Official results for Bendigo Bush Classic 7 - Mosquito Creek

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 7 - Mosquito Creek
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 16 June 2018

1

7 175 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers35:565:00
2Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers39:31+3:355:30
3Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers40:27+4:315:38
4James RobertsonBG V Bendigo Orienteers49:43+13:476:55
5Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Club52:55+16:597:22
6Nick ByrneBG V Bendigo Orienteers58:48+22:528:11
7Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:00:04+24:088:22
Derek MorrisBG V Bendigo Orienteersmispunched

2

5 625 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers36:316:29
2Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers43:13+6:427:40
3Neil BarrBG V Bendigo Orienteers44:42+8:117:56
4Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers46:25+9:548:15
5Stephen BirdBK V Bayside Kangaroos Orienteers48:34+12:038:38
6Ilka BarrBG V Bendigo Orienteers48:57+12:268:42
7Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers58:17+21:4610:21
8Chris CreelyBG V Bendigo Orienteers58:24+21:5310:22
9Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers1:03:24+26:5311:16
10Gary GrealyBG V Bendigo Orienteers1:08:18+31:4712:08
11Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers1:12:52+36:2112:57
12Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:13:53+37:2213:08
13Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:15:05+38:3413:20
14Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:19:55+43:2414:12
15David JonesBG V Bendigo Orienteers1:28:12+51:4115:40
16Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:32:10+55:3916:23
17Heather JonesBG V Bendigo Orienteers1:57:45+1:21:1420:56
Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteersmispunched

3

3 975 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers25:486:29 Download route in GPX format
2Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers31:08+5:207:49
3Peter HillNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl33:05+7:178:19
4Dennis MewsBK V Bayside Kangaroos Orienteers37:13+11:259:21
5David NeylonBG V Bendigo Orienteers37:39+11:519:28
6Peter SearleBG V Bendigo Orienteers39:41+13:539:58
7Daryl FleayBG V Bendigo Orienteers41:11+15:2310:21
8Ken DowlingEU V Eureka Orienteers42:39+16:5110:43
9Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers44:36+18:4811:13
10Marcus BinksBG V Bendigo Orienteers47:17+21:2911:53
11Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club47:22+21:3411:54
12John SteerBG V Bendigo Orienteers49:10+23:2212:22
13Amos WalzBG V Bendigo Orienteers51:13+25:2512:53
14Lincoln ErmNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl52:09+26:2113:07
15Sylvia MurphyTK V Tuckonie Orienteering Club53:32+27:4413:28
16Dave LottyUR N Uringa Orienteers55:12+29:2413:53
17Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers56:06+30:1814:06
18Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:03:29+37:4115:58
19John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:04:35+38:4716:14
20Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers1:05:49+40:0116:33
21Rachel ChipmanBG V Bendigo Orienteers1:45:38+1:19:5026:34

4

2 350 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Isobel ByrneBG V Bendigo Orienteers26:4411:22
2Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers36:00+9:1615:19
3Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers57:39+30:5524:31
4Pat MewsBK V Bayside Kangaroos Orienteers58:36+31:5224:56
Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteersmispunched

5A

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hugo ByrneBG V Bendigo Orienteers17:428:02
2Eleanor WilliamsBG V Bendigo Orienteers28:21+10:3912:53

5B

2 050 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Henry NeylonBG V Bendigo Orienteers20:059:47
2Clementine NeylonBG V Bendigo Orienteers48:45+28:4023:46
Sue HealyNE V Nillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Rebecca NeylonBG V Bendigo Orienteersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.