Orienteering Australia

Start list for 2021 QLD Schools Champs - Hagaby - Samford

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: 2021 QLD Schools Champs - Hagaby - Samford
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Saturday 24 July 2021

11 YRS Boys

1 200 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2068451Carter BrownCAS Q14:10
2041593Daniel FowlerEnoggeroos14:10
2068438Jaxon GreenCAS Q14:10
1398060Marcus HettelingEnoggeroos14:10
2068436Oliver LaheyBullecourt Boulder Bounders14:10
8680102Xanthin LawsBullecourt Boulder Bounders14:10
2098964Elye MayhewCAS Q14:10
1012070Luke MooreRange Runners Orienteering Club14:10
2068529Kadyn NowellCAS Q14:10
2068429Murphy PearceCAS Q14:10
1602145Luca SchulzUgly Gully Orienteers14:10
2053217Jay WeedenCAS Q14:10

11 YRS Girls

1 200 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2068435Haly AdamRange Runners Orienteering Club14:06
2098989Jasmine CooperBullecourt Boulder Bounders14:06
2068527Matilda CooperBullecourt Boulder Bounders14:06
2068445Heidi GazeCAS Q14:06
2068446Becky HayCAS Q14:06
2053215Piper JohnsonCAS Q14:06
2053219Caitlin LoaderRange Runners Orienteering Club14:06
2068433Mia MorganCAS Q14:06
2068447Brydie NewtonCAS Q14:06
2098993Lisa RichardsCAS Q14:06
2053207Matilda RogersRange Runners Orienteering Club14:06
2086760Alara WilliamsRange Runners Orienteering Club14:06
2068440Jennifer WilliamsCAS Q14:06
2053208Gretel YoungRange Runners Orienteering Club14:06

13 YRS Boys

1 300 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8062010Callum BryantEnoggeroos14:08
8017342Thomas CaristoEnoggeroos14:08
2098994William DayBullecourt Boulder Bounders14:08
1012068Chase DeurlooRange Runners Orienteering Club14:08
2068419Max GazeCAS Q14:08
2068450Jake GreenCAS Q14:08
1398050Oscar HettelingEnoggeroos14:08
2053214Ellis LaheyBullecourt Boulder Bounders14:08
1398046Jack MaidenUgly Gully Orienteers14:08
8652487Owen SmythSunshine Orienteers Club14:08
2053218Hugo TagueRange Runners Orienteering Club14:08
2041587Eric Taunton-BurnetEnoggeroos14:08
2068423Eli WeedenCAS Q14:08

13 YRS Girls

1 300 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2053216Abigail BarnesRange Runners Orienteering Club14:04
1396819Kari BrennanRange Runners Orienteering Club14:04
2068525Lily GorryCAS Q14:04
2068493Sara LoaderRange Runners Orienteering Club14:04
2068437Selina RichardsCAS Q14:04
1602137Elin SchulzUgly Gully Orienteers14:04
2068449Adeline TagueRange Runners Orienteering Club14:04

Junior Boys

3 200 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2068457William BarnesRange Runners Orienteering Club14:02
8022006Dylan BryantEnoggeroos14:02
8032008Miles BryantEnoggeroos14:02
2068484Declan CampbellBullecourt Boulder Bounders14:02
2041598Daniel CaseyEnoggeroos14:02
2082217Adrian GarbelliniEnoggeroos14:02
8660488Paul GarbelliniEnoggeroos14:02
2068458Billy GreenCAS Q14:02
2098985Ewan KeithBullecourt Boulder Bounders14:02
2098977Eric LovellRange Runners Orienteering Club14:02
2068499Benjamin MooreRange Runners Orienteering Club14:02
2068459Cooper MortonBullecourt Boulder Bounders14:02
2068454Ben MurrayToohey Forest Orienteers14:02
8040855Henry SmythSunshine Orienteers Club14:02
8280306Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos14:02
2053236Alex VanzellaRange Runners Orienteering Club14:02
2084713Caelan WilliamsRange Runners Orienteering Club14:02

Junior Girls

2 900 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8680105Mali BrennanRange Runners Orienteering Club14:02:00
2053220Emma DayBullecourt Boulder Bounders14:02:00
1422048Alexandra EdwardsRange Runners Orienteering Club14:02:00
2068439Macy GazeCAS Q14:02:00
2098969Skye HassallRange Runners Orienteering Club14:02:00
8646119Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders14:02:00
2053225Indigo NewnesEnoggeroos14:02:00
2098981Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club14:02:00
2068427Xanthe SchubertRange Runners Orienteering Club14:02:00
2068497Ingrid YoungRange Runners Orienteering Club14:02:00
8016073Abbie LaneRange Runners Orienteering Club10:07:08

Senior Boys

4 100 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2053211Christopher DonaldsonRange Runners Orienteering Club14:00
2098987Grant Eldridge HayesRange Runners Orienteering Club14:00
8642015Samuel GarbelliniEnoggeroos14:00
2098998William GilmoreCAS Q14:00
8680021Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders14:00
2053212Ewan McFarlandBullecourt Boulder Bounders14:00
2036816Lachlan MooreRange Runners Orienteering Club14:00
8021005Joshua NewnesEnoggeroos14:00
2068453Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club14:00
2098997Gabriel SchubertRange Runners Orienteering Club14:00
2098976Oliver SchubertRange Runners Orienteering Club14:00
8004421Rubin SmythSunshine Orienteers Club14:00
2098995Jacob SykesRange Runners Orienteering Club14:00
2068496Charlie YoungRange Runners Orienteering Club14:00

Senior Girls

3 600 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2068530Laura de JongRange Runners Orienteering Club14:00
8680014Sara GarbelliniEnoggeroos14:00
8650376Mikaela GrayUgly Gully Orienteers14:00
2098974Jade HassallRange Runners Orienteering Club14:00
2068456Maxine LovellRange Runners Orienteering Club14:00
2099000Emma MackenzieRange Runners Orienteering Club14:00
2098996Eve TagueRange Runners Orienteering Club14:00