Official results for Bendigo Bush Classic 15 - Peter the Great Gully

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 15 - Peter the Great Gully
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 1 September 2018

BG V Bendigo Orienteers

33 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hugo Byrne5 (5)18:317:28
1Phil Robertson3 (13)28:128:14
1Katherine McMillan4 (6)28:429:24
1Ben Goonan1 (12)35:554:52
2Iain McDonald2 (11)36:38+6:146:43
2Darren Eenjes3 (13)30:34+2:228:55
2Charlotte Ough4 (6)38:37+9:5512:39
3Isobel Byrne4 (6)40:39+11:5713:19
3Nick Byrne2 (11)36:41+6:176:43
3John Wilkinson3 (13)32:00+3:489:20
3Craig Feuerherdt1 (12)37:55+2:005:08
3Dustan Giles5 (5)47:20+28:4919:07
4Michael Loughnan2 (11)38:00+7:366:58
4Connor Martin5 (5)1:08:49+50:1827:48
4Richard Goonan1 (12)38:50+2:555:15
4Xavier Ough4 (6)47:06+18:2415:26
5Verna Greenhalgh4 (6)1:05:10+36:2821:21
5Leisha Maggs2 (11)39:36+9:127:15
5Alicia Martin5 (5)1:08:58+50:2727:51
5Nigel McGuckian3 (13)33:53+5:419:53
5Jim Russell1 (12)45:16+9:216:08
6Andrew Cameron1 (12)45:26+9:316:09
6Tony Radford2 (11)44:03+13:398:04
7Luke Feuerherdt3 (13)40:38+12:2611:51
7Julie Flynn2 (11)50:25+20:019:15
8Lachlan Feuerherdt3 (13)40:39+12:2711:52
9Bob Cameron3 (13)42:15+14:0312:20
9Heather Jones2 (11)1:03:01+32:3711:33
10Jenny Ball2 (11)1:07:50+37:2612:26
10Andrew Wallace1 (12)1:01:47+25:528:22
11David Jones2 (11)1:11:49+41:2513:10
12Derek Morris1 (12)1:06:15+30:208:58
13Terry Davidson3 (13)54:45+26:3315:59

BK V Bayside Kangaroos Orienteers

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jonathan Sutcliffe1 (12)52:15+16:207:05
9Thorlene Egerton1 (12)1:01:00+25:058:16

DR V Dandenong Ranges Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Martin Steer1 (12)46:54+10:596:21

MF V Melbourne Forest Racers

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mason Arthur2 (11)30:245:34
2Bruce Arthur1 (12)36:44+0:494:58

NE V Nillumbik Emus Orienteering Cl

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Peter Hill3 (13)32:33+4:219:30
11John Carberry1 (12)1:05:12+29:178:50

OV/No club Orienteering Victoria

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jye Matheson5 (5)30:13+11:4212:12
Lora Fenech4 (6)mispunched

TK V Tuckonie Orienteering Club

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Paul Elam3 (13)34:04+5:529:56
8Peter Prime2 (11)53:53+23:299:53
10Anne Garvey3 (13)45:07+16:5513:10
12Pam Prime3 (13)52:14+24:0215:15

YV V Yarra Valley Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11David Goddard3 (13)51:14+23:0214:57

Please report errors in the result list to the organiser.