Official results for Newcastle Street Series #10 - BLACKBUTT

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #10 - BLACKBUTT
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 19 December 2018

Men

33 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew MorrisNC.N53completed
2Alex MasseyNC.N501completed
3Tim DomanNC.N47completed
4Stephen CraigNC.N465completed
5Justin StaffordNC.N452completed
6Scott SimsonNC.N45completed
7Glenn BurgessNC.N431completed
8Steven RobertsNC.N431completed
9Andrew HaighNC.N422completed
10Geoff TodkillNC.N422completed
11Malcolm RobertsNC.N421completed
12Kendall O'ConnorNC.N41completed
13Rob LanghamNC.N411completed
14Robert VincentNC.N417completed
15Graeme TaplinNC.N39completed
16Greg BaconNC.N39completed
17Shane BowditchNC.N38completed
18Thomas WhiteheadNC.N38completed
19Rudi LandsiedelNC.N36completed
20Jim LeeNC.N341completed
21John ShawNC.N341completed
22Neil CurryerNC.N342completed
23Shane JenkinsNC.N34completed
24Emile AltmannNC.N33completed
25Geoff PeelNC.N33completed
26Brock SmithNC.N32completed
27Paul KillenNC.N32completed
28Richard BakerNC.N324completed
29Graham FowlerNC.N31completed
30Peter OrrNC.N29completed
31Jack HartNC.N251completed
32Lachlan CurryerNC.N24completed
33Robert MontgomeryNC.N188completed

Women

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carolyn MatthewsNC.N44completed
2Nicole HaighNC.N443completed
3Samantha HoweNC.N43completed
4Christine O'NeillNC.N403completed
5Gayle QuantockNC.N403completed
6Nichole DeanNC.N39completed
7Tamara OrrNC.N37completed
8Martina CraigNC.N361completed
9Caroline JenkinsNC.N33completed
10Maria OrrNC.N331completed
11Lisa LampeNC.N32completed
12Bronwyn StaffordNC.N30completed
13Sharon BurgessNC.N296completed
14Carolyn RigbyNC.N28completed
15Ingrid OblasserNC.N24completed
16Pamela MontgomeryNC.N231completed

Walker

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Deanne ShawNC.N291completed
2Arthur KingslandNC.N27completed
3Viola O'ConnorNC.N24completed
4Kerry BaconNC.N221completed
5Thomas BunnNC.N19completed

Pram

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel and Sebastian OrrNC.N305completed
2Jessica and Alice LawrenceNC.N291completed
3Ginaya Dunn and boysNC.N194completed

Team

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bridget and Felicity WhiteheadNC.N33completed
2Cath King and Kristen FraserNC.N32completed
3Justin Goodwin and Tania MorganNC.N24completed
4Marg and Rob CookNC.N231completed
5Eliz Bunn and Edward GrayNC.N15completed

Please report errors in the result list to the organiser.