanMod 2: M: Masters (15)1:02:22+27:3717:49
11John HardingMod 2: M: Masters (15)1:07:03+32:1819:09
16Bryant AllenMod 1: M: Masters (19)1:18:00+46:5516:35
18Narasimha Rao BandiMod 1: M: Masters (19)1:29:20+58:1519:00
Geoff WoodMod 1: M: Masters (19)mispunched

RR A

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tate NeedhamMod 1: M: Masters (19)31:056:36
1Bill JonesMod 2: M: Masters (15)34:459:55
2Cath ChalmersMod 1: W: Masters (4)45:34+0:349:41
3Jonathan RicksMod 1: M: Masters (19)42:14+11:098:59
6Ann SuttonMod 2: W: Masters (8)1:03:00+24:0018:00
7Stephen GoggsMod 1: M: Masters (19)52:20+21:1511:08
7Edwina MulhearnMod 2: W: Masters (8)1:06:15+27:1518:55
10Dean KenneallyMod 1: M: Masters (19)57:27+26:2212:13
11Keith FifieldMod 1: M: Masters (19)59:07+28:0212:34
12Michael BurtMod 1: M: Masters (19)1:01:01+29:5612:58
13Eric WainwrightMod 1: M: Masters (19)1:03:35+32:3013:31
17John SuttonMod 1: M: Masters (19)1:19:06+48:0116:49
Robert MouattMod 2: M: Masters (15)mispunched

WE A

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andrew CheffersMod 2: M: Masters (15)39:32+4:4711:17
12John SuominenMod 2: M: Masters (15)1:09:21+34:3619:48

Please report errors in the result list to the organiser.