Start list for AusChamps - Event 5 - Australian Secondary Schools Individual Championships

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: AusChamps - Event 5 - Australian Secondary Schools Individual Championships
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Wednesday 28 September 2016

Senior Boys

6 600 m, 39 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EST)
82 9200499 Max Griffiths NZ 09:00
245 1396825 Cameron Morrison QLD 09:03
63 2020618 Ewan Barnett ACT 09:06
70 2046685 Lachlan McCarthy SA 09:09
223 2041036 Hugh Gingell NSW 09:12
73 1398643 Joseph Dickinson TAS 09:15
321 1407372 Tyler Eves WA 09:18
305 1206516 Glenn James VIC 09:21
66 9101516 Nicholas Burridge QLD 09:24
69 2054777 Angus Haines SA 09:27
221 1398388 Duncan Currie NSW 09:30
83 9897989 Callum Hill NZ 09:33
283 1391767 Jed Fleming TAS 09:36
322 1398664 Edward Finnie WA 09:39
78 1392020 Lachlan Cherry VIC 09:42
65 2014120 Jesse Piiroinen ACT 09:45
76 9101682 Luke West TAS 09:48
81 9005321 Oliver Martin WA 09:51
242 9101517 Daniel Gray QLD 09:54
203 2038392 Patrick Miller ACT 09:57
77 1392014 Jimmy Cameron VIC 10:00
85 1407999 Calum Sutherland NZ 10:03
222 9101122 Alastair George NSW 10:06
68 449464 Nicholas Congedi SA 10:09
80 9005208 Patrick Jaffe VIC 10:12
204 2053120 Zac Needham ACT 10:15
84 7990113 Andrei Popovici NZ 10:18
67 2053203 Jack Hill QLD 10:21
74 8111998 Sebastian OHalloran TAS 10:24
224 2075062 Hugo McCahon-Boersma NSW 10:27
75 9101689 Jake West TAS 10:39
243 9102047 Jayden Harvey QLD 10:42
79 9100499 Max Dalheim VIC 10:45
206 2036809 Ryan Stocks ACT 10:48
72 8631648 Johann Burgess TAS 10:51
552 2068428 Daniel Murray RR Q 10:54
306 1392018 Michael Loughnan VIC 10:57
64 2030210 Mark Glanville ACT 11:00
86 7300066 Rowan Ramamurthy EN Q 11:03

Senior Girls

5 800 m, 27 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EST)
155 1398024 Emily Alder ACT 09:00
290 9200584 Jessica Stephens TAS 09:03
248 9101370 Laurel Gannon QLD 09:06
226 2084724 Claire Burgess NSW 09:09
267 9005346 Meredith Norman SA 09:12
346 2041679 Georgina Dibble NZ 09:15
209 2014102 Miho Yamazaki ACT 09:18
160 1396807 Caroline Pigerre QLD 09:21
157 2024107 Melissa Annetts NSW 09:24
162 1392406 Charlotte Brader SA 09:27
348 7205861 Briana Steven NZ 09:30
166 9200585 Jacinta Mackay TAS 09:33
308 7203955 Alicia Ciacic VIC 09:36
164 9101012 Rachel Allen TAS 09:39
307 2057053 Alice Bills VIC 09:42
167 8633234 Jo Anna Maynard WA 09:45
168 9102056 Carolyne Nel NZ 09:48
247 2068532 Ellie de Jong QLD 09:51
158 9101011 Georgia Jones NSW 09:54
163 2056611 Alyce Heap SA 09:57
161 2053204 Jess Rogers QLD 10:00
156 2020606 Tara Melhuish ACT 10:03
165 9005159 Zoe Dowling TAS 10:06
266 2056602 Sarah Lim SA 10:09
349 9201047 Jenna Tidswell NZ 10:12
309 1601478 Samara Fletcher VIC 10:15
159 9101367 Zazi Brennan QLD 10:39

