Orienteering Australia

Start list for 2017 MelBushO 5 Plenty Gorge South

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: 2017 MelBushO 5 Plenty Gorge South
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Sunday 23 July 2017

1 - Long Hard

6 100 m, 47 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
683113Andrew HunterBayside Kangaroos Orienteers09:54:06
2082557Daniel CahirTuckonie Orienteering Club10:03:00
204132Sasha BrookeOrienteering Victoria10:03:28
7200123Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering10:04:46
1931330Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club10:06:48
7202840Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers10:08:29
2082533John CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl10:08:58
402388Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering10:09:46
2042980Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers10:14:21
204138Tom LothianBayside Kangaroos Orienteers10:15:16
204139Soren BrookeOrienteering Victoria10:20:09
8636815Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Cl10:20:42
7201559Alex IkinBayside Kangaroos Orienteers10:21:18
658076Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering10:22:47
741108Bruce ArthurMelbourne Forest Racers10:23:41
204399Steve LeicesterBayside Kangaroos Orienteers10:29:09
204118Mike WhittonDandenong Ranges Orienteering10:32:16
7300058Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club10:33:37
204113Ray WicksOrienteering Victoria10:41:18
9190313Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers10:41:27
204022Nicholas LeongOrienteering Victoria10:43:19
204204Joyce RowlandsNillumbik Emus Orienteering Cl10:43:49
204144Lucy McgarvaWaggaroos10:44:13
2042976Ron ScholesYarra Valley Orienteering Club10:44:32
1539500Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers10:46:44
7798358Jarrod HarrisDandenong Ranges Orienteering10:48:02
999929Mikkel Kaae-NielsenMelbourne Forest Racers10:48:27
1392591Alan KufferYarra Valley Orienteering Club10:49:36
204215Alicia DymowskiDandenong Ranges Orienteering11:01:36
7003153Warwick DavisTuckonie Orienteering Club11:05:57
7201556Rebecca ShawOrienteering Victoria11:07:11
1418746Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club11:08:33
880001Martin SteerDandenong Ranges Orienteering11:17:03
204307Warwick WilliamsBendigo Orienteers11:20:19
9005199Fredrik JohanssonMelbourne Forest Racers11:23:01
1206516Glenn JamesBendigo Orienteers11:24:03
7200204Clare BrownridgeBendigo Orienteers11:26:43
2086632Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering11:28:21
7003156Josephine YeatmanNillumbik Emus Orienteering Cl11:33:11
7200120Jim GlaspoleNillumbik Emus Orienteering Cl11:35:17
9201360David RowlandsBayside Kangaroos Orienteers11:37:12
580777Ian DoddDandenong Ranges Orienteering11:43:53
2048049Thorlene EgertonBayside Kangaroos Orienteers11:45:06
7003014Jim RussellBendigo Orienteers11:52:40
8645241Jonathon SutcliffeBayside Kangaroos Orienteers11:54:53
2074598Max UedaOrienteering Victoria11:55:51
502924Russell BulmanYarra Valley Orienteering Club11:57:53

2 - Short Hard

4 300 m, 51 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9005187Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering09:42:47
2086610Karen StrachanDandenong Ranges Orienteering09:44:33
406659David PrenticeNillumbik Emus Orienteering Cl09:48:23
2054762Denise PikeDandenong Ranges Orienteering09:49:08
1253122Aidan MayallBayside Kangaroos Orienteers09:50:40
502573David KnightBayside Kangaroos Orienteers09:53:32
204284Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers09:58:36
204281Andreas StrasserYarra Valley Orienteering Club10:01:15
1392595Laurie NivenNillumbik Emus Orienteering Cl10:05:52
430847Leone CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl10:06:56
2009868Colin MorgansYarra Valley Orienteering Club10:09:14
204126Richard SallmannOrienteering Victoria10:10:55
204355David GoddardYarra Valley Orienteering Club10:14:39
7202843Mark BaxterNillumbik Emus Orienteering Cl10:16:12
7202841Tim WardropYarra Valley Orienteering Club10:16:34
683116James RobertsonBendigo Orienteers10:20:31
7870001Bryan StokesOrienteering Victoria10:25:13
2036814Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering10:25:48
204147Victoria MooreOrienteering Victoria10:30:20
204120Lucy TaylorOrienteering Victoria10:38:30
9651020Nicola DalheimMelbourne Forest Racers10:41:01
204356Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club10:42:37
1392689Suzanne OCallaghanBayside Kangaroos Orienteers10:43:40
7204445Moira KufferOrienteering Victoria10:49:31
9601231Carl DalheimMelbourne Forest Racers10:50:49
204345Adeline TooheyOrienteering Victoria10:54:11
204136Elizabeth TooheyOrienteering Victoria10:54:19
204276Amy GerdsenOrienteering Victoria10:54:20
253383Miranda GerdsenOrienteering Victoria10:54:21
7200125Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers10:57:16
2099369Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering11:00:49
2041372Katherine TurnerOrienteering Victoria11:01:25
2041367Andrea JacksonDandenong Ranges Orienteering11:06:30
2041374Jackson LaurenDandenong Ranges Orienteering11:06:31
2110778Amber LouwDandenong Ranges Orienteering11:07:26
204207Vincent SinickasYarra Valley Orienteering Club11:08:26
1418743Heather O`DonnellYarra Valley Orienteering Club11:13:41
7003019Melissa GangemiYarra Valley Orienteering Club11:15:07
406655Deb SutherlandBayside Kangaroos Orienteers11:15:38
7201558Pamela KingDandenong Ranges Orienteering11:16:53
7978770Campbell JamesBendigo Orienteers11:20:28
600777Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering11:21:10
204123Kate GavensBayside Kangaroos Orienteers11:21:44
2041368Rodney PhillipsOrienteering Victoria11:22:45
9102055Maria MainBayside Kangaroos Orienteers11:23:12
7522099Kelly BarrettNillumbik Emus Orienteering Cl11:23:38
2027096Peter MaloneyNillumbik Emus Orienteering Cl11:24:51
530946Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering11:26:10
204216Mark KorvinDandenong Ranges Orienteering11:28:09
2041379Alex SinickasYarra Valley Orienteering Club11:55:17
2041381Andrew MasonOrienteering Victoria11:58:18

