Orienteering Australia

Start list for 2017 Australian 3 Days

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: 2017 Australian 3 Days
Organisers: Illawarra Kareelah Orienteers / Orienteering NSW / Southern Highlands Orienteers / Uringa Orienteers / Wagga and Riverina Occasional Orienteers
Date: Saturday 10 June 2017 - Monday 12 June 2017

ConnortonBurngoogeeCharles Sturt University

Men 20 Elite

2 700 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2030210Mark GlanvilleCC A09:29
449464Nicholas CongediSW S09:30
2038397Oliver MillCC A09:31
2085994Thomas GordonST N09:32
7206341Michael ClaydenST N09:33
9101122Alastair GeorgeST N09:34
7012001Noah PolandCC A09:35
2102000Duncan CurrieST N09:36
1206516Glenn JamesVN V09:37
2038392Patrick MillerCC A09:38
9201456Aston KeyVN V09:39
8008880Angus HainesSW S09:40
2038401Tristan MillerCC A09:41
8641498Dante AfnanSW S09:42
2014120Jesse PiiroinenCC A09:43
7202202Benoit PecoudST N09:44

Women 20 Elite

2 600 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1040851Ella JohnsonTF T09:44
9005160Asha SteerVN V09:45
2056602Sarah LimSW S09:46
9101011Georgia JonesST N09:47
9005346Meredith NormanSW S09:48
1396807Caroline PigerreQC Q09:49
9101362Maree DoyleUR N09:50
1602142Rebecca GeorgeST N09:51
2020606Tara MelhuishCC A09:52
2024107Melissa AnnettsST N09:53
2014102Miho YamazakiCC A09:54

Men 21 Elite

2 700 m, 29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8200577Christopher NauntonVN V08:56:06
7200123Peter HobbsVN V09:47:00
2052018Andrew MorrisST N09:49:00
2006737Andrew BarnettCC A09:50:00
7011107Simon RouseVN V09:51:00
1931330Blair TrewinVN V09:53:00
644644David LingforsUppsala09:54:00
8631650Martin DentCC A09:55:00
999929Mikkel Kaae-NielsenVN V09:56:00
1396390Gareth CandyCC A09:57:00
7200203Eric MorrisST N09:58:00
9200280Itay ManorST N09:59:00
8630938David ShepherdCC A10:00:00
9005158Brodie NankervisTF T10:01:00
8645241Jonathan SutcliffeBK V10:02:00
1395955Simon UppillSW S10:03:00
7003014Jim RussellVN V10:04:00
2067720Lachlan HowardQC Q10:05:00
9200360Richard GoonanVN V10:06:00
2089798Tomas KrajcaCC A10:07:00
741108Bruce ArthurVN V10:08:00
2099375Robert BennettST N10:09:00
9200355Ben GoonanVN V10:10:00
1200909Rob WalterCC A10:11:00
9200065David BrownridgeVN V10:12:00
9999933Kurt NeumannQC Q10:12:59
2052049Grant BluettCC A10:14:00
Matthew CraneCC A
Mark GregsonCC A

Women 21 Elite

2 600 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2086474Lucy McGarvaST N09:56
9101988Laurina NeumannVN V09:57
364442Sally-Anne HendersonST N09:58
2013205Bridget AndersonSW S09:59
1602078Briohny SeamanST N10:00
1602101Marina IskhakovaCC A10:01
7200204Clare BrownridgeVN V10:02
8630940Jo AllisonCC A10:03
1250780Jayne SalesVN V10:04
1392477Nicola BlatchfordST N10:05
1392403Jenny CasanovaSW S10:06
1409754Belinda LawfordCC A10:07
9160376Anna FitzgeraldST N10:08
1006130Anna SheldonQC Q10:09
1931397Lisa GrantST N10:10
9101373Shannon JonesCC A10:11
2048049Thorlene EgertonVN V10:12

