Official results for MelBushO 3 - Brimbank Park, Keilor

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MelBushO 3 - Brimbank Park, Keilor
Organiser: Tuckonie Orienteering Club
Date: Sunday 2 June 2019

1 - Long Hard

6 670 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter HobbsDRV Dandenong Ranges Orienteering35:415:20
2Luke HainesBKV Bayside Kangaroos Orienteers39:47+4:065:57
3Fredrik JohanssonMFR Melbourne Forest Racers39:57+4:165:59
4Callum WhiteYVV Yarra Valley Orienteering Club40:40+4:596:05
5Alex IkinBKV Bayside Kangaroos Orienteers42:52+7:116:25
6Matt van der PeetBKV Bayside Kangaroos Orienteers43:10+7:296:28
7Ted van GeldermalsenYVV Yarra Valley Orienteering Club44:15+8:346:38
8Tom LothianBKV Bayside Kangaroos Orienteers45:00+9:196:44
9Clare BrownridgeBGV Bendigo Orienteers45:36+9:556:50
10Robin MarstonBKV Bayside Kangaroos Orienteers47:31+11:507:07
11Andrew BakerBKV Bayside Kangaroos Orienteers48:19+12:387:14
12Duncan BrownYVV Yarra Valley Orienteering Club49:43+14:027:27
13Ian DaviesDRV Dandenong Ranges Orienteering50:35+14:547:35
14Warwick WilliamsEUV Eureka Orienteers51:10+15:297:40
15Andrew JohnstonNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl51:48+16:077:45
16Martin KozmaBKV Bayside Kangaroos Orienteers57:08+21:278:33
17Vic SedunaryBKV Bayside Kangaroos Orienteers58:56+23:158:50
18Chris Godfred-SpenningBKV Bayside Kangaroos Orienteers59:03+23:228:51
19Samantha CarberryOV/No club Orienteering Victoria1:03:15+27:349:28
20Eric LouwDRV Dandenong Ranges Orienteering1:04:28+28:479:39
21Sylvain ClementOV/No club Orienteering Victoria1:06:11+30:309:55
22Aidan MayallOV/No club Orienteering Victoria1:07:16+31:3510:05
23Lesa MuirDRV Dandenong Ranges Orienteering1:12:37+36:5610:53
24Stuart McWilliamDRV Dandenong Ranges Orienteering1:18:31+42:5011:46
25Michael ScalesOV/No club Orienteering Victoria1:21:53+46:1212:16
26Stuart CapelNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl1:24:12+48:3112:37
27Dave StillwellNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl1:39:13+1:03:3214:52
28Michael StillwellNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl1:39:25+1:03:4414:54
29Irena CassettariOV/No club Orienteering Victoria1:55:52+1:20:1117:22
Andrew DickOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Daniel TinkerOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Erin van der PeetBKV Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish

