Official results for MelBushO 2 - Police Paddocks, Endeavour Hills - includes RadiO Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MelBushO 2 - Police Paddocks, Endeavour Hills - includes RadiO Event
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Sunday 21 March 2021

Classes: Show all | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | RadiO

1 - Long Hard

6 100 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering37:416:10
2Warren KeyMelbourne Forest Racers44:18+6:377:15
3Bryan StokesYarra Valley Orienteering Club45:05+7:247:23
4Alexander IkinBayside Kangaroos Orienteers46:37+8:567:38
5Toby CooperBayside Kangaroos Orienteers47:56+10:157:51
6Nick MaddockNo club membership47:58+10:177:51
7Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club52:55+15:148:40
8Andrew JohnstonNillumbik Emus Orienteering Cl53:03+15:228:41
9Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering56:51+19:109:19
10Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering59:18+21:379:43
11Andrew McCarthyCAS V1:02:48+25:0710:17
12Eleanor McLeanEV T1:03:59+26:1810:29
13Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers1:08:34+30:5311:14
14John EvansCAS V1:08:47+31:0611:16
15Victoria GreenhanNillumbik Emus Orienteering Cl1:16:31+38:5012:32
16Susi StrasserYarra Valley Orienteering Club1:17:52+40:1112:45
17Andreas StrasserYarra Valley Orienteering Club1:17:55+40:1412:46
18David PrenticeNillumbik Emus Orienteering Cl1:30:36+52:5514:51
19Eric DavidsonBayside Kangaroos Orienteers1:45:33+1:07:5217:18
Peter ChenDandenong Ranges Orienteeringdid not start

2 - Medium Hard

4 600 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dion KeechMelbourne Forest Racers35:587:49
2Daniel TinkerCAS V41:10+5:128:56
3Max CarrMelbourne Forest Racers47:27+11:2910:18
4Andrew PerkinsDandenong Ranges Orienteering49:10+13:1210:41
5Damian SpencerDandenong Ranges Orienteering50:46+14:4811:02
6Sarah LoveDandenong Ranges Orienteering53:27+17:2911:37
7Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering56:49+20:5112:21
8Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering59:02+23:0412:50
9Lincoln PatersonYarra Valley Orienteering Club1:03:01+27:0313:41
10Cian O'ReillyCAS V1:03:14+27:1613:44
11Eric HarthCAS V1:07:08+31:1014:35
12Sarah KempCAS V1:07:12+31:1414:36
13Peter RogaDandenong Ranges Orienteering1:08:00+32:0214:46
14Carolyn LaytonNillumbik Emus Orienteering Cl1:09:32+33:3415:06
15Deb SutherlandBayside Kangaroos Orienteers1:11:36+35:3815:33
16Kevin WheelerTuckonie Orienteering Club1:12:16+36:1815:42
17Billy EvansCAS V1:12:45+36:4715:48
18Trent EvansCAS V1:12:47+36:4915:49
19Daniel CahirNo club membership1:14:11+38:1316:07
20Bill BorrieEureka Orienteers1:15:02+39:0416:18
21Lesa MuirDandenong Ranges Orienteering1:24:20+48:2218:20
22Aeon GreenhanNillumbik Emus Orienteering Cl1:26:40+50:4218:50
23Barry MooreNillumbik Emus Orienteering Cl1:27:20+51:2218:59
24Martine BarrotNillumbik Emus Orienteering Cl1:35:00+59:0220:39
25Steve MillerBayside Kangaroos Orienteers1:35:45+59:4720:48
Marco FordCAS Vmispunched
Camila FordCAS Vmispunched
Craig FordCAS Vmispunched
Maia DoddsCAS Vmispunched
Greg PalmerNillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Ray ScaddanCAS Vdid not start

3 - Short Hard

3 400 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers30:048:50
2Melissa GangemiYarra Valley Orienteering Club35:19+5:1510:23
3Ralph KochYarra Valley Orienteering Club35:55+5:5110:33
4Amy HillerMelbourne Forest Racers38:48+8:4411:24
5Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club46:00+15:5613:31
6Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers47:17+17:1313:54
7Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers47:35+17:3113:59
8Anna SkarbekMelbourne Forest Racers48:56+18:5214:23
9Greg TamblynBayside Kangaroos Orienteers52:05+22:0115:19
10Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering54:15+24:1115:57
11Liana MooreCAS V54:37+24:3316:03
12Ainslie CumminsDandenong Ranges Orienteering57:22+27:1816:52
13Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers1:00:50+30:4617:53
14Karen StrachanDandenong Ranges Orienteering1:01:46+31:4218:10
15John RussellSH N1:04:16+34:1218:54
16Ian ParryNillumbik Emus Orienteering Cl1:06:06+36:0219:26
17David GoddardYarra Valley Orienteering Club1:10:24+40:2020:42
18Noel McVeyTuckonie Orienteering Club1:11:20+41:1620:58
19Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering1:13:35+43:3121:38
20Leonie KempCAS V1:16:16+46:1222:25
21Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers1:17:32+47:2822:48
22Laurie NivenNillumbik Emus Orienteering Cl1:20:00+49:5623:31
23Rex NivenNillumbik Emus Orienteering Cl1:20:15+50:1123:36

4 - Moderate

3 375 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Warwick McLeanCAS V35:2710:30
2Matthew LaytonNillumbik Emus Orienteering Cl38:02+2:3511:16
3Kelly ChiuCAS V40:18+4:5111:56
4Robert CollisCAS V49:32+14:0514:40
5James SperandioCAS V1:00:51+25:2418:01
6Brian PittardDandenong Ranges Orienteering1:03:02+27:3518:40
7Dianne ShaldersVictoirian ARDF Group1:06:43+31:1619:46
8Henk DeJongVictoirian ARDF Group1:06:50+31:2319:48
9Ian BakerBayside Kangaroos Orienteers1:09:11+33:4420:29
10John McGuinnessCAS V1:35:32+1:00:0528:18
Peter BlackYarra Valley Orienteering Clubdid not finish
Joshua PlantCAS Vdid not finish
Aaron DeBuhrTuckonie Orienteering Clubdid not start
Annabelle HarperCAS Vdid not start
Anthony HarperCAS Vdid not start
Benjamin HarperCAS Vdid not start
Oliver HarperCAS Vdid not start
Natasha SmithCAS Vdid not start
Oliver TroneNillumbik Emus Orienteering Cldid not start

5 - Easy

2 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emily WardropYarra Valley Orienteering Club41:5015:29
2Ellie KeechMelbourne Forest Racers43:08+1:1815:58
3Eve CallahanCAS V46:11+4:2117:06
4Neo KozmaBayside Kangaroos Orienteers1:02:53+21:0323:17
5Victoria HindCAS V1:06:34+24:4424:39
6Deidre WhiteCAS V1:06:36+24:4624:39
7Angelina KozmaBayside Kangaroos Orienteers1:19:53+38:0329:35
Joshua LaytonNillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Stefan ZuegnCAS Vmispunched
Pat MewsBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Lauren ZuegnCAS Vdid not finish
Zoe HillerMelbourne Forest Racersdid not finish
Joel CrothersDandenong Ranges Orienteeringdid not start
Sandy KochYarra Valley Orienteering Clubdid not start
Alison SkarbekMelbourne Forest Racersdid not start
Brendan SullivanCAS Vdid not start
Ella SullivanCAS Vdid not start
Melissa SullivanCAS Vdid not start
Tom SullivanCAS Vdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.