M/W10N

1 700 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2108278Eleanor ThompsonNC N09:49:00
2037616Neo KozmaBK V09:53:00
2062824Ariadna IskhakovaRR A09:53:02
9070411Angelina KozmaBK V09:55:00
2056434Jonathan NolanUR N09:56:00
264033Katy HoggPO A09:57:00
1418742Hayden DentRR A10:11:16
1418741Connor DentRR A10:11:18
2110776Mira WalterRR A10:13:17
2101978Harriet ThompsonNC N10:18:48
2086478Cliff BarrettMF V10:21:59
2086480Meredith BarrettMF V10:23:31
9101999Alton FreemanBF N10:27:52
414413Rory SheddenSH N10:32:00
2086479Eleanor BarrettMF V10:35:22
41322Euan SheddenSH N10:38:29
2064909Kari MarshBF N10:48:35

Men 10A

1 700 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1418747Elye DentRR A09:20
1414986Ashley WhiteYV V09:21
2076518Alex WoolfordBB N09:22

Women 10A

1 700 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
257901Luca HoggPO A09:27
2056455Maggie MackayUR N09:28
264032Ella HoggPO A09:29
955511Aoife RotheryBF N09:30
Lyra SimpsonBF

Men 12A

1 700 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
41000Oliver McFarlaneBF N09:00
2014117Makhaya HoggPO A09:01
2080246Jamie WoolfordBB N09:02
2053118Tommy MellaNC N09:03
2064908Jamie MarshBF N09:04

Women 12A

1 700 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9201363Erika EnderbyNC N09:09
204287Claire AdamsBK V09:10
9062709Ingrid Shelton AgarAO A09:11
9200357Milla KeyMF V09:13
869741Rebecca CraigNC N09:14
2075069Sophie ArthurMF V09:15

Men 14A

2 000 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2076524Sam WoolfordBB N09:00
2041365David StocksBS A09:01
2053127Oskar MellaNC N09:02
2073071Lachlan YoungBS A09:03
2101979Clyde McGheeBN N09:04
1418746Callum WhiteYV V09:05
1398391Oliver FreemanBF N09:06
1392599Torren ArthurMF V09:07
8273645Toby CazzolatoTJ S09:08
9041004Patrick Shelton AgarAO A09:09
9201365Remi AfnanYA S09:10
2036938Cameron McDougallWR N09:11
2110755James LoveDR V09:12

Women 14A

2 000 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7041810Justine HobsonBS A09:29
2101984Andra LeungGO N09:30
1124327Natalie MillerBS A09:31
2064904Tiia MarshBF N09:32
1001021Luca BogdanovitsDR V09:33
9201737Mikayla EnderbyNC N09:34
8641009Serryn EenjesBG V09:36
1601480Sophie TavernaCH V09:37
9080405Nea ShinglerBF N09:38
2074210Ellen JohnsonACT09:39

Men 16A

2 600 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
516150Alvin CraigNC N09:17
1602134Jensen KeyMF V09:18
2076509Oscar WoolfordBB N09:19
2056452Finn MackayUR N09:20
2036936Lachlan BillettWR N09:21
7300058Brody McCarthyYV V09:22
2076512Tenzing JohnsonACT09:23
9002506Ewan ShinglerBF N09:24
1392685Mason ArthurMF V09:25
2024103Tom KennedyGO N09:26
2082546William DaveyMF V09:27
2062803Angus LeungGO N09:28
1600058Archie NeylonBG V09:29
7022310Ben HobsonBS A09:30

Women 16A

2 300 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1602093Caitlin YoungBS A09:03
1396787Karina CherryBG V09:04
2020620Zoe MelhuishPO A09:05
1395367Sophie JonesUR N09:06
2054793Ellen CurrieGO N09:07
2073072Ella CuthbertBS A09:08
2042675Joanna HillGO N09:09
2046699Emily SorensenTT S09:10
2084724Claire BurgessNC N09:11
2036814Sarah DaviesDR V09:12
7202842Caitlyn SteerBG V09:13
2037084Tshinta HopperBN N09:14
2036921Joannah McDougallWR N09:15
9101317Serena DoyleUR N09:16

Women 20A

2 300 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
364420Annabelle MillBS A09:00
2048830Clare JessupGO N09:01
Maree DoyleUR N