2 - Medium Hard

4 890 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daniel StottOV/No club Orienteering Victoria32:166:35
2Heather O'DonnellYVV Yarra Valley Orienteering Club34:32+2:167:03
3Rodney PhillipsMFR Melbourne Forest Racers36:49+4:337:31
4Kate GavensBKV Bayside Kangaroos Orienteers37:12+4:567:36
5Moira KufferOV/No club Orienteering Victoria42:56+10:408:46
6Sophie TavernaCHV Central Highlands Orienteering43:59+11:438:59
7Paul BensonBKV Bayside Kangaroos Orienteers44:10+11:549:01
8Helen WalpoleDRV Dandenong Ranges Orienteering44:29+12:139:05
9Ralph KochYVV Yarra Valley Orienteering Club46:30+14:149:30
10David KnightBKV Bayside Kangaroos Orienteers47:30+15:149:42
11Andrew PerkinsDRV Dandenong Ranges Orienteering48:19+16:039:52
12Chris CroweOV/No club Orienteering Victoria48:29+16:139:54
13Katherine TurnerNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl48:46+16:309:58
14Julie FrancisMFR Melbourne Forest Racers49:48+17:3210:11
15Sarah DaviesDRV Dandenong Ranges Orienteering50:07+17:5110:14
16Amber LouwDRV Dandenong Ranges Orienteering51:18+19:0210:29
17Peter DalwoodDRV Dandenong Ranges Orienteering52:16+20:0010:41
18Benjamin HarperOV/No club Orienteering Victoria53:00+20:4410:50
19Deb SutherlandBKV Bayside Kangaroos Orienteers53:37+21:2110:57
20Mike WhittonDRV Dandenong Ranges Orienteering54:45+22:2911:11
21Mark HennessyCHV Central Highlands Orienteering54:50+22:3411:12
22Daniel CahirTKV Tuckonie Orienteering Club55:00+22:4411:14
23Susan HowellOV/No club Orienteering Victoria55:10+22:5411:16
24Carmel BrownOV/No club Orienteering Victoria55:14+22:5811:17
25Greg TamblynBKV Bayside Kangaroos Orienteers55:58+23:4211:26
26David PrenticeNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl57:17+25:0111:42
27Geoff AdamsBKV Bayside Kangaroos Orienteers59:15+26:5912:06
28Libby MeekingYVV Yarra Valley Orienteering Club1:03:29+31:1312:58
29Mark KorvinDRV Dandenong Ranges Orienteering1:05:35+33:1913:24
30Peter MaloneyNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl1:07:09+34:5313:43
31Kathryn KnightBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:09:17+37:0114:10
32Michael MooneyOV/No club Orienteering Victoria1:35:41+1:03:2519:34
Matt YoungOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Amy HuynhOV/No club Orienteering Victoriamispunched

3 - Short Hard

3 200 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alan KufferYVV Yarra Valley Orienteering Club19:546:13
2Stephen BirdBKV Bayside Kangaroos Orienteers21:45+1:516:47
3Maya BennetteYVV Yarra Valley Orienteering Club24:33+4:397:40
4Carolyn LaytonNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl25:32+5:387:58
5Dennis MewsBKV Bayside Kangaroos Orienteers26:49+6:558:22
6Murray HannaBKV Bayside Kangaroos Orienteers27:13+7:198:30
7Zoe FlemingBKV Bayside Kangaroos Orienteers27:28+7:348:35
8Charles HillOV/No club Orienteering Victoria28:41+8:478:57
9Claire AdamsBKV Bayside Kangaroos Orienteers30:38+10:449:34
10Peter YeatesDRV Dandenong Ranges Orienteering31:00+11:069:41
11Ian MathiesonOV/No club Orienteering Victoria34:39+14:4510:49
12Margi FreemantleYVV Yarra Valley Orienteering Club34:48+14:5410:52
13Trent EvansOV/No club Orienteering Victoria36:02+16:0811:15
14Ashley WhiteYVV Yarra Valley Orienteering Club36:28+16:3411:23
15Bill BorrieOV/No club Orienteering Victoria36:47+16:5311:29
16John RussellSHN Southern Highlands38:11+18:1711:55
17Anne GarveyTKV Tuckonie Orienteering Club38:33+18:3912:02
18Kelly ChiuOV/No club Orienteering Victoria39:13+19:1912:15
19John MeekingYVV Yarra Valley Orienteering Club39:33+19:3912:21
20Debbie DoddDRV Dandenong Ranges Orienteering44:09+24:1513:47
21Pam KingDRV Dandenong Ranges Orienteering44:45+24:5113:59
22Alex RobertsOV/No club Orienteering Victoria49:22+29:2815:25
23Noel McVeyTKV Tuckonie Orienteering Club50:10+30:1615:40
24Martine BarrotNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl51:38+31:4416:08
25Peter BlackYVV Yarra Valley Orienteering Club52:53+32:5916:31
26Margaret KerteszEUV Eureka Orienteers53:32+33:3816:43
27Michael HubbertBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:05:32+45:3820:28
28Florence BrownYVV Yarra Valley Orienteering Club1:11:42+51:4822:24
29Leonhard De LucaOV/No club Orienteering Victoria1:19:34+59:4024:51
30Wilma De lucaOV/No club Orienteering Victoria1:19:37+59:4324:52
31Aj MorrisOV/No club Orienteering Victoria1:19:44+59:5024:55
32Felix De LucaOV/No club Orienteering Victoria1:20:09+1:00:1525:02
33Kathy LileyYVV Yarra Valley Orienteering Club1:21:52+1:01:5825:35
34Ian FillisOV/No club Orienteering Victoria1:22:43+1:02:4925:50
35Lorraine FillisOV/No club Orienteering Victoria1:22:46+1:02:5225:51
James CattonOV/No club Orienteering Victoriamispunched

