Official results for Bendigo Bush Classic 5 - Mandurang-Sheepwash

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 5 - Mandurang-Sheepwash
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 26 May 2018

1

7 225 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers40:455:38
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers42:53+2:085:56
3Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers45:16+4:316:15
4Lachlan CherryBG V Bendigo Orienteers57:38+16:537:58
5Serge KurovEU V Eureka Orienteers1:18:58+38:1310:55
6Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:23:32+42:4711:33

2

5 425 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers37:216:53
2Nick ByrneBG V Bendigo Orienteers38:44+1:237:08
3Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club40:24+3:037:26
4Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Club45:43+8:228:25
5Don CherryBG V Bendigo Orienteers47:20+9:598:43
6Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers47:22+10:018:43
7Neil BarrBG V Bendigo Orienteers50:12+12:519:15
8Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers50:36+13:159:19
9Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers51:59+14:389:34
10Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers53:30+16:099:51
11Marcus BinksBG V Bendigo Orienteers54:51+17:3010:06
12Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers55:10+17:4910:10
13Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers56:12+18:5110:21
14Chris CreelyBG V Bendigo Orienteers1:08:27+31:0612:37
15Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:23:09+45:4815:19
16Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers1:23:13+45:5215:20

3

4 075 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter HillNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl39:339:42
2Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers47:11+7:3811:34
3Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club47:33+8:0011:40
4Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club48:13+8:4011:49
5Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers50:30+10:5712:23
6Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club53:26+13:5313:06
7Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers53:48+14:1513:12
8Amos WalzBG V Bendigo Orienteers54:08+14:3513:17
9Jenny BallBG V Bendigo Orienteers56:05+16:3213:45
10Sophia TavernaCH V Central Highlands Orienteering58:27+18:5414:20
11Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering59:23+19:5014:34
12Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:02:49+23:1615:24
13John SteerBG V Bendigo Orienteers1:04:15+24:4215:46
14Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers1:07:48+28:1516:38
15Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:21:58+42:2520:06
16Peter GalvinBG V Bendigo Orienteers1:25:30+45:5720:58
Sylvia MurphyTK V Tuckonie Orienteering Clubmispunched
Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

2 175 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers31:1314:21
2Isobel ByrneBG V Bendigo Orienteers33:49+2:3615:32
3Dustan GilesBG V Bendigo Orienteers43:14+12:0119:52
4Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers44:50+13:3720:36
5Jack BarianosBG V Bendigo Orienteers45:56+14:4321:07
6Xavier OughBG V Bendigo Orienteers1:01:49+30:3628:25
Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteersmispunched

5

1 475 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ebony NauntonBG V Bendigo Orienteers13:389:14
2Charlotte OughBG V Bendigo Orienteers19:18+5:4013:05
3Hugo ByrneBG V Bendigo Orienteers22:20+8:4215:08
4Jackson PiercyVIC Victoria - No Club24:54+11:1616:52
5Isobel ByrneBG V Bendigo Orienteers27:34+13:5618:41
6Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers44:14+30:3629:59

Please report errors in the result list to the organiser.