Official results for North Adelaide

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: North Adelaide
Organiser: Tintookies Orienteers
Date: Sunday 17 June 2018

ModerateMen

4 900 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus HainesOH S29:566:06
2Toby CazzolatoTJ S33:29+3:336:49
3Ben CazzolatoTJ S35:39+5:437:16
4Max GrivellTT S36:08+6:127:22
5Nigel Dobson-KeeffeYA S37:28+7:327:38
6Phil HazellTT S38:49+8:537:55
7Lewis CarterTJ S43:05+13:098:47
8Frank BurdenOH S43:34+13:388:53
9Finlay TwiningYA S45:19+15:239:14
10Trevor DimentTT S47:21+17:259:39
11Rhys FogartyOH S47:35+17:399:42
12Gerhard VelaitisYA S1:00:41+30:4512:23
13James LloydTT S1:00:52+30:5612:25
14Andrew WatermanWA S1:02:44+32:4812:48
15Harry WaterhouseTJ S1:09:14+39:1814:07
16Peter CuttenWA S1:11:48+41:5214:39
17Ezanee CooperCR S1:15:10+45:1415:20
18George ReevesTT S1:21:48+51:5216:41
Robin EnglishWA Smispunched
Mitchell StephensYA Sdid not finish
Robert SmithTT Sdid not finish
Jack MarschallTT Sdid not start

ModerateWomen

4 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sarah GilbertWA S40:478:19
2Erica DimentTT S54:49+14:0211:11
3Jemima LloydTT S55:59+15:1211:25
4Robin UppillOH S1:02:37+21:5012:46
5Leila HendersonYA S1:19:23+38:3616:12
Olivera WatermanWA Smispunched
Jacqueline StephensYA Sdid not finish
Giselle DraperTJ Sdid not finish
Kate MarschallTT Sdid not start

ModerateGroup

4 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rachel BarndenCR S58:5412:01
1Daniel RenshawCR S58:5412:01
3Daniel BurdenOH S1:14:14+15:2015:08
3Rachel BurdenOH S1:14:14+15:2015:08
3Simon BurdenOH S1:14:14+15:2015:08
6Owen DraperTJ S1:26:16+27:2217:36
6Paul DraperTJ S1:26:16+27:2217:36

EasyMen

2 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michael Rebel AshmanCR S24:3010:12
2Antonio Garcia CouceTT S28:09+3:3911:43
3Angus BirdCR S32:31+8:0113:32
4David LawTT S43:01+18:3117:55

EasyWomen

2 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Robyn CuttenWA S57:5824:09

VeryEasyMen

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus FairgrieveCR S28:1618:50
2Kevin MurphyTT S34:13+5:5722:48

VeryEasyGroup

1 500 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Allison AshmanCR S14:119:27
1Luke AshmanCR S14:119:27
1Peter AshmanCR S14:119:27
4Marcus CazzolatoTJ S26:03+11:5217:22
4Lan KellyTJ S26:03+11:5217:22

Please report errors in the result list to the organiser.