Official results for Newcastle Street Series #13 - Speers Point

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #13 - Speers Point
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 20 January 2021

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Official

Women

19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club1360044:45:00
2Nicole HaighNewcastle Orienteering Club1330044:18:00
3Rachel StevensonNewcastle Orienteering Club1250044:54:00
4Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1240044:32:00
5Melissa DalyCasuals NSW1210044:17:00
6Ginaya DunnNewcastle Orienteering Club1120044:14:00
7Katherine DynonNewcastle Orienteering Club1070043:33:00
8Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club10709047:56:00
9Nichole DeanNewcastle Orienteering Club1050036:44:00
10Bronwyn StaffordNewcastle Orienteering Club10203045:27:00
11Katrina ReynoldsNewcastle Orienteering Club970041:43:00
12Renae MartinCasuals NSW970043:18:00
13Bernadette BennettCasuals NSW970044:29:00
14Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club9203045:57:00
15Kelly KurtzNewcastle Orienteering Club9003045:16:00
16Carolyn RigbyNewcastle Orienteering Club8906046:52:00
17Lisa LampeNewcastle Orienteering Club880043:13:00
18Margaret PeelNewcastle Orienteering Club830044:30:00
19Karen MoranteNewcastle Orienteering Club7409047:39:00

Men

41 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNewcastle Orienteering Club1640-6041:22:00
2Kasimir GregoryNewcastle Orienteering Club1600-2043:40:00
3Matt SwanNewcastle Orienteering Club1550042:32:00
4Tim DomanNewcastle Orienteering Club1490043:22:00
5Steven RobertsNewcastle Orienteering Club1480043:24:00
6Andrew MorrisNewcastle Orienteering Club14503045:33:00
7Ryan PuklowskiNewcastle Orienteering Club14503045:38:00
8Angus SheddenSouthern Highlands1440041:41:00
9Justin StaffordNewcastle Orienteering Club1390042:08:00
10Stuart KurtzNewcastle Orienteering Club1370042:48:00
11Andrew KillenNewcastle Orienteering Club1370044:06:00
12Shane TrotterNewcastle Orienteering Club1360044:50:00
13Andrew HaighNewcastle Orienteering Club1350044:17:00
14Emile AltmannNewcastle Orienteering Club1340044:21:00
15Adam MurrayCasuals NSW13209047:23:00
16Downey GlennNewcastle Orienteering Club1300041:29:00
17Matt BrownNewcastle Orienteering Club1300043:20:00
18Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club1300043:52:00
19Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club1300044:50:00
20Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club12603045:04:00
21Greigor ScottNewcastle Orienteering Club1240043:01:00
22Tony DanksCasuals NSW1200044:13:00
23Brock SmithNewcastle Orienteering Club1170044:27:00
24Graeme HillCasuals NSW1130039:12:00
25Tim StrubeCentral Coast11309047:03:00
26Cameron LynchCasuals NSW1120044:07:00
27Andrew PowerNewcastle Orienteering Club1110043:45:00
28Ian DempseyNewcastle Orienteering Club1110044:20:00
29John LinichNewcastle Orienteering Club1080042:14:00
30Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club1080044:28:00
31Watson GrantNewcastle Orienteering Club1070044:13:00
32Paul KillenNewcastle Orienteering Club1060043:29:00
33Greg BaconNewcastle Orienteering Club1050041:59:00
34Justin GoodwinNewcastle Orienteering Club1050042:33:00
35Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club980043:45:00
36Jim LeeNewcastle Orienteering Club950044:23:00
37Graham FowlerNewcastle Orienteering Club9403045:27:00
38Geoff PeelNewcastle Orienteering Club9406046:38:00
39Harry CarterNewcastle Orienteering Club920042:51:00
40Peter OrrNewcastle Orienteering Club920044:37:00
41Bruce GrahamNewcastle Orienteering Club8303045:48:00

Team

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Edwin Johnson, Megan BennettCasuals NSW1080042:23:00
2Ben Ashmore, Sam Ashmore, Sara Ashmore, Scott AshmoreCasuals NSW10803045:56:00
3Charlene Love, Natalie McCallNewcastle Orienteering Club890041:55:00
4Anita Bickle, Bert Van NettenNewcastle Orienteering Club810039:43:00
5Presley Scouller-Evans, Naomi ScoullerCasuals NSW800044:37:00
6Catriona Malau, Paula Saunders, Armstrong MalauCasuals NSW790043:28:00
7Narelle Arblaster, Cynthia Isley, Blake IsleyCasuals NSW770043:07:00
8Marg and Rob CookNewcastle Orienteering Club730042:02:00
9Team PelicanCasuals NSW730043:25:00
10Cheryl Williams, Cleo WilliamsNewcastle Orienteering Club710040:49:00
11Tim Hawes, Charis HawesCasuals NSW670044:16:00
12Callie McDonald, Jessica Phua, Jacqueline SmithNewcastle Orienteering Club670044:44:00
13Zoe Ashmore, Kasey Clark, Marsha MurrayCasuals NSW610043:29:00
14Ben Pilley, Angus Pilley, Sarah Pilley, Aislinn MullinsCasuals NSW5403045:03:00
15Pip Dawes, Jeremy Dawes, Mikayla Dawes, Aurora DawesCasuals NSW480044:57:00

Walk

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNewcastle Orienteering Club970043:05:00
2Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club8009047:56:00
3Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club770044:35:00
4David Bennett (W)Newcastle Orienteering Club7706046:10:00
5Maria OrrNewcastle Orienteering Club7503045:16:00
6Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club740042:22:00
7Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club670037:00:00
8Wright AllanNewcastle Orienteering Club6406046:22:00
9Jack HartNewcastle Orienteering Club630044:39:00
10Pamela MontgomeryNewcastle Orienteering Club570043:27:00
11Thomas BunnNewcastle Orienteering Club5703045:22:00
12Bob GilbertNewcastle Orienteering Club560042:41:00

Please report errors in the result list to the organiser.