Orienteering Australia

Start list for Montague Bay - Southern Autumn Schools/Twilight Series #2

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Montague Bay - Southern Autumn Schools/Twilight Series #2
Organiser: Australopers
Date: Wednesday 17 February 2021

Men LONG

4 375 m, 22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Oskar BucirdeEsk Valley15:25:57
James ScottAustralopers15:33:42
Graeme DennisGlenorchy15:38:46
Xavier ScottAustralopers15:42:38
Matthew CohenAustralopers15:52:08
Kris ClausonAustralopers15:59:55
Paul EnkelaarAustralopers16:14:27
Callum FaggAustralopers16:24:32
Jeff DunnAustralopers16:25:34
Thomas Powell-DaviesUTAS16:56:16
Anthony StonerAustralopers16:57:14
Tom PalfreyAustralopers16:59:43
Charles DragarAustralopers17:01:46
Jonathan McCombAustralopers17:06:18
Julian RoscoeAustralopers17:10:23
Neil HawthorneAustralopers17:10:59
Hugh FitzgeraldAustralopers17:12:06
Simon LouisAustralopers17:34:43
Gary CarrollAustralopers17:37:13
Joseph DickinsonEsk Valley17:42:43
Jonathan SutcliffeBayside Kangaroos Orienteers17:43:05
Jemery DayAustralopers17:44:03

Men MEDIUM

3 450 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Renny DuckettAustralopers15:27:10
Karl BleaselAustralopers15:42:29
Callum StacherskiPathfinders15:50:37
Ian RathboneAustralopers16:01:34
Terry CavanaghAustralopers16:08:22
Jonathon AdkinsAustralopers16:11:48
Adam GerrandAustralopers16:16:25
Bert ElsonAustralopers16:26:17
Dane CavanaghAustralopers16:29:30
Brett MerrittAustralopers16:31:13
Geoff PowellAustralopers16:32:35
Tim WhelanCasuals TAS16:55:54
Lindsay PenderAustralopers17:10:30
John KristensenCasuals TAS17:14:07
Rob TorokAustralopers17:33:27
Mike CalderAustralopers17:37:35

Men SHORT

2 450 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Dario RodriguezAustralopers15:52:32
Andrew KoerbinAustralopers17:43:43

Women LONG

4 375 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Leida WilliamsAustralopers15:35:28
Mandy McIntyreAustralopers16:09:36
Ainsley ScottAustralopers16:18:20
Meisha AustinAustralopers16:48:54
Alison StubbsAustralopers16:50:53
Hermione Powell-DaviesAustralopers16:56:14
Cathy McCombAustralopers16:58:24
Lucy HawthorneAustralopers17:10:49
Liz CanningAustralopers17:11:33
Mikayla CooperGuilford Young17:13:11
Jenny SheridanAustralopers17:16:34
Gayle WestBlackmans Bay17:21:34
Thorlene EgertonBayside Kangaroos Orienteers17:35:46
Karen WalterAustralopers18:05:40

Women MEDIUM

3 450 m, 18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Janet BushAustralopers15:28:01
Rosie RutledgeAustralopers15:30:03
Robyn ChapmanAustralopers15:33:12
Eloise FisherAustralopers15:40:16
Emma FosterCasuals TAS16:01:37
Sue ColeAustralopers16:11:45
Shavawn DonoghueCasuals TAS16:13:11
Valerie WayteAustralopers16:16:03
Sally WayteAustralopers16:17:24
Wendy AndrewarthaAustralopers16:25:51
Monika AnderschAustralopers16:32:43
Sue HancockAustralopers16:42:31
Ruth WhelanCasuals TAS16:43:42
Janet PalfreyCasuals TAS17:03:18
Kate LucasAustralopers17:04:21
Kirrily MooreAustralopers17:39:02
Sarah WhitmoreCasuals TAS17:40:11
Michaela TorrentsCasuals TAS

Women SHORT

2 450 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Melissa ThurlingAustralopers15:38:58
Samantha DegenaarCasuals TAS15:50:52
Karen WalterAustralopers16:36:19
Sally SalierAustralopers16:39:52
Andrea SchiwyAustralopers17:16:16
Esta BirdahicAustralopers17:20:02
Uta GreenCasuals Tas17:33:18
Barbara TassellAustralopers17:41:57

Boys LONG

4 375 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Thomas GardeTaroona High15:48:52
Marcus DegenaarKingston High School15:50:03
Jack WrightHutchins16:19:25
Kit LowHutchins16:19:26
Max PowellFriends16:23:11
Henry GellNew Town High16:43:35
Owen MulcahyFriends16:45:36
James DownieFriends16:57:04
Niko StonerTaroona High17:00:40
Jett McCombTaroona High17:02:49
Nicholas CarmichaelTaroona High17:14:37
Ben PoortenaarTarremah17:23:30
Tom PoortenaarAustralopers17:34:13

