Official results for SOS Hills District - Rouse Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Hills District - Rouse Hill
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 24 August 2019

Long Line Open

3 300 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter AnnettsGON20:096:06
2Paul SweeneyWHN24:00+3:517:16
3Colin BurnettGON24:49+4:407:31
4Melissa AnnettsGON25:53+5:447:50
5David NobleWHN26:20+6:117:58
6Joshua BraidwoodWHN26:29+6:208:01
7Andrew WisniewskiBFN26:37+6:288:03
8Saacha DonaldsonBFN27:02+6:538:11
9Saffron SweeneyWHN29:34+9:258:57
10Dianne BergenGON31:42+11:339:36
11Steve DunlopWHN31:43+11:349:36
12Linda ChanWHN33:20+13:1110:06
13Karen LanganWHN33:37+13:2810:11
14Terry MurphyURN33:43+13:3410:13
15Dick OgilvieURN35:47+15:3810:50
16Malcolm GledhillWHN41:23+21:1412:32
17Dave LottyURN46:56+26:4714:13
18Janet MorrisWHN49:00+28:5114:50
19Barry HanlonWHN49:29+29:2014:59
20Andrew Smail49:44+29:3515:04
21Ross DukerGON50:41+30:3215:21
22YC LeeGON51:38+31:2915:38

Long Line High School

3 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Selwyn SweeneyWHN18:115:30
2Niamh CassarWHN21:33+3:226:31
3Stephanie ChanWHN24:13+6:027:20
4Liam O'Connor26:32+8:218:02
5Martine ValaisWHN30:14+12:039:09
Aurelie ValaisWHNmispunched

Long Line Primary

3 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Savanna SweeneyWHN29:238:54
2Olivia Fusca42:09+12:4612:46
3Jackson Smail Hull46:05+16:4213:57
4Georgia and Anthony1:02:42+33:1919:00
5Emmy Arbolino1:03:41+34:1819:17
Joyce Zhaomispunched
Edward + William Zhaomispunched
Alexandra Finchmispunched

Short Line Open

2 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Colin BurnettGON16:187:45
2Sylvie LamborelleWHN21:11+4:5310:05
3Terry MurphyURN22:51+6:3310:52
4Adam, Kay & Tully Murphy23:22+7:0411:07
5Constance ValaisWHN23:46+7:2811:19
6Andrew Smail25:40+9:2212:13
7Dick OgilvieURN27:07+10:4912:54
8Ross DukerGON32:35+16:1715:30
9Maureen OgilvieURN45:30+29:1221:40
Sue HealyURNmispunched

Short Line High School

2 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Seth SweeneyWHN13:086:15
2Oliver McFarlaneBFN20:05+6:579:33
3Beau Myhill23:36+10:2811:14
4Ambre van RaalteWHN24:20+11:1211:35
5Anthony WuGON29:18+16:1013:57

Short Line Primary

2 100 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jackson Smail Hull18:518:58
2Lachlan Faley21:59+3:0810:28
3Liam Faley22:35+3:4410:45
4Ezra OosterhoffWHN23:25+4:3411:09
5Shay SweeneyWHN27:41+8:5013:10
6Lachlan CoadyWHN28:34+9:4313:36
7Alexandra Finch32:19+13:2815:23
8Ashley Kellie Beau Will36:52+18:0117:33
9Adam, Daniel & Ajay Uttulinden38:28+19:3718:19
10Jordan & James Smail Hull1:08:43+49:5232:43
11Levi CoadyWHN1:25:04+1:06:1340:30

Please report errors in the result list to the organiser.