Official results for ACT Street Series: Kambah East

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Kambah East
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 10 December 2018

A: Men

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin DentRR-A33:42
2Geoff StaceyNo club membership44:50
3Matthew PurcellGS-A45:34
4Ged KeaneNo club membership47:17
5James SwannNo club membership47:30
6David QuayleNo club membership49:20
7Tenzing JohnsonBS-A51:45
8Jonathan RicksRR-A52:23
9Jonathan MillerBS-A53:10
10David AlderNo club membership55:59
11David ClarkeNo club membership56:20
12Zac ZahariasBS-A58:30
13Jon GlanvillePO-A59:17
14Vosta ZverinaNo club membership1:00:55

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rowena WoodsNo club membership51:30

A: Teams

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Neil MartinNo club membership52:50
1Michael ReadNo club membership52:50
1Candice StrallNo club membership52:50
2Daniel GreenNo club membership1:01:30
2Amelia WaltonNo club membership1:01:30

B: Men

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew JohnsonBS-A40:05
2Phil WalkerPO-A43:28
3Tate NeedhamRR-A43:40
4Broderick MatthewsNo club membership46:25
5Ewen ThompsonNo club membership58:15
6Peter AntcliffBS-A59:57
7Zac NeedhamRR-A1:03:46
8Jim WhiteNo club membership1:08:05
9Maurice PattenRR-Adid not finish

B: Teams

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jen BrightNo club membership1:01:10
1Isaac MuscatNo club membership1:01:10
1William MuscatNo club membership1:01:10

C: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Geoff WoodPO-A38:54
2Alex RicksRR-A48:07
3Bryant AllenPO-A54:15
4John SuominenWE-A1:01:20

C: Women

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ellen JohnsonBS-A40:18
2Susanne HarryssonBS-A43:50
3Elizabeth DunbarPO-A54:15
4Mary BullockNo club membership54:40
5Amanda DysonNo club membership57:28
6Parissa PoulisNo club membership1:03:27

C: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Hind NeedhamRR-A52:17
1Tamara NeedhamRR-A52:17

D: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ed TownerNo club membership40:35
2Florian BenzNo club membership42:15
3Peter PalmerNo club membership54:50

D: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Karla CirantNo club membership44:30
2Kamini ReddyNo club membership46:10
3Jane BarnettBS-A57:04

D: Teams

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard HillNo club membership51:56
1Christina SanyerNo club membership51:56
2Brad PalmerNo club membership59:20
2Chris PalmerNo club membership59:20
2Elizabeth PalmerNo club membership59:20
2Tom PalmerNo club membership59:20

PowerWalk: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael BurtRR-A141:00:28
2John HardingPO-A858:10
3Hermann WehnerWE-A657:28

PowerWalk: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochraneNo club membership13-11:02:49
2Pat MiethkePO-A111:00:50

PowerWalk: Teams

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel BrightNo club membership1158:05
1Richard FrostNo club membership1158:05
1Laura MuscatNo club membership1158:05
2Caroyn BallardNo club membership101:00:55
2Kerrie LowanNo club membership101:00:55
2Sue McDonaldNo club membership101:00:55
3Alex JolleyNo club membership852:36
3Greg JolleyNo club membership852:36
3Elena WilliamsNo club membership852:36
4Jack PalmerNo club membership550:35
4Jane ReynoldsNo club membership550:35

Bike: All

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin EtheringtonPO-A42:53

Please report errors in the result list to the organiser.