Boys MEDIUM

3 450 m, 31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Alejandro FisherFriends15:39:19
Callum DegenaarAustralopers15:47:50
Leo OakleyFriends15:48:49
Joshua FauxFriends15:52:37
Sean BaderFriends15:52:41
Alex RodemannNew Town High15:55:00
Gryphon AdkinsAustralopers16:10:02
Max BeckittHutchins16:10:03
Sebastian AdkinsAustralopers16:11:51
Sam LyonsHutchins16:18:35
Hamish OttawayHutchins16:19:50
Thom BonneyHutchins16:19:56
Todman MalayanondHutchins16:20:26
Kevin ShenHutchins16:20:30
Hamish HarrisHutchins16:20:40
Byron SewardHutchins16:21:20
Jake WilkinsonHutchins16:21:21
Benjamin DaveyHutchins16:21:24
Tom WilkinsonHutchins16:21:45
James BairdHutchins16:21:46
Liam LubachCasuals TAS16:23:22
Taylor ChurchHutchins16:23:23
Jericoh DickinsHutchins16:23:24
Eddie StonerAustralopers16:23:27
Lachlan SheenHutchins16:26:49
Tom RybakHutchins16:30:32
William TarantoHutchins16:30:34
Benjamin HorshamHutchins16:32:10
Hugh GiblinHutchins16:33:02
Charlie GrovesTaroona Primary16:43:31
Brodie ConnollyNewtown High16:56:46

Boys SHORT

2 450 m, 34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Jacob MasonFriends15:30:54
Charlie GreggFriends16:05:04
Lewis ClennettFriends16:05:08
Oliver ThiessenFriends16:05:18
Will EnkelaarFriends16:05:34
Jack BeckittHutchins16:08:18
Hamish NixonCollegiate16:18:08
Mason RoffHutchins16:18:09
Samuel JonesHutchins16:19:10
George LeonardHutchins16:20:22
Jacob WilsonHutchins16:20:23
Oscar AtkinsonHutchins16:20:24
William ThorpeHutchins16:20:28
Josh BrownHutchins16:20:29
Luca NunnHutchins16:20:31
Hudson HughesHutchins16:21:35
Lachlan OttawayHutchins16:21:36
Austin HughesHutchins16:21:37
Rupert WigginsHutchins16:21:39
Fergus McLeanHutchins16:21:59
Campbell ArcherCasuals TAS16:22:01
Toby ManningHutchins16:22:01
Max BarrettHutchins16:22:03
Ben MiddletonCasuals TAS16:22:15
Joshua GreenHutchins16:22:24
Jonah DaveyFriends16:22:38
Tom WilsonHutchins16:22:51
Nicholas ThomasHutchins16:22:52
William RumleyHutchins16:24:26
Thomas GiddingsCasuals TAS16:24:28
Leo NiuHutchins16:24:54
Sebastian WhelanCasuals TAS16:45:42
Angus HewittSouth Hobart Primary16:49:52
Felix GreenSouth Hobart Primary17:33:20

Girls LONG

4 375 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Genevieve ValentineCollegiate16:06:24
Annabelle MarshallCollegiate16:06:25
Tara PowellFriends16:28:00
Liana StubbsTaroona High17:07:05
Julia Powell-DaviesFriends17:07:06
Zali McCombTaroona High17:07:07

Girls MEDIUM

3 450 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Emily BleaselCollegiate15:42:32
Georgia BendeichFriends15:48:55
Catie OrpinCollegiate16:20:56

Girls SHORT

2 450 m, 24 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Amy ThurlingAustralopers15:39:00
Katie ClausonTaroona Primary15:46:17
Miriam ReidFriends15:53:27
Rachel MackieCollegiate15:58:19
Francess GouldingCollegiate15:58:22
Sophie CreanCollegiate15:58:23
Rachel HorshamCollegiate16:00:57
Pulou ShaoCollegiate16:00:58
Abagail De La TorreCollegiate16:00:59
Caitin CreanCasuals TAS16:03:48
Hwee-Lin YeeCollegiate16:03:52
Ella WoodFriends16:06:26
Thea BeckittFriends16:06:28
Rachael MillerFriends16:06:29
Eemy GreenhillFriends16:06:30
Emily HardieCollegiate16:17:57
Abi WilsonCollegiate16:22:47
Caitlin TerrySouth Hobart Primary16:26:38
Emily MundyFriends16:28:08
Tarcin MarriottFriends16:28:24
Kiraz MarriottFranklin Primary16:28:25
Emily WalterAustralopers16:33:08
May GellLenah Valley Primary16:44:47
Hannah GreenTaroona High17:33:21

Boys PRIMARY

1 425 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Kale BanksHome School15:45:55

Girls PRIMARY

1 425 m, 25 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Adalyn ScottLindisfane North15:33:48
Penny WebbHome School15:44:21
Phoebe InnisCollegiate15:59:49
Ella ClausonTaroona Primary15:59:58
Rose PageFahan16:09:26
Maddy HorneFahan16:09:29
Emilia LandmanFahan16:09:33
Molly SowellFahan16:09:34
Sahaja BathineniFahan16:12:47
Molly PorterFahan16:12:58
Felicity MorganFahan16:14:21
Keira LynchFahan16:14:24
Olivia KristensenCasuals TAS16:16:46
Grace EdwardsCollegiate16:17:42
Delphi McCannCollegiate16:17:46
Emily HarveyCollegiate16:17:57
Audrey WhiteCollegiate16:18:06
Mabel WallbankCollegiate16:20:46
Ava NixonCollegiate16:20:47
Zuri CarrCollegiate16:20:49
Florence JessupCollegiate16:20:52
Islay DaviesCasuals TAS16:21:04
Abigail HewittCasuals TAS16:59:06
Adele WhelanCasuals TAS17:29:22
Reva HoennerCasuals TAS