Orienteering Australia

Start list for Sydney Summer Series #3 - Balgowlah

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Sydney Summer Series #3 - Balgowlah
Organiser: Bennelong Northside Orienteers
Date: Wednesday 19 October 2016

Junior Men

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Simen Andersen Oeie43016:30
Keelan Birch29016:30
Alastair George50016:30
Cameron Green9016:30
Ronan Imber14016:30
Clyde McGhee39016:30
George Mihalarias14016:30
Cameron Will23016:30
Toby Wilson58016:30

Open Men

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Andrew Brown55016:30
Stephen Cossell47016:30
Istvan Kertesz42016:30
Jack Lever39016:30
Jeff Luland42016:30
Ruairidh MacDonald54016:30
Hugh Percival32016:30
Joel Putnam48016:30
Steve Ryan60016:30
Rob Wong44016:30
Nick Woodward43016:30

Master Men

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Laurent Billot47016:30
Tim Butcher42016:30
Tom Davies55016:30
Vivien de Remy de Courcelles44016:30
Tim Giles42016:30
Andrew Graham50016:30
Richard Green59016:30
Glenn Horrocks57016:30
Mitchell Isaacs44016:30
Chris Jacka37016:30
Stefan Kuehn43016:30
Richard Pattison43016:30
Mark Schaefer43016:30
Brett Sewell39016:30
Darren Slattery43016:30
Corey Spink42016:30

Veteran Men

31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Peter Annetts47016:30
Grant Billon45016:30
John Bulman42016:30
Ian Clitheroe32016:30
Martin Cousins39016:30
Fergus Dixon45016:30
Paul Every43016:30
Michael Free41016:30
Andrew Goddard43016:30
John Havranek53016:30
Tony Hill36016:30
Ian Jessup37016:30
Jamie Kennedy42016:30
Kim Loane32016:30
Andrew MacDonatt36016:30
Hamish Mackie37016:30
David McGhee29016:30
Iain McKernan34016:30
Richard Morris57016:30
Ross Morrison48016:30
Wayne Pepper44016:30
Digby Pritchard37016:30
Tim Rogers52016:30
Andrew Smith47016:30
David Stanley47016:30
Chris Stevenson36016:30
James Stuart36016:30
Paul Toomey39016:30
Stephen Vaughan26016:30
Brendan Walsh42016:30
Eric Young36016:30

Super Veteran Men

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Vlad Boev33016:30
Melvyn Cox49016:30
Rod Eckels38016:30
Graham Field43016:30
Andy Graham45016:30
David Jenkins23016:30
Julian Ledger37016:30
Andrew Lumsden27016:30
Jim Mackay39016:30
Bob Morgan34016:30
Rodney Parkin39016:30
Johnny Petersen35016:30
Michael Roylance27016:30
Martin Slade43016:30
Nicholas Swan38016:30
Peter Thomason32016:30
Mike Ward39016:30
Larry Weiss39016:30
Garry Williams33016:30

Legend Men

20 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Ross Barr43016:30
David Bowerman34016:30
Tim Cox33016:30
David Dash20016:30
John Giles30016:30
Keith Goode30016:30
Graeme Hill44016:30
John Hook18016:30
Ken Jacobson34016:30
Ron Junghans35016:30
Roger Mail38016:30
Ian McKenzie31016:30
Jim Merchant42016:30
Ian Miller32016:30
Terry Murphy32016:30
Chris Sabin28016:30
Warwick Selby43016:30
Gordon Wilson41016:30
Ernest Windshuttel24016:30
Ted Woodley41016:30

Immortal Men

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Lloyd Gledhill34016:30
Heiko Schaefer35016:30
Bruce Stanley32016:30

Walking Men

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Henry Foster32016:30
Mike Hooppell26016:30
Graham Horrocks10016:30
Robert Newman32016:30
Andy Povah (Walking)35016:30
Paul Prudhoe32016:30
James Wells016:30
Andrew Wisniewski30016:30

GROUP

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Freya, Amelie, Bella10016:30
Lachlan and Austin Holley16016:30
Melissa and Sammy Grant16016:30
Marcus and Tayzar Kringas35016:30
Martin, Asha and Jasmine Kovel21016:30
Jessica Brimsle and Lucy Lutze29016:30
Jeremy Carlon and Bonney Florence32016:30
Vanessa Cullen and Jason Keane28016:30
Havanek Group24016:30
Hutton Group7016:30
Welling Group33016:30
Peter Hibberd and Andrea Sjovall28016:30
Steph Nicholls Group22016:30
Tess Northcott and Charlotte Fullarton2016:30
Archie, Otto and Sean8016:30
Benjamin, Thomas, Joel and Harry Group21016:30
Annalise Wingham and Kristy Bewley19016:30

Junior Women

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Tshinta Hopper31016:30
Piya Imber13016:30

Open Women

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Amy Barnes37016:30
Dan Dan8016:30
Jaclyn Fletcher36016:30
Lisa Grant46016:30
Nikolett Halmai39016:30
Michelle Hone41016:30
Nicole Mealing47016:30
Belinda Morante39016:30
Ciara Smart25016:30

Master Women

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Toni Bachvarova40016:30
Emmanuelle Convert37016:30
Amy Evans39016:30
Mary Fien37016:30
Joanne Holley17016:30
Belinda Kinneally40016:30
Katie Robinson39016:30

Veteran Women

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Elizabeth Bulman29016:30
Lara DAbreo35016:30
Carolyn Davies38016:30
Tania Kennedy36016:30
Sharon Lambert42016:30
Maria Lee28016:30
Airdrie Long35016:30
Amanda Mackie34016:30
Jo Parr39016:30
Caroline Rogers22016:30
Paula Shingler41016:30
Lynn Stanway35016:30
Andrea Verlander15016:30

Super Veteran Women

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Stacey Bryce32016:30
Debbie Byers32016:30
Robin Cameron38016:30
Kerry Emslie28016:30
Pauline Evans27016:30
Sue Froude33016:30
Karin Hefftner43016:30
Christina Holder28016:30
Julia Prudhoe19016:30

Legend Women

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Cheryl Bluett17016:30
Bryony Cox33016:30
Margaret Duguid32016:30
Carol Jacobson33016:30
Helen Murphy30016:30
Gwen Sewell17016:30
Hester Slade28016:30
Sue Thomson24016:30
Margaret Waugh20016:30

Immortal Women

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Wendy Hopper6016:30

Walking Women

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Nicola Adams24016:30
Stephanie Allen15016:30
Julie Cossell27016:30
Michelle Povah35016:30
Rachael Povah27016:30
Helen Smith27016:30

Mini

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Cameron Green- -16:30
Huuton group- -16:30
Piya Imber- -16:30
Ronan Imber- -16:30
George Mihalarias- -16:30