Men 21A

2 600 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7202841Tim WardropYV V09:01:00
7207799Charles KeirGS N09:02:00
364412Paul de JonghBS A09:04:00
204181Conan PrendergastEU V09:05:00
2086748Daniel Del DotBS A09:06:00
1799488Robert HerkesGO N09:07:00
213682Ruairidh MacDonaldBF N09:08:00
2077832Eshel LipmanWolli creek09:18:14

Women 21A

2 300 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2050473Alex SinickasNorwood09:18
Moira KufferAO A

Men 21AS

2 300 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2026319Darren SlatteryBN N09:21:00
2053998Ryan DaviesDR V09:22:00
1392409Andrew KennedyWA S09:23:00
402189Dan MartinCC N09:26:20
Andrew MasonWangaratta
Jose ZapataCC N

Women 21AS

1 800 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2036924Julie Goodinglake albert09:56:00
402188Alice MartinCC N10:09:47
2052019Kate AlboroughNC N10:21:30

Men 35A

2 700 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1602058Jose ZapataCC N09:00
2050480Michael SinickasIvanhoe East09:01
1399374Fedor IskhakovRR A09:02
7583468Stephen CraigNC N09:03
1600565Samuel WilsonRR A09:04
7204447Andy HoggPO A09:05
8203948Simon LouisIK N09:06
1409751Geoff LawfordEU V09:07
Jock DavisBF N
Alan KufferAO A

Women 35A

2 300 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7205866Kathie DentRR A09:25:00
9101687Alitia DougallBN N09:26:00
1392478Samantha HoweNC N09:27:00
49701Kelly CandyAO A09:29:00
22844Rebecca MintyRR A09:30:00
1602090Phoebe DentCC N09:31:00
1602132Brook MartinGO N09:32:00
7003019Melissa GangemiYV V09:33:00
2037132Belinda KinneallyWH N09:38:20
Lisa CaulfieldWellington
Danielle KoprivaUR N

Men 35AS

2 200 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2028611Mark BrindleyGO N09:00
7300060Shane JenkinsNC N09:01
2086471Kelly BarrettNE V09:02

Men 40A

2 600 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2096703Dan SmithWH N08:47:13
762601Angus SheddenSH N09:10:00
7208037Tom WalterACT09:11:00
213615Douglas JaySH N09:12:00
9200639Damien EnderbyNC N09:13:00
1418740Glen WhiteYV V09:14:00

Women 40A

2 300 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1200903Allison JonesRR A09:35:00
2082554Saacha DonaldsonBF N09:36:00
1418743Heather ODonnellYV V09:40:00
2019520Tracy MarshBF N09:41:00
895155Ruth SheddenSH N09:57:01
1409752Jenny BourneEU V10:17:20
Natalie SmithPO A

Men 45A

2 600 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9200888Rohan HyslopPO A09:32
7200118Scott SimsonNC N09:33
2086475Colin DominishBN N09:34
2054782Matthew StocksBS A09:35
402177Wayne PepperBN N09:36
2048072Gregory DominishGO N09:37
2025157Paul MarshBF N09:38
1392466Ant NolanUR N09:39
2038400Peter MillerBS A09:40
2076526Andrew JohnsonACT09:41
1600561David PolandBS A09:42
Ross MorrisonGO N

Women 45A

2 200 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7202807Martina CraigNC N09:30
7140946Anita ScherrerBS A09:31
7207403Margaret JonesUR N09:32
8642221Cath ChalmersBF N09:33
2073089Kelly YoungBS A09:34
2075055Helen OCallaghanBB N09:35
9200646Jennifer EnderbyNC N09:36
2103587Melanie ChristieUR N09:37
7668668Margaret PeelNC N09:38
7207409Emily WalterRR A09:39

Men 45AS

1 800 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1969032Andras BogdanovitsDR V09:32
9201059Shane DoyleUR N09:33
7204738Iain CrossettWR N09:34
1392457Darren EenjesBG V09:35
1602125Stephan WagnerSH N09:36
7702906Andrew HobsonBS A09:37
302899Sean SunleyTK V09:38
1931387Ian JessupGO N09:39
Robert BradleyWH N

