Orienteering Australia

Start list for 25th Sydney Summer Series #21 - Denistone

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: 25th Sydney Summer Series #21 - Denistone
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Wednesday 24 February 2016

Junior Men

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Keelan Birch59016:30
Aidan Dawson46016:30
Alastair George51016:30
Michael Ridley-Smith49016:30
Cameron Will33016:30
Toby Wilson52016:30

Junior Women

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Rebecca George34016:30

Open Men

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Paddy Aicken36016:30
Angus Braine33016:30
Robert Braine28016:30
Andrew Hill59016:30
Istvan Kertesz45016:30
Jack Lever32016:30
James McQuillan60016:30
Ondrej Pavlu59016:30
Aurelien Pemmeman55016:30
Steve Ryan59016:30
Huon Wilson41016:30

Open Women

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Michele Dawson53016:30
Alitia Dougall41016:30
Emma Gibbs40016:30
Lisa Grant49016:30
Nikolett Halmai42016:30
Brynn Hull22016:30
Marina Iskhakova45016:30
Trudy Kranjenbrink46016:30
Nicole Mealing47016:30
Helen Parker43016:30
Kha Vo25016:30

Masters Men

23 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Laurent Billot52016:30
Mark Brindley29016:30
Lee Coady41016:30
Vivien de Remy de Courcelles49016:30
Stuart Deane46016:30
Daniel Dohle46016:30
Andrew Dowley36016:30
Tim Giles36016:30
Andrew Goddard39016:30
Andrew Graham49016:30
Matt Hackett42016:30
Glenn Horrocks56016:30
Mitchell Isaacs32016:30
Chris Jacka42016:30
Yoav Mazor42016:30
David McGhee36016:30
Robert Middleton35016:30
Richard Pattison49016:30
Anthony Petterson50016:30
Brett Sewell41016:30
Darren Slattery51016:30
Roderick Smith29016:30
James Southwell47016:30

Masters Women

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Emmanuelle Convert40016:30
Amy Evans33016:30
Gill Fowler56016:30
Nadine Gibbon24016:30
Rachel Grindlay46016:30

Veteran Men

33 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Peter Annetts47016:30
Chris Arnison38016:30
Greg Barbour57016:30
David Bray51016:30
John Brayan46016:30
John Bulman43016:30
Michael Burton58016:30
Ian Clitheroe47016:30
Martin Cousins50016:30
Fergus Dixon49016:30
Peter Erlandsen32016:30
Paul Every45016:30
Michael Free41016:30
Simon George43016:30
Peter Hopper27016:30
Jamie Kennedy36016:30
Jeremy Longworth41016:30
Ash Majar35016:30
Iain McKernan41016:30
Karl Miller42016:30
Richard Morris59016:30
Richard Mountstephens57016:30
John Murray41016:30
Wayne Pepper41016:30
Digby Pritchard34016:30
David Stanley44016:30
Chris Stevenson37016:30
James Stuart37016:30
Paul Toomey32016:30
Stephen Vaughan27016:30
Peter Wang14016:30
Andrew Wisniewski40016:30
Eric Young42016:30

Veteran Women

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Dianne Bergen33016:30
Cath Chalmers43016:30
Linda Chan29016:30
Alison Curtin47016:30
Lara Dabreo37016:30
Carolyn Davies41016:30
Maggie Jones37016:30
Tania Kennedy40016:30
Airdrie Long32016:30
Amanda Mackie34016:30
Kylie Seary29016:30

Super Veteran Men

26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Peter Braine26016:30
Colin Burnett43016:30
Rod Eckels39016:30
Gary Eng27016:30
Graham Field42016:30
Jim Forbes33016:30
John Harding28016:30
Neil Hawthorne49016:30
Graeme Hill47016:30
Stephen Holloway30016:30
Julian Ledger37016:30
James Lithgow46016:30
Martin Mansfield34016:30
Stuart McWilliam42016:30
Bob Morgan42016:30
David Noble42016:30
Matt Peters40016:30
Johnny Petersen33016:30
Paul Prudhoe44016:30
Dan Redfern37016:30
Nicholas Swan27016:30
Peter Thomason32016:30
Mike Ward39016:30
Larry Weiss38016:30
Garry Williams24016:30
Gordon Wilson42016:30

Super Veteran Women

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Stacey Bryce30016:30
Robin Cameron45016:30
Robyn Dunlop22016:30
Kerry Emslie29016:30
Pauline Evans33016:30
Karin Hefftner40016:30
Clare Holland30016:30
Adrienne Kirby36016:30
Lisa Lampe32016:30
Julia Prudhoe32016:30

Legends Men

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
John Anderson39016:30
Ross Duker29016:30
Steve Flick45016:30
John Giles28016:30
Ian Miller35016:30
Warwick Selby48016:30
Dennis Sparling23016:30
Ernest Windschuttel26016:30
Ted Woodley39016:30

Legends Women

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Carol Jacobson36016:30
Mary Jane Mahony20016:30
Helen Murphy35016:30

Immortals Men

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Brian Cleland35016:30
Tim Cox32016:30
David Dash33016:30
Lloyd Gledhill33016:30
Malcolm Gledhill36016:30
John Heffernan19016:30
Ken Jacobson37016:30
Ron Junghans34016:30
Jim Merchant40016:30
Heiko Schaefer36016:30
Bruce Stanley33016:30

Immortals Women

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Marion Gledhill22016:30
Gwen Sewell12016:30
Sue Thomson23016:30

Walking Men

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Melvyn Cox36016:30
Steve Dunlop32016:30
Robert Newman26016:30

Walking Women

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Julie Cossell24016:30
Beverley Johnson8016:30
Connie McNamee17016:30
Helen Smith26016:30

Groups

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Simon & lisa Nash35016:30
J & M Hill29016:30
G & R Milne26016:30
J Langan & K Greenlees30016:30
J Pryor & V Rohart6016:30
B Truran & A Ryan32016:30
Er-Kang Wang7016:30