Official results for Qld Schools Orienteering Champs Sprint

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Qld Schools Orienteering Champs Sprint
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Saturday 28 July 2018

11 YRS Boys

1 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Caelan WilliamsRange Runners Orienteering Club6:275:22
2Adrian GarbelliniEnoggeroos6:34+0:075:28
3Thomas CaristoEnoggeroos6:45+0:185:37
4Eric LovellRange Runners Orienteering Club7:12+0:456:00
4William DayNo club membership7:12+0:456:00
6Callum BryantEnoggeroos8:56+2:297:26
7Benjamin MooreNo club membership9:38+3:118:01
8Flynn Eldridge HayesRange Runners Orienteering Club9:50+3:238:11
Miles BryantEnoggeroosmispunched
Lachlan FergusonUgly Gully Orienteersmispunched

11 YRS Girls

1 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Skye HassallRange Runners Orienteering Club7:055:54
2Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders9:13+2:087:40
3Alara WilliamsRange Runners Orienteering Club10:10+3:058:28
4Indigo NewnesEnoggeroos12:23+5:1810:19
5Kari BrennanRange Runners Orienteering Club13:58+6:5311:38
6Matilda RogersRange Runners Orienteering Club14:25+7:2012:00
7Sara LoaderRange Runners Orienteering Club15:18+8:1312:45
8Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club17:05+10:0014:14
9Cate NemethToohey Forest Orienteers20:38+13:3317:11
Felicity BurkeRange Runners Orienteering Clubmispunched

13 YRS Boys

1 500 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club8:365:44
2Samuel GladwinRange Runners Orienteering Club10:05+1:296:43
3Alex WrightRange Runners Orienteering Club10:35+1:597:03
4Isaac BurkeRange Runners Orienteering Club10:48+2:127:12
5Grant Eldridge HayesRange Runners Orienteering Club10:53+2:177:15
6Sean Lindsay-HolleyRange Runners Orienteering Club11:15+2:397:30
7James FergusonUgly Gully Orienteers12:09+3:338:06
8Jacob MaddenRange Runners Orienteering Club13:31+4:559:00
9Angus BennettsRange Runners Orienteering Club13:42+5:069:08
10Gabriel SchubertRange Runners Orienteering Club14:43+6:079:48
11Cory LeahyNo club membership17:43+9:0711:48
12Connor WilliamsNo club membership19:30+10:5413:00
13Lachlan MooreNo club membership21:29+12:5314:19

13 YRS Girls

1 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Isabella CooperRange Runners Orienteering Club9:206:13
2Mali BrennanRange Runners Orienteering Club9:46+0:266:30
3Jade HassallRange Runners Orienteering Club12:29+3:098:19
4Abbie LaneRange Runners Orienteering Club16:16+6:5610:50
5Ryanda CraigeNo club membership21:55+12:3514:36
6Georgia BaronsRange Runners Orienteering Club31:48+22:2821:12

Junior Boys

2 100 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Samuel GarbelliniEnoggeroos10:164:53
2William CoxRange Runners Orienteering Club14:00+3:446:40
3Dylan BryantEnoggeroos14:27+4:116:52
4Oliver SchubertRange Runners Orienteering Club15:57+5:417:35
5Chris NemethToohey Forest Orienteers16:04+5:487:39
6Ewan McFarlandBullecourt Boulder Bounders18:06+7:508:37
7Joshua NewnesEnoggeroos18:19+8:038:43
8Kydan CharlesBullecourt Boulder Bounders22:19+12:0310:37
9Timothy NollRange Runners Orienteering Club24:28+14:1211:39
10Paul GarbelliniEnoggeroos28:20+18:0413:29
Kyle RyanNo club membershipmispunched

Junior Girls

1 700 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUgly Gully Orienteers9:375:39
2Rani BrennanRange Runners Orienteering Club11:48+2:116:56
3Sara GarbelliniEnoggeroos13:14+3:377:47
4Maxine LovellRange Runners Orienteering Club13:35+3:587:59
5Laura de JongRange Runners Orienteering Club14:55+5:188:46
6Ella RogersRange Runners Orienteering Club15:14+5:378:57
7Madeline BallochBullecourt Boulder Bounders17:43+8:0610:25
8Breanna SimmonsRange Runners Orienteering Club18:27+8:5010:51
9Valhsala NaiduNo club membership19:11+9:3411:17
10Kiara MaddenRange Runners Orienteering Club20:36+10:5912:07
11Holly MillsRange Runners Orienteering Club28:30+18:5316:45
12Tyla ParkerRange Runners Orienteering Club32:35+22:5819:10
13Trinity WellingBullecourt Boulder Bounders38:16+28:3922:30

Senior Boys

2 300 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club12:465:33
2Thomas GarbelliniEnoggeroos12:56+0:105:37
3Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders13:46+1:005:59
4Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club13:48+1:026:00
5Ryan GrayUgly Gully Orienteers14:19+1:336:13
6Saxon CharlesBullecourt Boulder Bounders15:27+2:416:43
7Zach BuckleyBullecourt Boulder Bounders27:17+14:3111:51

Senior Girls

2 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julia GannonRange Runners Orienteering Club13:046:32
2Nina GannonRange Runners Orienteering Club13:57+0:536:58
3Anastasia HeikkilaSunshine Orienteers Club16:04+3:008:02
Georgia VerdonRange Runners Orienteering Clubmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.