4 - Moderate

3 860 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Josh LaytonNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl34:418:59
2Gavin WhiteOV/No club Orienteering Victoria40:25+5:4410:28
3Ian ParryNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl43:24+8:4311:14
4Pat MewsBKV Bayside Kangaroos Orienteers43:48+9:0711:20
5Billy EvansOV/No club Orienteering Victoria47:00+12:1912:10
6Brooke AyresBKV Bayside Kangaroos Orienteers48:37+13:5612:35
6Sheila AyresBKV Bayside Kangaroos Orienteers48:37+13:5612:35
8Joel CrothersOV/No club Orienteering Victoria54:55+20:1414:13
9Kristy FlayDRV Dandenong Ranges Orienteering56:52+22:1114:43
10Ian BakerBKV Bayside Kangaroos Orienteers57:25+22:4414:52
11Richard BarkerTKV Tuckonie Orienteering Club59:40+24:5915:27
12Janet CarlonBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:00:01+25:2015:32
13Lauren JacksonDRV Dandenong Ranges Orienteering1:01:25+26:4415:54
14Andrea JacksonDRV Dandenong Ranges Orienteering1:01:29+26:4815:55
15Jacqui JohnsonOV/No club Orienteering Victoria1:02:38+27:5716:13
16Rosie SalvarisBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:06:48+32:0717:18
17Emma HarrisonOV/No club Orienteering Victoria1:08:49+34:0817:49
18Natasha SmithOV/No club Orienteering Victoria1:13:02+38:2118:55
Stephanie HedgerOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Lachlan DavisTKV Tuckonie Orienteering Clubnot competing

5 - Easy

2 440 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matthew LaytonNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl19:157:53
2Lachlan DavisTKV Tuckonie Orienteering Club26:08+6:5310:42
3Sandy KochYVV Yarra Valley Orienteering Club26:30+7:1510:51
4Eleanor WilliamsBGV Bendigo Orienteers28:11+8:5611:33
5Alex ShepherdNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl29:06+9:5111:55
6Newman TwelftreeOV/No club Orienteering Victoria30:08+10:5312:20
7Louie TwelftreeOV/No club Orienteering Victoria30:09+10:5412:21
8Lydia StottOV/No club Orienteering Victoria30:43+11:2812:35
9Amanda PotterOV/No club Orienteering Victoria31:09+11:5412:45
10Jonas NeergaardOV/No club Orienteering Victoria36:31+17:1614:57
11Ethan BensonOV/No club Orienteering Victoria38:21+19:0615:43
12Kylie FlowerOV/No club Orienteering Victoria40:45+21:3016:42
13Anna WellsNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl44:35+25:2018:16
14maaike SlimOV/No club Orienteering Victoria45:30+26:1518:38
15Emily WardropYVV Yarra Valley Orienteering Club48:41+29:2619:57
16Neo KozmaBKV Bayside Kangaroos Orienteers49:53+30:3820:26
17Toby Van der PeetBKV Bayside Kangaroos Orienteers51:28+32:1321:05
18Aleisha BaldBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:04:18+45:0326:21
19Lilly RobinsonOV/No club Orienteering Victoria1:04:42+45:2726:30
20Art RobinsonOV/No club Orienteering Victoria1:04:45+45:3026:32
21Olivia HainesOV/No club Orienteering Victoria1:24:56+1:05:4134:48
22Emrys GisborneOV/No club Orienteering Victoria1:25:11+1:05:5634:54
23Gwendolen GisborneOV/No club Orienteering Victoria1:26:48+1:07:3335:34
24Zoe SmithTKV Tuckonie Orienteering Club1:36:46+1:17:3139:39

Please report errors in the result list to the organiser.