Official results for Highlands Forest Series #1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Highlands Forest Series #1
Organiser: Southern Highlands Orienteers
Date: Sunday 7 April 2019

M L Hard

5 000 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ewan ShinglerBF45:409:08
2Michael WarltersUR47:52+2:129:34
3Duncan CurrieGO49:08+3:289:49
4Mark ShinglerBF55:25+9:4511:05
5Doug JaySH55:45+10:0511:09
6Peter AnnettsGO56:36+10:5611:19
7Darren SlatteryBN59:59+14:1911:59
8Sam HillNo club membership1:03:46+18:0612:45
9Stephan WagnerSH1:11:13+25:3314:14
10Bob MorganBN1:17:12+31:3215:26
11Peter ThompsonBN1:25:40+40:0017:08
12Drew PullenNo club membership1:26:34+40:5417:18
13Johnny PetersonGO1:33:26+47:4618:41
Jim MackayURmispunched
Craig RoachSHmispunched

W L Hard

5 000 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paula ShinglerBF53:4410:44
2Iida LehtonenGO55:23+1:3911:04
3Rebecca GeorgeBF58:11+4:2711:38
4Jo ParrBF1:08:32+14:4813:42
5Ruth SheddenSH1:12:00+18:1614:24
6Melissa AnnettsGO1:14:33+20:4914:54
Melanie ChristieURmispunched
Elizabeth WoodgateNo club membershipdid not finish

M S Hard

3 300 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Serje RobidouxUR43:1913:07
2Ted MulherinWH54:03+10:4416:22
3Ben CumminsSH59:37+16:1818:03
4Dick OgilvieUR1:00:11+16:5218:14
5Terry MurphyUR1:05:07+21:4819:43
6Peter MeyerSH1:05:24+22:0519:49
7Dave LottyUR1:15:12+31:5322:47
8Kev CurbyIK1:15:34+32:1522:53
9Barry HanlonWH1:26:05+42:4626:05
Robert BradleyWHdid not finish

W S Hard

3 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nea ShinglerBF41:5312:41
2Helen MurphyUR1:05:27+23:3419:50
3Maureen FitzpatrickWH1:38:19+56:2629:47
Kirrilee RussellNo club membershipmispunched
Alitia DougallBNmispunched

M Moderate

3 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Rhett DoyleNo club membershipmispunched
Nathan ArdrenIKmispunched

W Moderate

3 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Niamh CassarWH43:3013:35
2Lilja LehtonenGO1:08:07+24:3721:17
3Kristie CarrollSH1:12:01+28:3122:30
4Sue AttreedNo club membership1:30:10+46:4028:10
5Maureen OgilvieUR2:32:00+1:48:3047:30
S&D HillNo club membershipmispunched
Helen GolderNo club membershipmispunched
Elizabeth LewisSHdid not finish
Miriam MeischkeSHdid not finish

M Easy

2 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aco StamenkovskiNo club membership32:4314:13
2Rory SheddenSH34:42+1:5915:05
Francis MeischkeSHmispunched

W Easy

2 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hebbat VeschambreUR37:2316:15
2Michele JacksonSH49:53+12:3021:41
3Angel MeischkeSH54:48+17:2523:49
4D&C RankinNo club membership1:05:43+28:2028:34
Sue HealyURmispunched

M V Easy

1 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben ZidsSH14:307:37
2Marko SimicNo club membership17:07+2:379:00
3Stevan SimicNo club membership24:09+9:3912:42
4Daniel ZidsSH25:15+10:4513:17
5Euan SheddenSH26:13+11:4313:47
6Cooper WinquistNo club membership32:54+18:2417:18
7Brady KoprivaUR33:08+18:3817:26
8Omar VeschambreUR41:17+26:4721:43
9Luka SimicNo club membership47:42+33:1225:06

W V Easy

1 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lily MakinNo club membership23:1512:14

Please report errors in the result list to the organiser.