Official results for Albany - Little Grove

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Albany - Little Grove
Organiser: Albany & Denmark Hinterland Orienteering Club
Date: Sunday 9 February 2020

Short

800 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John Toomeyadhoc3:454:41
2Russell Youngadhoc3:54+0:094:52
3Edmund Toomeyadhoc4:35+0:505:43
4Stephen Young & Theodore Youngadhoc8:49+5:0411:01
5Lata Wright & Cynthia WrightNo club membership9:04+5:1911:20
6Marty Van DongenNo club11:26+7:4114:17
7Jess Prideaux & Jaxson Dowsett & Isabelle DowsettNo club membership11:36+7:5114:30
8Asha Van Dongen & Callie Van DongenNo club12:03+8:1815:03
9Sterling Banyard & Freddy Banyard & Hester Vander StraatenNo club membership20:25+16:4025:31
10Ruth Toomeyadhoc21:32+17:4726:55

Maze 1

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John Toomeyadhoc1:18
2Edmund Toomeyadhoc1:58+0:40
3Ruth Toomeyadhoc3:22+2:04
4Marty Van Dongenadhoc3:49+2:31
5Jess Prideaux & Jaxson Dowsett & Isabelle DowsettNo club membership4:24+3:06
6Stephen Young & Theodore youngNo club membership4:50+3:32
7Asha Van Dongen & Callie Van DongenNo club5:43+4:25
8Cynthia WrightNo club membership9:33+8:15
9Sterling Banyard & Freddy Banyard & Hester Vander StraatenNo club3:10:39+3:09:21

Medium

4 000 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John Toomeyadhoc26:046:31
2Mark ButlerNo club32:41+6:378:10
3Tony Whittakeradhoc37:08+11:049:17
4Adam ButlerNo club42:10+16:0610:32
5Ray Toomeyadhoc52:07+26:0313:01
6Jo EpisNo club membership52:57+26:5313:14
7Russell Young & Harriet Youngadhoc54:43+28:3913:40
8Luke Hutton & Matt Huttonadhoc56:59+30:5514:14
9Lyn Stoltzeadhoc57:09+31:0514:17
10Ben Hutton & Sarah Huttonadhoc1:00:21+34:1715:05
11Jialin Tan & Greg Mackay & Nathan MackayNo club membership1:02:18+36:1415:34
12Karen DouglasNo club1:05:16+39:1216:19
13Ian Beeck & Ollie Beeck & Jackson Beeck & Ruby-Anne BeNo club membership1:08:57+42:5317:14
14Kezibon Sims & Sean Moore & Harrison Moore & Robbie MackayNo club membership1:10:36+44:3217:39
Marty Van Dongenadhocmispunched
Cynthia WrightNo club membershipmispunched

Maze 2

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John Toomeyadhoc1:10
2Edmund Toomeyadhoc1:49+0:39
3Asha Van DongenNo club3:20+2:10
4Ruth Toomeyadhoc4:00+2:50
5Cynthia WrightNo club membership4:49+3:39
6Callie Van Dongenadhoc11:10+10:00

Long

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John Toomeyadhoc20:48
2Tony Whittakeradhoc27:18+6:30
3Karen DouglasNo club41:53+21:05

Please report errors in the result list to the organiser.