Official results for Newcastle Street Series #11 - RANKIN PARK

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #11 - RANKIN PARK
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 9 January 2019

Men

38 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew MorrisNC.N483completed
2Clint LawrenceNC.N452completed
3Alex MasseyNC.N441completed
4Scott SimsonNC.N42completed
5Andrew HaighNC.N40completed
6Justin StaffordNC.N406completed
7Malcolm RobertsNC.N381completed
8Steven RobertsNC.N38completed
9Damian WelbourneNC.N37completed
10Shane TrotterNC.N36completed
11Glenn BurgessNC.N351completed
12Ian DempseyNC.N341completed
13Geoff TodkillNC.N333completed
14Greg BaconNC.N33completed
15Emile AltmanNC.N321completed
16Robert VincentNC.N323completed
17Rob LanghamNC.N31completed
18Adrian PlaskittNC.N301completed
19Andrew KillenNC.N302completed
20Colin BaileyNC.N30completed
21Rudi LandsiedelNC.N30completed
22Jim LeeNC.N282completed
23Stuart KurtzNC.N27completed
24John ShawNC.N26completed
25Mick CannNC.N265completed
26Brock SmithNC.N257completed
27Neil CurryerNC.N25completed
28Daniel EvansNC.N241completed
29Shane JenkinsNC.N242completed
30Warren QuiltyNC.N241completed
31Geoff PeelNC.N23completed
32Jack HartNC.N21completed
33Peter MorrisonNC.N212completed
34Philip EelesSO2022completed
35Graeme TaplinNC.N2013completed
36Paul KillenNC.N20completed
37Lachlan CurryerNC.N18completed
38Robert MontgomeryNC.N17completed

Women

19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clare WilliamsNC.N43completed
2Nicole HaighNC.N412completed
3Samantha HoweNC.N40completed
4Carolyn MatthewsNC.N34completed
5Gayle QuantockNC.N295completed
6Elizabeth WoodgateNC.N28completed
7Caroline JenkinsNC.N271completed
8Carolyn RigbyNC.N252completed
9Kate DynanNC.N254completed
10Amylee RobertsonNC.N243completed
11Lisa LampeNC.N23completed
12Sharon BurgessNC.N225completed
13Ingrid OblasserNC.N21completed
14Kristen FroserNC.N21completed
15Kelly KurtzNC.N202completed
16Elizabeth BunnNC.N19completed
17Pamela MontgomeryNC.N182completed
18Sally QuillNC.N18completed
19Cathie BradstreetNC.N145completed

Walker

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNC.N27completed
2Deanne ShawNC.N23completed
3Mara EvansNC.N20completed
4Viola O'ConnorNC.N191completed
5Kerry BaconNC.N174completed
6Maria OrrNC.N167completed
7Thomas BunnNC.N15completed
8Zachary GoodwinNC.N9completed

Pram

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel and Sebastian OrrNC.N31completed
2Melita Rowland and Emma JenningsNC.N19completed

Team

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Renee and Trevor WellsNC.N26completed
2Maya Kelly and Nicole HaighNC.N21completed
3Marg and Rob CookNC.N203completed
4Justin Goodwin and Tania MorganNC.N18completed
5Naomi and Presley ScoullerNC.N18completed
6Rhett Blake Finlay DoyleNC.N17completed
7Linda Murdoch and John FlanaganNC.N16completed

Please report errors in the result list to the organiser.