Official results for Joondalup Lakeside (Metro Series 2)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Joondalup Lakeside (Metro Series 2)
Organisers: LOST / Orienteering WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Saturday 14 November 2020

Classes: Show all | Long | Medium | Short

Long

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers22034:55
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers22035:47
3Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers22037:07 Download route in GPX format
4Graham BraidKulgun 225 Orienteers22039:05
5Ceri PassKulgun 225 Orienteers22040:39
6Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers22040:56
7Jason SimpsonLOST22046:48
8Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the West22050:49
9Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West22052:34
10Jennifer PorterLOST22053:19
11Edward PlummerLOST22057:46
12Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers22057:59
13Rob BeattieBibbulmun Orienteers2201:07:01 Download route in GPX format

Medium

26 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West14025:03
2Nick DaleLOST14026:08
3Ron MarcusWullundigong Orienteers of the West14028:28
4Robert GraiegLOST14028:52
5Zali DaleLOST14029:09
6Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers14029:35
7Kate BraidKulgun 225 Orienteers14030:38
8Tony SimpkinsLOST14032:09 Download route in GPX format
9Chip LundstromWullundigong Orienteers of the West14033:17
10Marlene FlettLOST14033:58
11Mike SibbaldBibbulmun Orienteers14034:04
12Rob WestBibbulmun Orienteers14034:05
13Adam BinksBibbulmun Orienteers14034:09
14Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West14034:10 Download route in GPX format
15Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers14035:23
16Eleanor SansomBibbulmun Orienteers14036:21
17James + 3 WickensWullundigong Orienteers of the West15036:32
18Adam NolanWullundigong Orienteers of the West14037:54
19Paul BatskosNo club membership14037:57
20Michelle MartinWullundigong Orienteers of the West14045:22
21Mathias Rainer kingNo club membership14048:36
22Lois WestBibbulmun Orienteers14049:41
23Don + Elizabeth HewittNo club membership14051:23
24John MajorKulgun 225 Orienteers14052:54
25Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers14053:00
26Ian ClaytonBibbulmun Orienteers1401:04:43

Short

24 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Noel SchoknechtLOST9016:35
2Duncan SullivanLOST9017:39
3Richard MatthewsLOST9018:49
4Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West9023:07 Download route in GPX format
5Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the West9023:19
6Rohan BraidKulgun 225 Orienteers10025:04
7Fraser BrownlieWullundigong Orienteers of the West9025:27
8Andrew MartinWullundigong Orienteers of the West9025:39
9Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the West9025:48
10Janet FletcherLOST10026:12
11Ian WarltersBush n Beach Orienteering Club9030:15
12Lachlan BarrettNo club membership9030:27
13Nicole SibbaldBibbulmun Orienteers9031:05
14Toni FrankBibbulmun Orienteers9031:09
15Merran WarltersBush n Beach Orienteering Club10041:30
16Joshua BarrettNo club membership9046:50
17Helen LumsdenNo club membership9046:57
18Rebecca BarrettNo club membership9047:08
19Robyn PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers9047:47
20Gary AitkenLOST9050:05
umayyah AziziNo club membership80mispunched
Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers80mispunched
Emma PlummerLOST80mispunched
Hannah,Aimee,Tanya GodwichNo club membership50did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.