Women 45AS

1 700 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101026Sally DevenishWP N08:44:29
7692803Jo HobsonBS A10:05:00
9101014Sandra AfnanYA S10:06:00
402445Diana CharltonNC N10:07:00
9005192Edith GrayAO A10:08:00
1400711Nicole DavisLO W10:09:00
2053130Maria OrrNC N10:10:00
2048822Elaine MurdochGO N10:11:00
213638Sharon BurgessNC N10:13:00
2024108Julie SunleyTK V10:14:00
353123Vanessa FreemanBF N10:15:00
258822Salme FullerIK N10:16:00
Nicola NyghBF N

Men 50A

2 300 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8641070Mark FreemanBF N09:43
41212Graham TurnerACT09:44
1392476Peter AnnettsGO N09:45
8090363Andrew Mac DonaldBF N09:46
1392424Don CherryBG V09:47
2084719Ellis LeungGO N09:48
2082533John CarberryNE V09:49
1398653Sven JohnsonEV T09:50
402444Peter CharltonNC N09:51
8641487Ruhi AfnanYA S09:52
9005341John Shelton AgarAO A09:53
2024109Ari PiiroinenBS A09:54
1931307Jamie KennedyGO N09:55
402435Chris MillBS A09:56
2042667Tony HillGO N09:57
2086624Andrew WisniewskiBF N09:58
2020619Bruce BarnettBS A09:59
2075070Tony WoolfordBB N10:00
1393064Andy SimpsonBF N10:01
1395370Ian JonesUR N10:02
9650130David GreenIK N10:03

Women 50A

1 800 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2037091Sharon LambertBN N09:21
1250500Jane McKennaUR N09:22
1398389Karen BlatchfordNC N09:23
2080265Tania KennedyGO N09:24
2026301Paula ShinglerBF N09:25
9101030Sue GarrPO A09:26
9005207Janine SteerDR V09:27
2037723Linda SestaUR N09:28
2038391Alison InglisBS A09:29

Men 55A

2 200 m, 26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
364098Martin EtheringtonPO A09:04
9190313Martin KozmaBK V09:05
1399380Colin CurrieGO N09:06
1400057Geoff PeelNC N09:07
405730Trevor DimentTT S09:08
2056450Jim MackayUR N09:09
1399384Nick MelhuishPO A09:10
2065558Aylwin LimTJ S09:11
9101758Malcolm RobertsNC N09:12
2052041Jon GlanvillePO A09:13
2037106Peter HopperBN N09:14
9101757Greg BarbourBF N09:15
1602056Ken YoungBS A09:16
1602105Graeme DawsonGO N09:17
2025156Mark ShinglerBF N09:18
658076Ian DaviesDR V09:19
402494Simon GeorgeBF N09:20
8031878Warren KeyMF V09:21
1931362Glenn BurgessNC N09:22
9200884Michael BurtRR A09:23
2053113Robert VincentNC N09:24
2800629Cormac McCarthyYV V09:25
2067701Bjorn MellaNC N09:26
258863Cliff HowardEN Q09:27
Bob MorganBN N
Ian ProsserAO A

Women 55A

1 800 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2020605Ana HercegPO A09:41
2080250Jocelyn WattsYV V09:42
2095066Elizabeth DunbarPO A09:43
2026307Joanna ParrBF N09:45
2038399Liz AbbottRR A09:46
2056440Lisa LampeUR N09:47
2103600Airdrie LongGO N09:48
1392686Prue DobbinBK V09:49
7200358Carolyn MatthewsNC N09:50
1399601Juliana de NooyUG Q09:51
2067705Monika BinderPO A09:52
9102929Gayle QuantockNC N09:53
1600571Toni BrownBS A09:54

Men 55AS

1 700 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2036808Garry StewartSH N08:54:27
9101375Geoff AdamsBK V09:43:00
1400061Peter OrrNC N09:44:00
7204446Bill VandendoolBK V09:45:00
8200560Michael HalmyBN N09:46:00
353115John RussellSH N09:46:28
2052026Dale WallaceWP N09:47:00
364411Tom de JonghBS A09:49:00
Michael BurtRR A
Aylwin LimTJ S
Colin PriceCC N

