Official results for Newcastle OY 4 - RYHOPE

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle OY 4 - RYHOPE
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 16 June 2019

NC.N

73 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Brad and Siena CoxModerate Long (6)47:3515:03
1Chris and Mason RileyEasy (6)31:4313:54
1Nicholas ShieldsModerate Short (5)32:2814:10
1Glenn BurgessHard Medium (16)46:4610:20
1Maya KellyVery Easy (9)25:2212:11
1Erika EnderbyHard Short (23)35:0211:54
1Stephen CraigHard Long (12)49:137:29
2Michelle AshtonEasy (6)41:02+9:1917:59
2Graeme TaplinHard Medium (16)52:29+5:4311:36
2Carolyn MatthewsHard Short (23)39:02+4:0013:16
2Brad and Maya CoxModerate Short (5)45:43+13:1519:57
2Frankie KellyVery Easy (9)29:10+3:4814:01
2Jessica LawrenceModerate Long (6)1:17:34+29:5924:32
2Alvin CraigHard Long (12)50:09+0:567:37
3Lynda HewsonVery Easy (9)31:58+6:3615:22
3Rudi LandsiedelHard Short (23)39:57+4:5513:35
3Mila and Mel NowickiEasy (6)47:00+15:1720:36
3Tim HackneyModerate Short (5)56:42+24:1424:45
3Malcolm RobertsHard Medium (16)54:49+8:0312:07
3Alex WheelerModerate Long (6)1:27:15+39:4027:36
3Alex MasseyHard Long (12)55:12+5:598:24
4Justin StaffordHard Long (12)57:53+8:408:48
4Joy Taplin and Tash EvansModerate Short (5)1:06:20+33:5228:57
4Emile AltmannHard Short (23)40:56+5:5413:55
4Ulrika SandbergVery Easy (9)32:25+7:0315:35
4Ginaya DunnModerate Long (6)1:32:20+44:4529:13
4Andrew PowerHard Medium (16)55:19+8:3312:14
4Alex and Sam and Kelly KurtzEasy (6)59:47+28:0426:13
5Greg BaconHard Short (23)41:28+6:2614:06
5David Zack and Toby NowickiModerate Long (6)1:45:02+57:2733:14
5Robert VincentHard Long (12)1:00:06+10:539:08
5Johnny MoloneyVery Easy (9)33:06+7:4415:54
5Ellie TaylorModerate Short (5)1:55:31+1:23:0350:26
5Greigor ScottHard Medium (16)58:17+11:3112:53
5Oscar Samantha Sargh Coleman and Elaine BennettEasy (6)1:01:19+29:3626:53
6Laurence and Donna RileyVery Easy (9)47:45+22:2322:57
6Clint LawrenceHard Medium (16)1:00:18+13:3213:20
6Sally QuillEasy (6)1:17:16+45:3333:53
6Mikayla EnderbyHard Short (23)42:45+7:4314:32
6Jennifer EnderbyHard Long (12)1:03:11+13:589:37
7Tim TewHard Medium (16)1:01:04+14:1813:30
7Alex and Sam KurtzVery Easy (9)53:07+27:4525:32
7Graham FowlerHard Short (23)49:29+14:2716:49
7Damien EnderbyHard Long (12)1:03:17+14:049:37
8Elaine BennettHard Short (23)51:03+16:0117:21
8Shane JenkinsHard Medium (16)1:01:55+15:0913:41
8Alex and Clint LawrenceVery Easy (9)1:03:10+37:4830:22
8Martina CraigHard Long (12)1:07:44+18:3110:18
9Bronwyn Stafford and 4 kidsVery Easy (9)1:22:28+57:0639:38
9Toy MartinHard Short (23)57:58+22:5619:42
9Scott SimsonHard Long (12)1:31:49+42:3613:58
10Peter BerkholzHard Short (23)58:40+23:3819:57
10Gayle QuantockHard Long (12)1:32:40+43:2714:06
11Sharon BurgessHard Medium (16)1:28:41+41:5519:37
11Katherine DynonHard Short (23)59:21+24:1920:11
12Caroline JenkinsHard Short (23)59:40+24:3820:17
12Michael LilleyHard Long (12)2:16:05+1:26:5220:42
13Andrew KillenHard Medium (16)1:31:54+45:0820:19
13Amylee RobertsonHard Short (23)59:58+24:5620:23
14Justin GoodwinHard Medium (16)1:35:36+48:5021:09
14Joy GuyHard Short (23)1:00:32+25:3020:35
15Bridget BennettHard Medium (16)1:42:06+55:2022:35
16Viola O'ConnorHard Short (23)1:06:54+31:5222:45
16Kerry BennettHard Medium (16)2:30:48+1:44:0233:21
17Bridget WhiteheadHard Short (23)1:07:58+32:5623:07
18Jennifer MardonHard Short (23)1:08:20+33:1823:14
19Andrea HackneyHard Short (23)1:12:14+37:1224:34Download route in GPX format
20Rowena GehlHard Short (23)1:20:30+45:2827:22
21Paul KillenHard Short (23)1:21:47+46:4527:49
22Ingrid OblasserHard Short (23)1:28:16+53:1430:01
23Chris WelbourneHard Short (23)1:46:07+1:11:0536:05
Zachary GoodwinModerate Long (6)mispunched
Janine Bendit and Glenda McDonaldModerate Short (5)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.