Official results for ACT Street Series: Holder

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Holder
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 10 February 2020

A: Men

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Greg HoskingNo club membership40:32
2Alexander CoxNo club membership42:31
3Tate NeedhamRR-A42:47
4David AlperNo club membership44:30
5Joseph WilsonBS-A48:10
6Adam RumboldNo club membership48:34
7Jonathan RicksRR-A49:15
8Matthew PurcellGS-A49:30
9Jon GlanvillePO-A51:17
10Zac ZahariasBS-A56:10
11Jonathan MillerBS-A57:53
12Peter LambertNo club membership1:01:00
13Peter AntcliffBS-A1:01:30

A: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Shannon JonesNo club membership41:07
2Alice WestwoodNo club membership43:56
3Amelia WaltonNo club membership51:37

B: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Phil WalkerPO-A42:18
2Roger PilkingtonNo club membership47:38
3Maurice PattenNo club membership57:57
4Eric WainwrightRR-A58:31

B: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susan HallissyBS-A43:09
2Jane PulfordNo club membership47:05
3Jane BarnettBS-A58:38

C: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewan BarnettBS-A25:11
2Andrew HobsonBS-A34:28
3Alex RicksRR-A39:47
4Ewen ThompsonNo club membership39:55
5Jim WhiteNo club membership47:56
6John SuominenWE-A53:16
7Toby WilsonNo club membership58:51

C: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Justine HobsonBS-A34:08
2Rose HoskingNo club membership38:31
3Elizabeth DunbarPO-A39:20
4Kylie SmythNo club membership40:14
5Susanne HarrysonBS-A40:34

D: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alan ThompsonRR-A33:42
2Pauli PiiroinenBS-A48:23

D: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ann IngwersenPO-A27:50
2Jo HobsonBS-A28:26

D: Teams

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Peter PrinceNo club membership23:02
1Shona PrinceNo club membership23:02
2Roteg No club membership30:53
3Prem UberoiNo club membership33:20
3Thomas UberoiNo club membership33:20
4Michael TedeschiNo club membership36:47
4Rebecca TedeschiNo club membership36:47
5Roberts FamilyNo club membership42:36
6Fergus SmythNo club membership42:50
6Minnie SmythNo club membership42:50
6Richard SmythNo club membership42:50
7Colin BullNo club membership52:51
7Georgie NewhouseNo club membership52:51

PowerWalk: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bruce BarnettBS-A171:00:17
2Keith FifieldRR-A1659:45
3Lawrie BrownPO-A13-11:02:15
4Mick SaundersNo club membership14-2.51:05:57
5Daniel GreenNo club membership11-1.51:03:19

PowerWalk: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochraneNo club membership131:00:59
2Pat MiethkePO-A1257:58
3Sara CheneryNo club membership1040:26

PowerWalk: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keine CowanNo club membership1355:06
1Sue MacDonaldNo club membership1355:06
2Daniel BrightNo club membership1255:36
2Jen BrightNo club membership1255:36
2William MuicatNo club membership1255:36
3Otis HibberdNo club membership1156:20
3Corinne ValeNo club membership1156:20
4Jim WilliamsNo club membership1158:20
4Ros WilliamsNo club membership1158:20

Please report errors in the result list to the organiser.