Orienteering Australia

Start list for ACT Metro Series Junior League 1 Weston Park - Event A

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: ACT Metro Series Junior League 1 Weston Park - Event A
Organiser: Bushflyers
Date: Saturday 25 July 2020

Mod 1: M Open

4 300 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8311240Matthew PurcellGS A10:06:09
8481848Andrew SlatteryRR A10:21:13
8241193Paul de JonghBS A10:39:00
2014120Jesse PiiroinenBS A11:44:50

Mod 1: M Junior

4 300 m, 25 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8519456Connor LineenGS A09:52:24
8519477Nicholas LawranceGS A09:53:43
8519451Sébastien BouGS A09:54:19
8519455Henry GotzingerGS A09:55:20
2050591Nicholas BrennanGS A09:57:18
8519465Lachlan HoGS A09:58:21
8519473Nathan PearsonGS A09:59:17
8519459Tom O'BrienGS A10:01:34
8680081Toby LangBS A10:02:21
8655398John AllenGS A10:02:47
8519457Will MadlGS A10:03:30
8519461Kaelen SorensenGS A10:05:02
8519464Braedy JaugietisGS A10:17:24
8519458Kai DewarGS A10:18:54
8103214Alex RicksRR A10:20:03
8100404Patrick Shelton AgarAbominable O-Men10:49:15
8220202Brendan WilsonBS A11:13:57
8021003Joseph WilsonBS A11:22:29
2086592Michael GuthriePO A11:29:46
41174James LemonNo club membership11:31:12
8668968Owen RadajewskiPO A11:31:12
2099371Lincoln BattBS A11:46:44
2057058Tommy CharlesRR A11:55:36
8000360Andrew KerrPO A11:59:55
8650871Ryan StocksBS A12:06:32

Mod 1: M Masters

4 300 m, 30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2140214Jono LineenAbominable O-Men09:40:33
409735Bryant AllenACT09:50:10
9200780Anthony SlatyerPO A09:51:03
2140208Ken MansellBS A09:53:54
8665879Phil WalkerPO A10:07:34
2057046Peter AntcliffBS A10:12:15
2020619Bruce BarnettBushflyers10:18:34
8103224Jonathan RicksRR A10:19:40
8670322Chris AndersenBS A10:27:26
8002262Tate NeedhamRR A10:28:08
8635944Bill JonesRR A10:46:58
8051665John Shelton AgarAbominable O-Men10:53:20
41147Andrew ItalianoAO A10:58:07
8020195David HoggPO A11:02:20
7201555Maurice PattenRR A11:02:35
8103213Stephen GoggsRed Roos11:04:57
7702906Andrew HobsonBS A11:06:01
2076526Andrew JohnsonBS A11:08:30
8103233Michael D'AscenzoBS A11:10:28
1602058Jose ZapataRR A11:17:28
2074217Narasimha Rao BandiPO A11:24:28
8103230Jon GlanvillePO A11:25:32
1400718James HeyesPO A11:29:12
8654977Michael BurtRR A11:32:01
8650864Mark GregsonRR A11:40:37
8668725Mark BourneAO A11:50:32
2025153Nathan GuinnessParawanga Orienteers11:54:23
2075084Martin CharlesRR A11:58:19
8181070Greg WilsonBS A12:14:03
8652588Matthew StocksBS A12:16:29

Mod 1: W Junior

4 300 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8004570Luca HoggParawanga Orienteers11:00:52
2074210Ellen JohnsonBS A11:22:00
1124327Natalie MillerBS A11:31:51
8041810Justine HobsonBS A11:33:51
2036809Elise PalethorpeNo club12:06:57

Mod 1: W Masters

4 300 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8001505Carol HardingBS A09:42:47
8642221Cath ChalmersRR A10:36:37
1602090Phoebe DentRR A10:41:48
8116911Edith GrayAbominable O-Men10:47:42
1200903Allison JonesRR A10:48:37
8103239Deirdre SharkeyPO A11:06:40
2054773Diana HallamPO A11:15:37
8667936Kathie DentRR A11:17:28
8655038Shannon JonesAO A11:26:51
41188Susan KeyMelbourne Forest Racers11:39:20
2133842Mary BullockBS A11:57:13

Mod 2: M Open

3 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8103220Robert D'AscenzoBS A11:14:04

