Official results for Thornlie (Metro Series 1)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Thornlie (Metro Series 1)
Organisers: Bibbulmun Orienteers / LOST / Orienteering WA
Date: Saturday 7 November 2020

Classes: Show all | Long | Medium | Short

Long

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Ceri PassKulgun 225 Orienteers19049:37
2Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers21050:19 Download route in GPX format
3Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers19052:29
4Jason SimpsonLOST19054:10
5Edward PlummerLOST19058:03
6Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the West1901:00:46
7Phil DuftyBibbulmun Orienteers1901:04:07
8Jennifer PorterLOST1901:04:48
9Rob BeattieBibbulmun Orienteers1901:05:45 Download route in GPX format

Medium

40 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Paul DowlingBibbulmun Orienteers13027:39
2Nick DaleLOST14030:08
3Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West13030:47
4Marlene FlettCAS W13035:03
5Cedric GrosCAS W13036:13
6Ian FletcherLOST13036:22
7Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers13036:28
8Paul JarrettKulgun 225 Orienteers13036:54
9Rob WestBibbulmun Orienteers14040:35
10Chip LundstromWullundigong Orienteers of the West13041:41
11Robert GraiegLOST13043:27
12Kate BraidKulgun 225 Orienteers13044:28
13Mike HoweLOST13046:01
14Helen BaileyLOST13046:29
15Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West13048:14
16Alice Mrazek-ScrivenCAS W13049:12
17Ben BushCAS W14049:30
18Anna NapierLOST13052:14
19Georgie RussellKulgun 225 Orienteers15052:49
20Tash ThackrayCAS W13053:09
21Alana BeaneyCAS W17054:35
22Ron MarcusWullundigong Orienteers of the West13055:18
23Helen LumsdenCAS W13059:42
24Benjamin RidsdaleCAS W13059:43
25Mathias Raineri KingCAS W1301:00:13
26Jill ElderfieldSouth-West Orienteering Trekkers1401:02:14
27Veronica JarrettKulgun 225 Orienteers1301:04:43
28Christine HowittWullundigong Orienteers of the West1301:05:19
29Jennifer BinnsLOST1301:06:44
30Emma PatersonCAS W1401:06:50
31Pippa PatersonCAS W1401:06:55
32Lois WestBibbulmun Orienteers1301:07:17
33Moreen CoxLOST1301:07:56
34Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the West1301:08:16
35Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the West1301:08:38
36Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1301:11:45
37Don HewittCAS W1301:12:02
38John MajorKulgun 225 Orienteers1301:16:20
Ian ClaytonBibbulmun Orienteers110mispunched
Tony SimpkinsLOST120mispunched Download route in GPX format

Short

27 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Duncan SullivanLOST6016:18
2Monika SwierkCAS W6018:56
3Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers6019:42
4Phil TaylorLOST6020:47
5Michael DuftyBibbulmun Orienteers6021:05
6Rohan BraidKulgun 225 Orienteers6021:39
7Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West6022:09 Download route in GPX format
8Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the West6022:37
9Janet FletcherLOST6026:28
10Penny DuftyBibbulmun Orienteers6027:11
11Matthew ColemanKulgun 225 Orienteers6027:40
12Alexander EdwardsCAS W6029:13
13Toni FrankBibbulmun Orienteers6029:15
14Rod RussellKulgun 225 Orienteers6037:46
15Ian WarltersBush n Beach Orienteering Club6039:02
16David PassKulgun 225 Orienteers7039:31
17Merran WarltersBush n Beach Orienteering Club6041:56
18Gary AitkenLOST6041:59
19Barry RiceCAS W6045:53
20Emma PlummerLOST6047:52
21Rosemary KullmannLOST6048:32
22Oliver ScrivenCAS W6054:44
23Renae OwensCAS W701:00:50
24Stephen HillCAS W701:03:31
25Eugene AnthonyCAS W601:04:20
26Toivo PedasteLOST801:10:50
Elizabeth BaderCAS W50did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.