Orienteering Australia

Start list for Australian Schools Individual Championships

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Australian Schools Individual Championships
Organiser: Orienteering WA
Date: Wednesday 1 October 2014

SeniorBoys

8 100 m, 35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (WST)
683117Matt GoodallCounties Manakau10:00
9005157Jarrah DayAustralopers Orienteering Club10:03
9005189Matt DoyleCentral Highlands Orienteering10:06
9005209Scott CharltonNewcastle Orienteering Club10:09
1392064Riley de JongRange Runners Orienteering Clu10:12
2038397Oliver MillRed Roos ACT10:15
1407372Jacob EvesBibbulmun Orienteers10:18
9111997Tommy HayesAuckland10:21
9005347Jack NeumannEnoggeroos10:24
9005196Ashley NankervisEsk Valley Orienteering Club10:27
9005208Patrick JaffeMelbourne Forest Racers10:30
2038382Toby WilsonGaringal Orienteers10:33
449464Nicholas CongediOnkaparinga Hills Orienteering10:36
9005186Stephen MelhuishParawanga Orienteers ACT10:39
9200099Nicholas CollinsBayside Kangaroos Orienteers10:42
9101023Ciaran LaneParawanga Orienteers ACT10:45
9111998Sebastian O'HalloranAustralopers Orienteering Club10:48
7777710Devon BeckmanHawkes Bay10:51
1396821Tom RonnfeldtRange Runners Orienteering Clu10:54
9005153Daniel HillGaringal Orienteers10:57
2046675Angus MillsOrienteering SA11:00
9005349Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders11:03
1602110Aidan DawsonGaringal Orienteers11:06
1392411Louis CameronBendigo Orienteers11:09
2014110Jesse PiiroinenBushflyers ACT11:12
971006Ed Cory-WrightPeninsula and Plains11:15
1391829Oisin StronachAustralopers Orienteering Club11:18
430997Peter CollinsBayside Kangaroos Orienteers11:24
364413Ian de JonghBushflyers ACT11:27
2024101Alex KennedyGaringal Orienteers11:30
9911911Aidan TayUgly Gully Orienteers11:33
1391809Jake WestAustralopers Orienteering Club11:36
1392020Lachlan CherryBendigo Orienteers11:39
9200571Andrew MackayAustralopers Orienteering Club11:42
1396811Joshua MorrisonAustralia11:45

SeniorGirls

6 300 m, 26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (WST)
441303Alice TilleyNew Zealand Challenge team10:00
9005155Anna DowlingWellington Ranges Orienteering10:03
9201057Winnie OakhillUgly Gully Orienteers10:06
1602142Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers10:09
2043205Vida FoxAustralia10:12
9888824Gabrielle WithersEnoggeroos10:15
2073075Lucy BartonParawanga Orienteers ACT10:18
1602072Amylee RobertsonNewcastle Orienteering Club10:21
407997Charlotte BraderTintookies Orienteers10:24
9005159Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering10:27
502569Leisha MaggsBendigo Orienteers10:30
2024107Melissa AnnettsGaringal Orienteers10:33
982052Kayla FairbairnAustralia10:36
2009870Hannah GoddardEsk Valley Orienteering Club10:39
2042997Sequoia WeitmanCentral Highlands Orienteering10:42
9005188Heather BurridgeUgly Gully Orienteers10:45
9877392Lauren HolmesNorth West10:48
9005160Asha SteerDandenong Ranges Orienteering10:51
2009878Celsey AdamsEsk Valley Orienteering Club10:54
9101011Georgia JonesUringa Orienteers10:57
9200574Bronte GannonRange Runners Orienteering Clu11:00
9101027Kate KennedyWestern Plains Orienteers11:06
9200585Jacinta MackayAustralopers Orienteering Club11:09
1392074Sarah CranneyAustralia11:12
2036848Samantha WallaceWestern Plains Orienteers11:15
1040851Ella JohnsonEsk Valley Orienteering Club11:18