Junior Boys

5 000 m, 45 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EST)
328 1407419 Riley McFarlane WA 09:00
351 2036164 Tom Harding NZ 09:03
311 2082546 William Davey VIC 09:06
252 9101365 Jaiden Fidge QLD 09:09
228 2036936 Lachlan Billett NSW 09:12
210 9101124 Andrew Kerr ACT 09:15
294 1403677 Jaidyn Gluskie TAS 09:18
272 2056604 Jack Marschall SA 09:21
350 1403374 Isaac Egan NZ 09:24
310 1392685 Mason Arthur VIC 09:27
214 2041365 David Stocks ACT 09:30
327 9101993 Riley Martin WA 09:33
291 2009857 Joshua Allen TAS 09:36
229 516150 Alvin Craig NSW 09:39
71 9101325 Dante Afnan SA 09:42
253 9201054 Ryan Gray QLD 09:45
296 1407959 Tom Poortenaar TAS 09:48
251 9101755 Saxon Charles QLD 09:51
352 1403413 Sebastian Safka NZ 09:54
325 1399628 Patrick Dufty WA 09:57
212 2038401 Tristan Miller ACT 10:00
231 2056452 Finn Mackay NSW 10:03
271 2099394 Max Grivell SA 10:06
312 1602134 Jensen Key VIC 10:09
213 7012001 Noah Poland ACT 10:12
255 2068426 Grant Reinbott QLD 10:15
313 7300058 Brody McCarthy VIC 10:18
233 9002506 Ewan Shingler NSW 10:21
273 2056607 Ethan Penck SA 10:24
326 1407399 Mason Eves WA 10:27
353 9201056 Will Tidswell NZ 10:30
292 9101119 Alex Battaglia TAS 10:33
293 9101992 Dexter Canning TAS 10:39
211 2086589 Mykal Marsham ACT 10:42
232 2086607 Clyde McGhee NSW 10:45
269 2046690 Remi Afnan SA 10:48
315 2101878 Hadyn Tang VIC 10:51
329 9101995 Jordan Neill WA 10:54
234 2076509 Oscar Woolford NSW 10:57
270 2086602 Toby Cazzolato SA 11:00
295 1405974 Ben Poortenaar TAS 11:03
254 2068425 Blake Reinbott QLD 11:06
314 1600058 Archie Neylon VIC 11:09
330 9101685 Shaun Richards WA 11:12
230 2062803 Angus Leung NSW 11:15

Junior Girls

3 900 m, 38 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time (EST)
316 1396787 Karina Cherry VIC 09:00
217 2074210 Ellen Johnson ACT 09:03
238 1395367 Sophie Jones NSW 09:06
258 9201052 Mikaela Gray QLD 09:09
276 2099392 Lina Heuer SA 09:12
336 9101681 Sarah Richards WA 09:15
357 2073289 Georgia Skelton NZ 09:18
298 9101511 Amy Enkelaar TAS 09:21
235 2054793 Ellen Currie NSW 09:24
317 2036814 Sarah Davies VIC 09:27
259 7300319 Kasey Lane QLD 09:30
274 9201051 Abigail George SA 09:33
299 1398650 Eleanor McLean TAS 09:36
332 7207410 Tia Chitty WA 09:39
219 2020620 Zoe Melhuish ACT 09:42
354 8142002 Olivia Collins NZ 09:45
318 1398021 Serryn Eenjes VIC 09:48
355 2042545 Sofie Safkova NZ 09:51
236 9101317 Serena Doyle NSW 09:54
300 505957 Arabella Phillips TAS 09:57
275 9201053 Joanna George SA 10:00
333 1400726 Michaela Maynard WA 10:03
257 2068530 Laura de Jong QLD 10:06
220 1602093 Caitlin Young ACT 10:09
297 9200579 Mikayla Cooper TAS 10:12
334 1407375 Lily McFarlane WA 10:15
319 7202842 Caitlyn Steer VIC 10:18
356 8625616 Jessica Sewell NZ 10:21
216 2073072 Ella Cuthbert ACT 10:24
256 1396819 Rani Brennan QLD 10:27
277 2046699 Emily Sorensen SA 10:30
237 2042675 Joanna Hill NSW 10:33
260 2068424 Lauren Murray QLD 10:39
335 1400717 Skye McMullen WA 10:42
218 2086604 Emily Li ACT 10:45
551 2068430 Julia Gannon RR Q 10:48
331 7205851 Noelle Chitty WA 10:51
215 2076501 Pia Cunningham ACT 10:54