Orienteering Australia

Start list for NSW State League #13 - Belanglo

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: NSW State League #13 - Belanglo
Organiser: Illawarra Kareelah Orienteers
Date: Sunday 20 September 2015

M/W10N

2 090 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
44210Toby CutbushBig Foot Orienteers08:03:56
1400063Bianca CutbushBig Foot Orienteers08:06:03
263486Lyra SimpsonBig Foot Orienteers08:36:00

W12A

2 460 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9080405Nea ShinglerBig Foot Orienteers07:59:58
2083123Evie JohnstonGoldseekers Orienteers08:04:01

W14A

2 930 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2084724Claire BurgessNewcastle Orienteering Club08:02:30
2048822Ellen CurrieGaringal Orienteers08:04:27
1395367Sophie JonesUringa Orienteers08:18:29

W20A

5 410 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101011Georgia JonesUringa Orienteers08:18:30
1602142Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers08:22:28
1602072Amylee RobertsonNewcastle Orienteering Club08:34:28
2024107Melissa AnnettsGaringal Orienteers08:44:27

W21A

7 050 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
625462Malin AnderssonNewcastle Orienteering Club08:00:26
553550Cath ChalmersBig Foot Orienteers08:04:27
1602101Marina IskhakovaBennelong Northside Orienteers08:06:26
2064901Julie CutbushBig Foot Orienteers08:14:28
9005154Michele DawsonGaringal Orienteers08:16:26
9101687Alitia DougallBennelong Northside Orienteers08:18:27
1602132Brook MartinGaringal Orienteers08:22:27

W35A

5 410 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
895155Ruth SheddenSouthern Highlands Occasional07:41:49
9160376Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers08:06:27

W35AS

3 300 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
213656Simone JaySouthern Highlands Occasional08:06:30
2045451Wendy BrooksSouthern Highlands Occasional08:22:33

W45A

5 410 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2041363Margaret JonesUringa Orienteers08:30:27
2026305Alexa TroedsonBig Foot Orienteers08:42:31
2080265Tania KennedyGaringal Orienteers08:48:30
1600571Toni BrownBushflyers ACT09:14:26
7668668Margaret PeelNewcastle Orienteering Club09:22:30

W45AS

3 300 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2053130Maria OrrNewcastle Orienteering Club08:02:29
251283Nicola NyghBig Foot Orienteers08:08:30
1400073Gayle ShepherdUringa Orienteers08:14:33
200086Jill WalkerParawanga Orienteers ACT08:36:29
1602051Sheena RobertsonNewcastle Orienteering Club08:44:32
7003013Elaine BennettGoldseekers Orienteers08:46:30
1931363Barbara DawsonGaringal Orienteers08:50:25
213638Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club08:52:28

W50A

5 120 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2026301Paula ShinglerBig Foot Orienteers08:20:29
9101030Sue GarrParawanga Orienteers ACT08:58:29
2050479Catherine PervanagluAustralia09:03:10
2026307Joanna ParrBig Foot Orienteers09:10:27
2073074Airdrie LongGaringal Orienteers09:14:24
7200358Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club09:18:26
1398389Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club09:28:00

W55A

4 080 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2038399Liz AbbottParawanga Orienteers ACT08:24:59
1602074Debbie DaveyWagga and Riverina Occasional08:38:27
2056440Lisa LampeUringa Orienteers08:44:28
1956420Hilary WoodCentral Coast Orienteers08:46:31

W55AS

3 300 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1395366Sandra StewartSouthern Highlands Occasional08:26:29
2038381Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers08:32:43

W60A

4 080 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931396Ann ScownAbominable O-Men ACT08:00:29
405068Robyn DAscenzoBushflyers ACT08:08:29
1931355Lynda RapkinsEnoggeroos08:32:31
1931377Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers08:42:29
2026300Debbie ByersBig Foot Orienteers08:48:29
1602100Robyn PallasCentral Coast Orienteers08:50:26

W65A

3 300 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1602136Mary Jane MahonyUringa Orienteers08:04:33
402184Barbara JunghansGaringal Orienteers08:40:31
9200771Val HodsdonSouthern Highlands Occasional08:58:30

W70A

3 300 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9200777Ann IngwersenParawanga Orienteers ACT08:30:37
9200643Jean BaldwinGoldseekers Orienteers09:28:25