Women 55AS

1 500 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2054787Jane BarnettBS A09:58:00
44155Julie MannIK N10:00:00
1395366Sandra StewartSH N10:14:31
1400073Gayle ShepherdUR N10:24:03
Maureen FitzpatrickWH N

Men 60A

1 800 m, 23 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1398397Grant McDonaldAO A09:00
2086473Dan BaschieraTE S09:01
1931395John ScownAO A09:02
9101994John HardingPO A09:03
403529Nicholas WilmottUR N09:04
2086749Murray HainesSO Q09:05
1931382Rudi LandsiedelNC N09:06
7003153Warwick DavisTK V09:07
9040455Rod GrayEU V09:08
402378Melvyn CoxBN N09:09
7201554Andrew LumsdenBF N09:10
9005345James LithgowGO N09:11
7003011Andrew Cumming ThomACT09:12
2057060Geoff TodkillNC N09:13
8640950Eoin RotheryBF N09:14
9101123Tony GarrPO A09:15
1931353Roch PrendergastEU V09:16
2073076Mark WilmottIK N09:17
2095085Ian ElzPO A09:18
Ian DempseyNC N
Geoff HudsonNE V
8001111Johnny PetersenGO N
Ted van GeldermalsenYV V

Women 60A

1 700 m, 18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
402322Vicki WilmottIK N09:00:00
2086472Annie WhybourneTE S09:01:00
502582Anne GarveyTK V09:03:00
7205855Sue FroudeIK N09:03:45
1602100Robyn PallasCC N09:04:00
1931396Ann ScownAO A09:05:00
1392401Robin UppillOH S09:06:00
213681Margaret WilmottUR N09:07:00
1956420Hilary WoodCC N09:08:00
2026300Debbie ByersBF N09:09:00
1405978Mary McDonaldAO A09:10:00
981625Anne SandersonTaranaki09:11:00
2053228Anne WilsonBB Q09:12:00
2042978Carolyn JacksonBK V09:13:00
2042971Judy PrendergastEU V09:14:00
Kerry BaconNC N
Margi FreemantleYV V
Johanna Tavner-CornerTF Q

Men 65A

1 700 m, 29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1391615Richard MatthewsLO W09:15:00
1931356Robert RapkinsEN Q09:16:00
2086609Murray HannaBK V09:17:00
204207Vincent SinickasYV V09:18:00
44538Keith FifieldRR A09:19:00
405742Barry WheelerTT S09:20:00
9101422Tony RadfordBG V09:21:00
2058322Peter ShepherdIK N09:22:00
1395959Adrian UppillOH S09:23:00
409747Jim LeeNC N09:24:00
2042973Tim DentYV V09:25:00
8002000Nick CollinsTaranaki09:26:00
2053222Doug WilsonBB Q09:27:00
2017007Rob SimmonsAW V09:29:00
9005350Bruce BowenRR A09:30:00
9200103Paul ElamTK V09:31:00
8625645Paul HoopmannTJ S09:32:00
402364Keith JayIK N09:33:00
1391815Ian RathboneWR T09:34:00
1602143Chris WilmottIK N09:34:02
1602092Bill JonesRR A09:35:00
2048077Warwick SelbyGO N09:36:00
9101378Bob HawkinsNT N09:37:00
9200883Gordon WilsonBN N09:38:00
409759Hugh MooreRR A09:39:00
1008265Nick DentCC N09:40:00
Greg BaconNC N
Robert SprySH N
Geoff WoodPO A

Women 65A

1 700 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1403161Pat MiethkePO A09:51:00
1400702Carol BrownlieWO W09:53:00
1931355Lynda RapkinsEN Q09:54:00
258477Rhonda BowlingEN Q09:56:00
9101411Alison RadfordBG V09:57:00
9200773Kerryne JonesRR A09:58:00
402184Barbara JunghansGO N09:58:09
9523399Barbara MartinPO A09:59:00
204327Christine SinickasYV V10:00:00
1600556Valerie BarkerBS A10:01:00
502921Sheila CollsYV V10:02:00
9200063Lynn DabbsWH N10:03:00
2037097Carol JacobsonGO N10:04:00
9102828Val HodsdonSH N10:04:59

