Start list for MTBO Vic Champs - Sprint Distance

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: MTBO Vic Champs - Sprint Distance
Organiser: Eureka Orienteers
Date: Saturday 1 November 2014

W21A

5 175 m, 6 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
2015192 Kate Gavens Bayside Kangaroos Orienteers 14:02:02
2046658 Christine Raviart Bayside Kangaroos Orienteers 14:04:19
670629 Marquita Gelderman North West 14:06:02
2015205 Mai Hill Orienteering Victoria 14:08:03
9005326 Natasha Sparg Bibbulmun Orienteers 14:10:04
2042978 Carolyn Jackson Orienteering Victoria 14:12:01

W40A

4 500 m, 2 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
437234 Monica Dickson Eureka Orienteers 14:02:08
416750 Liliia Glushchenko Bayside Kangaroos Orienteers 14:04:11

W50A

4 500 m, 4 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
432232 Sally Dickson Peninsula and Plains 14:28:04
437244 Heather Leslie Bayside Kangaroos Orienteers 14:30:02
887301 Deb Bain Peninsula and Plains 14:32:01
981625 Annie Sanderson Taranaki 14:34:03

W60A

3 500 m, 3 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
204354 Carolyn Cusworth Bayside Kangaroos Orienteers 14:08:06
1931331 Kathy Liley Yarra Valley Orienteering Club 14:10:07
502572 Peta Whitford Yarra Valley Orienteering Club 14:12:09

W70A

2 250 m, 3 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
355362 Yett Gelderman North West 14:36:03
7200211 Dale Ann Gordon Eureka Orienteers 14:38:04
204030 Jenny Sheahan Bayside Kangaroos Orienteers 14:40:04

W80A

2 250 m, 1 entered competitor
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
204204 Joyce Rowlands Nillumbik Emus Orienteering Cl 14:42:28

M12A

2 250 m, 2 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
7200350 Magnus Fossum Bayside Kangaroos Orienteers 14:44:04
2015191 Geordie Dickson Eureka Orienteers 14:56:04

M14A

3 500 m, 1 entered competitor
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
7200206 Harrison Keeble Eureka Orienteers 14:16:07

M16A

4 500 m, 2 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
7200208 Declan Dickson Eureka Orienteers 14:36:04
7200116 Even Fossum Bayside Kangaroos Orienteers 14:38:02

M17-20A

5 175 m, 2 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
2042992 Timothy Jackson Orienteering Victoria 14:26:02
7003020 Angus Robinson Bayside Kangaroos Orienteers 14:28:01

M21A

6 300 m, 5 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
888159 Geoff Robinson Bayside Kangaroos Orienteers 14:42:03
9200454 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 14:44:02
2015199 Tom Lothian Bayside Kangaroos Orienteers 14:50:01
204048 Toby Cooper Yarra Valley Orienteering Club 14:52:02
2023883 Andrew Rowan Bayside Kangaroos Orienteers 14:54:04

M40A

5 175 m, 3 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
2015196 Shayne Hill Orienteering Victoria 14:16:02
7200215 Tony Keeble Eureka Orienteers 14:18:05
1405971 Dion Keech Melbourne Forest Racers 14:20:02

M50A

4 500 m, 9 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
7676767 Bruce Paterson Bayside Kangaroos Orienteers 14:08:03
2015203 Steve Pyatt North West 14:10:03
2042980 Tim Hatley Bayside Kangaroos Orienteers 14:12:03
1406577 Graeme Read Orienteering Victoria 14:14:01
9005210 Peter Cusworth Bayside Kangaroos Orienteers 14:16:05
418519 Jim Sutherland Hutt Valley 14:18:02
2027100 John Gavens Bayside Kangaroos Orienteers 14:20:07
981693 Rob Garden North West 14:22:07
2042996 Bill Vandendool Orienteering Victoria 14:24:04

M60A

3 500 m, 5 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
981694 Nick Collins Taranaki 14:20:04
264052 Peter Hill Orienteering Victoria 14:22:02
502598 Ron Frederick Nillumbik Emus Orienteering Cl 14:24:06
204110 Mark Valentine Eureka Orienteers 14:59:03
7003154 Robert Edmonds Nillumbik Emus Orienteering Cl 15:01:07

M70A

3 500 m, 3 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
355361 Chris Gelderman North West 14:02:06
2073085 Keith Wade Tuckonie Orienteering Club 14:04:09
204029 John Sheahan Bayside Kangaroos Orienteers 14:54:10

Open 5

2 250 m, 2 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EDT)
1392689 Suzanne O'Callaghan Bayside Kangaroos Orienteers 14:32:03
204288 Kevin Maloney Nillumbik Emus Orienteering Cl 14:34:03