W80A

3 300 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2054783Maureen OgilvieUringa Orienteers08:10:28

M10A

2 090 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1400058Jake CutbushBig Foot Orienteers07:59:57

M12A

2 460 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2076529Lachlan BrooksSouthern Highlands Occasional08:02:17
955511Aoife RotheryBig Foot Orienteers09:53:38

M14A

2 930 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2056452Finn MackayUringa Orienteers08:06:29
2062803Angus LeungGaringal Orienteers08:12:28
9002506Ewan ShinglerBig Foot Orienteers08:20:26

M16A

5 120 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1400068Callum DavisBig Foot Orienteers08:08:27
1398388Duncan CurrieGaringal Orienteers08:16:25
2053120Zac NeedhamRed Roos ACT08:22:25
9101122Alastair GeorgeBig Foot Orienteers08:36:26
7012001Noah PolandBushflyers ACT09:17:20

M20A

8 530 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1602110Aidan DawsonGaringal Orienteers08:00:26
309990Hamish ProsserAbominable O-Men ACT08:02:28
9101120Toby WilsonGaringal Orienteers08:04:26
9005153Daniel HillGaringal Orienteers08:08:26
2020618Ewan BarnettBushflyers ACT08:14:25
2024101Alex KennedyGaringal Orienteers08:48:27

M21A

10 870 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1007733Greg BarbourBig Foot Orienteers08:00:29
2037153James McQuillanWestern and Hills Orienteers08:02:26
9101330Joshua BlatchfordNewcastle Orienteering Club08:04:25
9005152Lee CoadyWestern and Hills Orienteers08:08:24
7203948Simon LouisIllawarra Kareelah Orienteers08:26:27
1407900Theo FleurentBushflyers ACT09:18:27

M21AS

5 410 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
430802Huon WilsonGaringal Orienteers08:28:30

M35A

8 530 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
797246Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers08:06:25
2026319Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers08:22:25
1600051James SouthwellAustralia09:04:33
1399374Fedor IskhakovBennelong Northside Orienteers09:12:25
762601Angus SheddenSouthern Highlands Occasional09:20:26

M40A

8 530 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2050472Dan JohnstonOrienteering NSW08:18:31
430805Matt HackettWestern and Hills Orienteers08:24:00
213615Douglas JaySouthern Highlands Occasional08:26:28
2050480Chris SchulzAustralia08:28:32

M45A

7 050 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2037092Ross MorrisonGaringal Orienteers08:08:26
1931376Jock DavisBig Foot Orienteers08:10:30
9200888Rohan HyslopParawanga Orienteers ACT08:12:31
1392476Peter AnnettsGaringal Orienteers08:20:27
2020619Bruce BarnettBushflyers ACT08:24:25
1395370Ian JonesUringa Orienteers08:26:31

M45AS

4 080 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2056450Jim MackayUringa Orienteers08:02:27
430810Graeme McLeodBig Foot Orienteers08:04:32
2048074Peter NewtonNewcastle Orienteering Club08:10:32
2026318Brian CarterSouthern Highlands Occasional08:22:31
1602125Stephan WagnerSouthern Highlands Occasional08:36:28
1400061Peter OrrNewcastle Orienteering Club08:52:30
1931371Peter BerkholzNewcastle Orienteering Club08:54:29
1931364Nathan BerkholzNewcastle Orienteering Club08:56:29

M50A

5 410 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931362Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club08:00:28
2026315Neil ProsserBig Foot Orienteers08:02:00
9200884Michael BurtRed Roos ACT08:04:37
2073095John BrayanGaringal Orienteers08:08:32
2084719Ellis LeungGaringal Orienteers08:14:30
41000Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers08:26:29
1602105Graeme DawsonGaringal Orienteers08:36:00
2025156Mark ShinglerBig Foot Orienteers08:38:26
40330Michael WarltersUringa Orienteers08:40:28
1393064Andy SimpsonBig Foot Orienteers09:23:16

M55AS

3 300 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2074220Andrew Vesey-WellsWestern and Hills Orienteers08:24:31
1602115Keith RobertsonNewcastle Orienteering Club08:28:29
200079Michael DAscenzoBushflyers ACT08:34:31
1403162Ron PallasUringa Orienteers08:38:31
7003012Kerry BennettGoldseekers Orienteers08:42:33
2036808Garry StewartSouthern Highlands Occasional08:48:33
1602109Robert SprySouthern Highlands Occasional08:56:31