Men 65AS

1 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1600560Bill MonaghanPO A09:16

Women 65AS

1 100 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2038381Cheryl BluettBN N09:06
Sheila CollsYV V
Schon HudsonNE V

Men 70A

1 500 m, 24 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931383Terry BluettBN N09:36
9101688Leigh PrivettAW V09:37
2037096Ken JacobsonGO N09:38
2099388Kevin CurbyIK N09:39
1931318Ron JunghansGO N09:40
2036812Steve FlickBN N09:41
9200062Kevin WilliamsWH N09:42
204257John MeekingYV V09:43
9102821Eric WainwrightRR A09:44
1931336Christopher SpriggsUG Q09:45
334999Ross KellyAL T09:46
11162Dennis TrewinBS A09:47
2036851Ross BarrGO N09:48
530946Peter YeatesDR V09:49
2086476Rod DominishEN Q09:50
2056432Dave LottyUR N09:51
2038384Jim MerchantGO N09:52
1392056Ken BrownlieWO W09:53
204355David GoddardYV V09:54
2036820Dick OgilvieUR N09:55
2080255Robert SmithTT S09:56
41211David HoggPO A09:57
Barry PearceWH N
Tony Tavner-CornerTF Q

Women 70A

1 500 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7204455Pauline MooreWR N09:05:00
9101013Jenny HawkinsBS A09:06:00
204009Judi HerkesBK V09:07:00
7205863Toni FrankBO W09:08:00
1931335Robin SpriggsUG Q09:09:00
204356Ruth GoddardYV V09:10:00
1931331Kathy LileyYV V09:12:00
1602136Mary Jane MahonyUR N09:13:00
2048028Libby MeekingYV V09:14:00
9200643Jean BaldwinGS N09:15:00
2056443Margaret DuguidIK N10:11:10
Jitka KoprivaUR N

Men 75A

1 500 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
44137Darryl ErbacherPO A09:18:00
204082Alex TarrYV V09:19:00
2036854Graham GalbraithBN N09:20:00
403511Trevor SauerSO Q09:21:00
9200642Basil BaldwinGS N09:22:00
2103590Frank IngwersenPO A09:23:00
9005206Peter MeyerSH N09:24:00
41215Robert MouattRR A09:25:00
407968Frank TomasWA S09:27:00
258420James BowlingEN Q09:28:00
9101691Peter KreminskiWA S09:29:00
9200772John HodsdonSH N10:12:00
7200202John Le CarpentierSH N10:20:09

Women 75A

1 500 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
402336Christa SchaferGO N09:30
2054788Janet MorrisWH N09:31
213692Sue ThomsonGO N09:32
9200777Ann IngwersenPO A09:33
204083Janet TarrYV V09:34
502570Helen AlexanderBK V09:35

Men 80A

1 500 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
44166Eino MeuronenBS A09:00
407914John LyonTT S09:01
402493Barry HanlonWH N09:02
1931354Brian ClelandUR N09:03

Women 80A

1 100 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
204093Dorothy AdrianNE V09:00
2054783Maureen OgilvieUR N09:02

Men 85A

1 100 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
502568Graeme CadmanYV V09:27
Kevin PaineBS A

Women 85A

1 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931369Sue HealyNE V09:11

Men 90A

1 100 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
41216Hermann WehnerWE A09:21
2042673Neil SchaferGO N09:23

Women Junior B

2 000 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9595015Arika BogdanovitsDR V09:15

Men Open B

2 000 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2050471Mark JillardKaleen 09:49:00
2050476Bram SlagmolenACT09:51:00
2050472Ian DiasPatterson Lakes09:51:23
1602062Michael LloydUR N09:52:00
2101877William ThompsonNC N09:53:25
Conor BendleAO A
Merv BendleDR V

