Start list for MTBO - WA Long Championships (National Series Rd 3)

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: MTBO - WA Long Championships (National Series Rd 3)
Organiser: Orienteering Association of WA
Date: Friday 10 October 2014

W21A

23 370 m, 4 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
32 9101324 Polly Weston LOST 13:18
37 2042978 Carolyn Jackson Orienteering Victoria 13:20
34 9005326 Natasha Sparg Bibbulmun Orienteers 13:22
33 418577 Jen Graham-Taylor South-West Orienteering Trekke 13:24

W40A

19 670 m, 1 entered competitor
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
43 7200358 Carolyn Matthews Newcastle Orienteering Club 13:10

W50A

19 670 m, 3 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
42 437244 Heather Leslie Bayside Kangaroos Orienteers 13:02
38 1931394 Anthea Feaver LOST 13:04
40 Debbie McKay Kulgun 225 Orienteers 13:06

W60A

14 070 m, 3 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
53 264459 Jenny Komyshan Wullundigong Orienteers of the 13:08
57 1931331 Kathy Liley Yarra Valley Orienteering Club 13:10
56 1391612 Lois West Bibbulmun Orienteers 13:12

M14A

14 070 m, 1 entered competitor
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
58 2015210 Iyke Martin-Gordon Eureka Orienteers 13:18

M17-20A

23 370 m, 1 entered competitor
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
35 2042992 Timothy Jackson Orienteering Victoria 13:12

M21A

33 010 m, 5 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
2 204163 Wayne Eliot Wullundigong Orienteers of the 13:00
1 1400722 Bernhard Klingseisen Kulgun 225 Orienteers 13:02
4 9200454 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 13:04
5 9005200 Ian Dalton Wullundigong Orienteers of the 13:06
6 2027090 Ori Gudes Bibbulmun Orienteers 13:08

M40A

28 630 m, 6 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
20 264028 John Toomey South-West Orienteering Trekke 13:00
23 1400713 Grant Pepper South Guildford 13:02
17 9005324 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the 13:04
18 9005185 Craig Steffens Multi Terrain Bike Orienteers 13:06
19 1407378 Michael Dufty Bibbulmun Orienteers 13:08
16 2053244 Joe Biggs Multi Terrain Bike Orienteers 13:10

M50A

28 630 m, 11 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
9 1399625 Simon Windsor Bibbulmun Orienteers 13:12
21 409611 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 13:14
24 1392055 Ben Coetzer Wullundigong Orienteers of the 13:16
7 1400719 Richard Begley Kulgun 225 Orienteers 13:18
10 1399367 Malcolm Roberts Newcastle Orienteering Club 13:20
22 7676767 Bruce Paterson Bayside Kangaroos Orienteers 13:24
8 1601571 Nigel Sparg Bibbulmun Orienteers 13:26
14 2042996 Bill Vandendool Orienteering Victoria 13:28
11 1399624 Steven Pielage LOST 13:30
12 9005184 Andrew Power Newcastle Orienteering Club 13:32
15 2034297 Murray Withers Enoggeroos 13:34

M60A

23 370 m, 6 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
29 1391615 Richard Matthews LOST 13:00
28 264052 Peter Hill Castlemaine 13:02
27 1602111 Reid Moran Toohey Forest Orienteers 13:04
26 1391611 Rob West Bibbulmun Orienteers 13:06
25 9200452 Ken Post Orienteering Association of WA 13:08
30 2045590 Peter Komyshan Wullundigong Orienteers of the 13:10

M70A

19 670 m, 2 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
46 1400709 Mike Howe LOST 13:14
48 1601574 Blake Gordon Eureka Orienteers 13:16

EOD4

19 670 m, 1 entered competitor
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (WST)
60 1601572 Shannon Fleming Okänd 13:22