M55A

5 120 m, 15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1400057Geoff PeelNewcastle Orienteering Club07:51:32
1600570Ian ProsserAbominable O-Men ACT08:02:28
7201554Andrew LumsdenBig Foot Orienteers08:11:26
2036806David JenkinsBushflyers ACT08:14:00
2065559Dan RedfernGaringal Orienteers08:14:28
2057060Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club08:26:27
2052055Bob MorganBennelong Northside Orienteers08:32:29
1602066Alex DaveyWagga and Riverina Occasional08:50:27
364438Rod EckelsGaringal Orienteers08:52:26
9101758Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club09:02:28
938040Eoin RotheryBig Foot Orienteers09:04:30
9101123Tony GarrParawanga Orienteers ACT09:08:29
1600561David PolandBushflyers ACT09:20:27
2086479Peter ThomasonBennelong Northside Orienteers09:22:29
9101021Phil WalkerParawanga Orienteers ACT09:24:26

M60A

5 120 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2033917Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers08:04:00
9200784Stephen DunlopWestern and Hills Orienteers08:12:31
1602095Nick DentCentral Coast Orienteers08:30:25
8001111Johnny PetersenGaringal Orienteers08:34:29
1931395John ScownAbominable O-Men ACT08:42:27
417917Michael RoylanceBig Foot Orienteers08:46:30
1931386Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers08:48:27
9005350Bruce BowenParawanga Orienteers ACT08:54:27
9200883Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers08:56:26
2080245Jim ForbesGaringal Orienteers09:16:41
9200986Colin PriceCentral Coast Orienteers09:28:27

M65A

5 120 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1399381John AndersonGaringal Orienteers08:06:34
9005183Ross DukerGaringal Orienteers08:10:29
409759Hugh MooreRed Roos ACT08:18:26
2036851Ross BarrGaringal Orienteers08:24:26
1931356Robert RapkinsEnoggeroos08:28:26
1600562Eric WainwrightOrienteering ACT08:38:29
402398Robert LewinNewcastle Orienteering Club08:40:32
2048077Warwick SelbyGaringal Orienteers08:44:00
1396168Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers09:00:30
2036812Steve FlickBennelong Northside Orienteers09:06:26
409747Jim LeeNewcastle Orienteering Club09:12:28
1931383Terry BluettBennelong Northside Orienteers09:26:26

M70A

4 080 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
200088Frank IngwersenParawanga Orienteers ACT08:06:29
2014115John SuominenWeston Emus ACT08:12:35
7200202John Le carpentierSouthern Highlands Occasional08:14:32
44206Barry PearceWestern and Hills Orienteers08:16:33
1200901Bruce DawkinsBennelong Northside Orienteers08:18:30
1931318Ron JunghansGaringal Orienteers08:24:31
1931384Ted MulherinWestern and Hills Orienteers08:26:30
2053126Dave LottyUringa Orienteers08:28:28
2045460Peter MeyerSouthern Highlands Occasional08:30:29
2036820Dick OgilvieUringa Orienteers08:34:31
2038384Jim MerchantGaringal Orienteers08:40:31

M75A

3 300 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931348Lloyd GledhillGaringal Orienteers08:00:00
9200772John HodsdonSouthern Highlands Occasional08:16:31
1931354Brian ClelandUringa Orienteers08:54:32
9200642Basil BaldwinGoldseekers Orienteers09:31:38

M80A

3 300 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
44157Frank AssenzaOrienteering NSW08:18

MopenB

2 930 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2053985Ernest WindschuttelGaringal Orienteers08:08:30
2086748Daniel Del DotAustralia08:14:29
2075062Hugo McCahon-BoersmaAustralia08:22:29
2053105 UnknownAustralia08:26:31
1602062Michael LloydUringa Orienteers08:44:00
2086478Damien SpruceParawanga Orienteers ACT09:05:55

WopenB

2 930 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2054787Jane BarnettBushflyers ACT08:10:00
1602088Carolyn DaviesGaringal Orienteers08:16:29

Open Easy

2 460 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1399380Colin CurrieGaringal Orienteers08:20:15
2082551Family ScobieIllawarra Kareelah Orienteers09:03:57
2086476Ariadna IshkahovaBennelong Northside Orienteers09:35:53
41322Rory SheddenSouthern Highlands Occasional09:43:01