Official results for Melbourne PAS Thursday Northern Summer Series 17 - Polaris

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Thursday Northern Summer Series 17 - Polaris
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Thursday 18 February 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1KATHY LILEYYarra Valley Orienteering Clubcompleted

A (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW ROWANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2TED VANGELDERMALSENOrienteering Victoria1:00:00
3WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
4RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
5RUSSELL BULMANYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6THORLENE EGERTONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7MEL GANGEMIOrienteering Victoria1:00:00
8DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:00:00
9CASSANDRA DUTTONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10PHIL GIDDINGSNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

B (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2STEPHEN DUNBARBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
4PETER LEWISOrienteering Victoria1:00:00
5STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6CHRIS LASSINGOrienteering Victoria1:00:00
7MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8NARELLE SMITHOrienteering Victoria1:00:00

C (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3BRODY MCCARTHYYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4CORMAC MCCARTHYYarra Valley Orienteering Club1:00:00
5DENNIS MEWSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6PETER KEMPSTEROrienteering Victoria1:00:00
7DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9CALLUM WHITEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
10HEATHER ODONNELLYarra Valley Orienteering Club1:00:00
11EWEN TEMPLETONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
13LIBBY MEEKINGYarra Valley Orienteering Club1:00:00
14JOHN MEEKINGYarra Valley Orienteering Club1:00:00

D (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2RUTH GODDARDYarra Valley Orienteering Club1:00:00
3RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4LEN HALLETTOrienteering Victoria1:00:00
5DAVID GODDARDYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6WENDY LOWRYOrienteering Victoria1:00:00

Power Walkers

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
2LEI JONESOrienteering Victoria1:05:00
3MICHAEL HAYWARDNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
5LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7CHRIS BUTLEROrienteering Victoria1:05:00
8LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
9ANGELA WHITEOrienteering Victoria1:05:00
10MARCELLE STANTONOrienteering Victoria1:05:00
11MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
12LACHLAN PREWETTOrienteering Victoria1:05:00
13MARGARET MILETTAOrienteering Victoria1:05:00
14KAREN THOMASOrienteering Victoria1:05:00
15ANDREW LEEOrienteering Victoria1:05:00
16SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
17ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18MARTIN JAGGSOrienteering Victoria1:05:00
19CATHERINE JAGGSOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.