3 - Moderate

3 700 m, 44 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2057048Graham WallisDandenong Ranges Orienteering09:31:59
1610Angus HallDandenong Ranges Orienteering09:43:34
1609Anthony HallDandenong Ranges Orienteering09:44:10
1611Amber LouwDandenong Ranges Orienteering09:51:49
2042998Carl StempDandenong Ranges Orienteering09:52:43
1601480Sophie TavernaCentral Highlands Orienteering10:01:59
1601475Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering10:04:51
7713713Kathleen BarrettMelbourne Forest Racers10:08:01
204145Rachel BrownYarra Valley Orienteering Club10:08:20
7202844Nicole BaxterOrienteering Victoria10:11:52
204047Maya BennetteYarra Valley Orienteering Club10:16:26
204106Raul SiirakOrienteering Victoria10:18:15
2042999Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers10:19:17
204280Kristen CollinsOrienteering Victoria10:24:29
204176Josh MooreOrienteering Victoria10:30:07
204151Yutlo ShiotaOrienteering Victoria10:30:58
700317Family OkabeBayside Kangaroos Orienteers10:31:35
204004Kylie KilcullenOrienteering Victoria10:33:06
204262Peter BlackYarra Valley Orienteering Club10:37:55
204192Graeme NewtonOrienteering Victoria10:40:46
204137Celine BoiteuxOrienteering Victoria10:41:24
204349Jeff HughesNillumbik Emus Orienteering Cl10:41:35
204089Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers10:47:18
204006Belinda CarlessOrienteering Victoria10:49:10
1396790Eleanor WilliamsBendigo Orienteers10:56:29
223431Pat MewsBayside Kangaroos Orienteers10:58:23
408624Dylan OldOrienteering Victoria11:00:57
2041371Matthew StantonOrienteering Victoria11:03:27
2041380Daniel StantonOrienteering Victoria11:03:28
2041383Rachel StantonOrienteering Victoria11:03:30
204327Christine SinickasYarra Valley Orienteering Club11:06:43
2041378Kitty KenyonOrienteering Victoria11:06:45
2074600Joshua LaytonNillumbik Emus Orienteering Cl11:07:57
2041373Sarah LoveOrienteering Victoria11:10:45
9201352Alex RowlandsBayside Kangaroos Orienteers11:18:00
2041375Victoria BeightonOrienteering Victoria11:19:47
14759Julie FrancisMelbourne Forest Racers11:20:34
2074599Gus GilbertOrienteering Victoria11:23:47
2074597Jack GilbertOrienteering Victoria11:23:50
2110764Eric LouwDandenong Ranges Orienteering11:40:44
204112Ian DiasDandenong Ranges Orienteering11:45:32
2074596Natalie AisbettOrienteering Victoria11:56:27
2041382Jeka MijicOrienteering Victoria11:56:37
2086625Ian MathiesonOrienteering Victoria12:03:45

4 - Easy

2 900 m, 26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9070411Angelina KozmaBayside Kangaroos Orienteers10:05:20
2037616Neo KozmaBayside Kangaroos Orienteers10:05:26
2009867Carol MorgansYarra Valley Orienteering Club10:10:06
204283Finn De PuryOrienteering Victoria10:10:59
204338Magnus NeergaardOrienteering Victoria10:11:02
204259Anne LyonOrienteering Victoria10:11:12
204102Family BarrettMelbourne Forest Racers10:12:00
204394Artem OsmerkinOrienteering Victoria10:14:11
204117Brad LynchOrienteering Victoria10:17:00
430993Emily WardropYarra Valley Orienteering Club10:17:41
204133Charlie DaviesOrienteering Victoria10:21:22
204129Max LittleOrienteering Victoria10:28:42
204130Amelia LittleOrienteering Victoria10:28:45
204299Anne HughesNillumbik Emus Orienteering Cl10:36:04
204128James CattonOrienteering Victoria10:41:21
204055Lori MillsOrienteering Victoria10:42:44
204135Hannah SpencerOrienteering Victoria10:52:46
204115Evan GavensBayside Kangaroos Orienteers11:08:44
204023Mia GavensBayside Kangaroos Orienteers11:08:47
2041370Sammy LoveDandenong Ranges Orienteering11:09:52
406657Hannah AdamsBayside Kangaroos Orienteers11:11:13
9101375Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers11:11:14
1414986Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club11:12:48
7207986Damian SpencerDandenong Ranges Orienteering11:21:16
2041366Cameron HunterOrienteering Victoria11:52:09
2041376Rebecca HunterOrienteering Victoria11:52:21