Women Open B

2 000 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9170965Dayle GreenIK N09:19
2099396Cassandra ThompsonNC N09:20
430847Leone CarberryNE V09:21
44148Linda GregoryACT09:22
1601475Wendy TavernaCH V09:23
2056451Jane BolandUR N09:24
2086477Kathleen BarrettMF V09:25
Chris BendleDR V
Melanie ChristieUR N
Heather ODonnellYV V

M/W Open Easy

1 700 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2042977William NolanUR N09:35:00
407946Josie SlagmolenACT09:37:00
9005313Justine BrindleyGO N09:48:47

M/W Open Very Easy

1 700 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
123Hannah AdamsBK V08:12
406657Hannah AdamsBK V09:12

EOD H Long

2 200 m, 26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2099369Wayne LoveDR V09:17:22
2086589Mykal MarshamPO A09:32:31
405708Erica DimentTT S09:40:49
2075062Hugo McCahon-BoersmaGO09:42:00
2017008Bill Vera Krautz McCluskeyAW V09:43:09
1602071Stephen GoggsRR A09:45:01
2036931Raylene StanleyWR N09:46:02
2085988Izzi HutchinsonWR N09:47:00
2036932Brendan Judd- -09:48:01
2086000Derryn McGarvaWR N10:01:32
Eric BakerNT N
Neil BarrBG V
Neil BarrBG V
David BunnWR N
Alex FreireAW V
Raf FreireAW V
Stephen GoggsRR
Stephen GoggsRR A
Izzi HutchinsonWR N
Mykal MarshamPO A
Hugo McCahon-BoersmaGO
Vera Bill McCluskey KrautzAW V
Kendall OConnorNC
Jane SayeAO
Jane SayeAO
Roylene StanleyWR N

EOD M

2 000 m, 24 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2085998Janette WilmottUR N09:28:52
2085992Barbara BluettWR N09:40:06
2085999Charlie CheeseleyWR N09:54:08
2036935Gordon ChambersWR N09:55:05
2036934Cathy McNabAW V10:00:40
1392428Raelee EenjesBG10:11:07
2085993David NeylonWR N10:16:03
2050473Oscar PerrotWR N10:30:36
2085997Archie PerrotWR N10:30:37
Susan BriggsRR
Susan BriggsRR A
Ryan CatesYV V
Charlie CheesleyWR N
Dale CleggWR N
Tadeusz DavenportWR N
Tadeusz DavenportWR N
Jack JanetzkiWR N
Jack JanetzkiWR N
Amber LouwDR V
Shani RajasekeraWR N
Shani RajasekeraWR N
Janelle StevensonAO A
Janette WilmottUR N
JANETTE WilmottUR N

EOD E

1 700 m, 15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2085996Vicky LuWR N09:14:33
2036922Sarah LoveDR V09:16:02
263486Lyra SimpsonBF09:58:35
2085987Jeffa LyonTT S09:59:40
2085989Lindsey YueWR N10:15:05
2036940Henry NeylonWR N10:16:59
2085990Clementine NeylonWR N10:18:01
Emma CatesYV V
Emma CatesYV V
Jennifer CrockartBF
Callum GardnerWR N
Vicky LuWR N
Vicky LuAW V
Karin SchulzRR A
Lindsey YueWR N

EOD VE

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Harry JanetzkiWR N
Tom JanetzkiWR N
Tom JanetzkiWR N
Jackson JaySH N
Robert McDougallWR N
Robert McDougallWR N
Rebecca NeylanWR N
Clementine NeylonWR N
Henry NeylonWR
Ryder SeamanWR
Lyra SimpsonBF

EOD H Short

1 500 m, 19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931363Barbara DawsonGO N08:56:38
2045455Tadeusz DavenportWR N10:02:26
2085991Hannah BilletWR N10:08:10
2036927Amanda BilletWR N10:09:07
2045453Shani RajkasekeraWR N10:10:01
Greg CatesYV V
Barbara DawsonGO N
Erica DimentTT S
Barbara HillGO N
Peter HobbsDR
Bill Vera Krautz McCluskeyAW V
Jenna LinehanRR A
Eric LouwDR V
Wayne LoveDR V
Wayne LoveDR V
Hugo McCahon-BoersmaGO
Mace NeveRR
Mace NeveRR
Kathryn TarnYV V