Mod 2: M Junior

3 500 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1600571Jacob MillerBS A09:34:59
2074266Charlie SeddonBS A09:42:37
8005879Joshua MansellBS A09:47:52
2001484Angus McKeeBS A09:51:35
8519467Oliver GotzingerGS A09:54:31
8519479Haochen NiuGS A09:55:29
8519478Daniel RossGS A09:56:29
337196Max WalterRR A10:48:42
2074269Ewan GregsonRR A11:10:53
2140251William PickeringACT11:10:54
2087822Thomas FisherPO A11:22:16
41155Jack GroseNo club11:23:25
8667637Hayden DentRR A11:31:25
2019385Aidan GuinnessParawanga Orienteers12:04:00
8636575David StocksBS A12:06:33
8519472Nicholas CresswellGS A

Mod 2: M Masters

3 500 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8103218Michael TedeschiRR A09:34:56
8001134John HardingPO A09:36:12
1600560Bill MonaghanPO A09:38:42
2140234Chris HinchcliffeBS A09:50:40
2089791Conor BendleAO A09:58:33
8103221John SuominenWE A09:59:59
2118661Merv BendleDR V10:03:16
2020617Pauli PiiroinenBS A10:22:00
8640950Eoin RotheryRR A10:36:03
2074219Naren ChellapahNo club membership11:03:55
7441447Robert AllisonRR A11:10:07
2001499Jonathan PickeringACT11:11:01
2087834Robert FisherPO A11:20:21
8020193Robert MouattRR A11:25:23
2140267Kenji WalterBS A11:33:05
8052754Braden McGrathNo club11:44:27

Mod 2: W Junior

3 500 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
44260Lewis NettleNo club membership09:34:59
2118664Chloe MillerBS A09:35:57
44142Layla GoshtiPO A09:38:31
2095084Katherine HinchcliffeBS A09:50:35
2140204Emily HinchcliffeBS A09:50:38
2076528Elizabeth AndersenBS A10:25:20
8645938Aoife RotheryRR A10:37:31
8092706Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men10:49:42
44136Annabel ScottRed Roos11:22:07
2140211Amber WalterBS A11:25:11
1396835Clare AlderNo club11:33:41

Mod 2: W Masters

3 500 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9200777Ann IngwersenPO A09:37:57
9201060Jennifer WebbAO A09:41:12
8103237Hind NeedhamRR A09:42:03
9200773Kerryne JonesRR A09:44:40
2074263Shelley SeddonBS A09:45:44
2140283Vicky MansellBS A09:46:25
2080260Chris BendleDR V09:55:15
9101021Jill WalkerPO A09:58:45
2123252Penny KingBS A10:13:39
8241070Susan HallissyBS A10:56:36
8007027Valerie BarkerBS A11:13:17
8001523Judy AllisonRR A11:13:36
8002258Robyn D'AscenzoBS A11:16:54
8002261Pat MiethkePO A11:18:50
2118894Elizabeth DunbarPO A11:20:52
2118670Helen FisherPO A11:21:19
442091Susanne HarryssonBS A11:33:20
8005885Elizabeth McGrathCAS A11:44:23
2033934Erica LejinsPO A11:45:49
2019384Shannan ForrestParawanga Orienteers12:00:31
8103211Chris StocksBS A12:16:36

Easy: M Open

2 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
200059Oscar WoodNo club11:22:13

Easy: M Junior

2 500 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8052720Ben MansellBS A09:37:35
2099252Campbell AngroveNo club membership09:45:15
2140300Thurein HalpinPO A09:48:00
8519480Justin KruseGS A09:54:33
8519460William LavertyGS A09:55:35
2089788Peter AndersenBS A10:25:33
2140260Ryan HedgesAO A11:34:18
41055Matthew GibsonBS A11:47:09
41149Nicholas RaceNo club11:47:19

Easy: M Masters

2 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
41216Hermann WehnerWE A10:53:01

Easy: W Junior

2 500 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2140281Sanda HalpinPO A09:47:27
8519453Cara DallistonGS A09:53:48
2001481Katherine MaundrellBS A09:54:10
2116420Georgia HallamPO A11:15:35
2110775Aurelie LeaneACT11:52:52

Easy: W Masters

2 500 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2118669Josephine AndersenBS A10:25:34
2140253Heidi WalterBS A11:27:22

VEasy: M Junior

1 500 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101373Zaf Bluett-JonesAO A11:41:35
2108465Arlan LeanePO A11:53:36

VEasy: W Junior

1 500 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
44192Jessica RyanNo club membership10:53:39
1418747Layla DentRR A10:55:53
2052049Banjo Bluett-JonesAO A11:19:16
44279Rui Bluett-JonesAO A11:19:19
2089798Marta LinehanRR A11:23:54
406195Florence CraneAbominable O-Men11:24:23