JuniorBoys

5 600 m, 41 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (WST)
2038401Tristan MillerBushflyers ACT10:00
417758Daniel GrayAustralia10:03
9101325Dante AfnanYalanga Orienteers10:06
9200499Max GriffithsAustralia10:09
1392018Michael LoughnanBendigo Orienteers10:12
264419Isaac WardAustralia10:15
2009857Joshua AllenAustralopers Orienteering Club10:18
9101024Alastair GeorgeBig Foot Orienteers10:21
7012001Noah PolandBushflyers ACT10:24
1398664Edward FinnieWullundigong Orienteers of the10:27
1206516Glenn JamesBendigo Orienteers10:30
1398388Duncan CurrieGaringal Orienteers10:33
9200382Connor ClearyAustralia10:36
1391812Luke WestAustralopers Orienteering Club10:39
1396808Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteers10:42
2054777Angus HainesOnkaparinga Hills Orienteering10:45
2041036Hugh GingellGaringal Orienteers10:48
2046685Lachlan McCarthyOnkaparinga Hills Orienteering10:51
1403677Jaidyn GluskieAustralopers Orienteering Club10:54
2033334Stephen HardingPeninsula and Plains10:57
2038392Patrick MillerBushflyers ACT11:00
1396825Cameron MorrisonAustralia11:03
1392014Jimmy CameronBendigo Orienteers11:06
9005321Oliver MartinWullundigong Orienteers of the11:09
1400068Callum DavisBig Foot Orienteers11:12
1010137Aston KeyMelbourne Forest Racers11:15
7990113Andrei PopoviciAustralia11:18
449470Justin ShaoWallaringa Orienteering Club11:21
2036809Ryan StocksBushflyers ACT11:24
2009846Johann BurgessAustralopers Orienteering Club11:27
2053203Jack HillRange Runners Orienteering Clu11:30
1391627Joel McMullenBibbulmun Orienteers11:33
442717Max DalheimMelbourne Forest Racers11:39
9002506Ewan ShinglerBig Foot Orienteers11:42
2074219Christian PiiroinenBushflyers ACT11:45
1391629Kane MoreBibbulmun Orienteers11:48
1403368Calum SutherlandAustralia11:51
1100998Patrick Bradfield SmithAustralia11:54
2030210Mark GlanvilleGrammar Senior ACT11:57
408637Jordan NeillSouth-West Orienteering Trekke12:00
2024103Tom KennedyGaringal Orienteers12:03

JuniorGirls

4 700 m, 34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (WST)
1407373Hannah SchnellAustralia10:00
1396807Caroline PigerreOrienteering Queensland10:03
2056602Sarah LimTjuringa Orienteers10:06
2057053Alice BillsCentral Highlands Orienteering10:09
2054763Rebecca KennedyWestern Plains Orienteers10:12
9200624Ella CuthbertBushflyers ACT10:15
2056672Marsiol HunterAustralia10:18
2009859Rachel AllenAustralopers Orienteering Club10:21
335385Claire BurgessNewcastle Orienteering Club10:24
1601574Arabella PhillipsEsk Valley Orienteering Club10:27
1407375Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers10:30
2020606Tara MelhuishParawanga Orienteers ACT10:33
2068532Ellie de JongRange Runners Orienteering Clu10:36
2036814Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering10:39
9005346Meredith NormanTjuringa Orienteers10:42
982098Tegan KnightbridgeNorth West10:45
1398650Eleanor McLeanEsk Valley Orienteering Club10:48
2042675Joanna HillGaringal Orienteers10:51
2056611Alyce HeapOrienteering SA10:54
1405871Alicia CiacicNillumbik Emus Orienteering Cl10:57
9101367Zazi BrennanRange Runners Orienteering Clu11:00
1602093Caitlin YoungBushflyers ACT11:03
1399632Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteers11:06
783521Danielle GoodallCounties Manakau11:09
2020620Zoe MelhuishParawanga Orienteers ACT11:12
9200356Lauren BaadeUgly Gully Orienteers11:15
1400726Michaela MaynardBibbulmun Orienteers11:18
1406084Mikayla CooperAustralopers Orienteering Club11:21
1392446Caitlyn SteerBendigo Orienteers11:24
9201047Jenna TidswellHawkes Bay11:27
2046699Emily SorensenTintookies Orienteers11:30
2014102Miho YamazakiOrienteering ACT11:36
2053204Jess RogersRange Runners Orienteering Clu11:39
200068Heather LaneParawanga Orienteers ACT11:42