Orienteering Australia

Start list for 2017 MelBushO 7 Banksia Park, Bulleen

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: 2017 MelBushO 7 Banksia Park, Bulleen
Organiser: Melbourne Forest Racers
Date: Sunday 10 September 2017

1 - Long Hard

5 875 m, 36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
741108Bruce ArthurMelbourne Forest Racers09:38:18
402388Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering09:51:30
7201558Pamela KingDandenong Ranges Orienteering09:52:10
2082533John CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl10:07:29
9005187Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering10:08:23
7409777Matt van der PeetBayside Kangaroos Orienteers10:17:27
8636815Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Cl10:22:36
1392595Laurie NivenNillumbik Emus Orienteering Cl10:23:02
880001Martin SteerDandenong Ranges Orienteering10:23:17
1539500Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers10:27:40
502924Russell BulmanYarra Valley Orienteering Club10:31:22
683113Andrew HunterBayside Kangaroos Orienteers10:33:42
1392591Alan KufferYarra Valley Orienteering Club10:34:37
7204445Moira KufferOrienteering Victoria10:35:58
9005160Asha SteerDandenong Ranges Orienteering10:36:33
204006Andrea JacksonDandenong Ranges Orienteering10:36:48
204133Lauren JacksonDandenong Ranges Orienteering10:36:50
7200123Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering10:41:06
2086632Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering10:43:56
204345Chiara BoccaOrienteering Victoria10:44:51
204099Mary EnterBayside Kangaroos Orienteers10:45:07
7201559Alex IkinBayside Kangaroos Orienteers10:46:15
658076Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering10:49:42
219484James CattonOrienteering Victoria10:50:36
1287Sylvain ClementOrienteering Victoria10:53:52
7003156Josephine YeatmanNillumbik Emus Orienteering Cl11:00:35
7202843Mark BaxterNillumbik Emus Orienteering Cl11:10:54
9200101Geoff HudsonNillumbik Emus Orienteering Cl11:15:04
9101366Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club11:22:04
204023Soren BrookeOrienteering Victoria11:24:14
1206516Glenn JamesBendigo Orienteers11:24:51
406655Deb SutherlandBayside Kangaroos Orienteers11:40:28
7200120Jim GlaspoleNillumbik Emus Orienteering Cl11:42:36
580777Ian DoddDandenong Ranges Orienteering12:11:36
8642236Natasha KeyMelbourne Forest Racers12:14:48
8630848Sue KeyMelbourne Forest Racers12:32:05

2 - Short Hard

4 150 m, 53 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9102279Greg TamblynBayside Kangaroos Orienteers09:34:14
2082546Will DaveyMelbourne Forest Racers09:35:17
8644508Jensen KeyMelbourne Forest Racers09:36:17
1392685Mason ArthurMelbourne Forest Racers09:37:17
2023883Andrew RowanBayside Kangaroos Orienteers09:51:07
430847Leone CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl09:58:00
1615David PrenticeNillumbik Emus Orienteering Cl09:58:49
204284Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers09:59:40
7870001Bryan StokesOrienteering Victoria10:00:25
7207986Damian SpencerDandenong Ranges Orienteering10:02:33
2086623Lincoln PatersonOrienteering Victoria10:03:24
502573David KnightBayside Kangaroos Orienteers10:10:49
1253122Aidan MayallBayside Kangaroos Orienteers10:12:38
353115John RussellOrienteering Victoria10:13:29
204356Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club10:15:57
204355David GoddardYarra Valley Orienteering Club10:16:53
767949Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering10:20:36
2099372Chris CroweOrienteering Victoria10:21:44
204276Leonie KempOrienteering Victoria10:22:20
600777Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering10:24:40
1618Mike WhittonDandenong Ranges Orienteering10:25:55
204349Jeff HughesNillumbik Emus Orienteering Cl10:26:04
204128Gus GilbertOrienteering Victoria10:26:28
204055Stellan JacksonOrienteering Victoria10:26:30
204126Jack GilbertOrienteering Victoria10:26:34
204144Rachel BrownYarra Valley Orienteering Club10:29:07
204280Annette WoodwardOrienteering Victoria10:35:00
204120Leanne WoodwardOrienteering Victoria10:35:00
2042998Carl StempDandenong Ranges Orienteering10:41:25
530946Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering10:43:27
204283Adeline TooheyOrienteering Victoria10:48:19
204123Douglas HewardOrienteering Victoria10:53:38
2054762Denise PikeDandenong Ranges Orienteering10:57:38
2041374Jenny MitchellDandenong Ranges Orienteering11:01:11
2042663Peter GroverDandenong Ranges Orienteering11:04:23
2041381Maia DoddsOrienteering Victoria11:05:28
2041375Rebecca FordOrienteering Victoria11:05:55
2041373Jeremy HowellOrienteering Victoria11:08:12
204384Ian StirlingNillumbik Emus Orienteering Cl11:08:50
7202844Nicole BaxterOrienteering Victoria11:09:56
204113Richard SallmannOrienteering Victoria11:11:34
7300425Erin Van der PeetBayside Kangaroos Orienteers11:12:35
204009Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers11:15:22
1395369Anne RobinsonBayside Kangaroos Orienteers11:16:44
2074599Peter and Lisa WrightOrienteering Victoria11:17:49
405085Anna DowlingOrienteering Victoria11:19:23
204394Sasha BrookeOrienteering Victoria11:21:50
2041369Anthony HaralambopoulosOrienteering Victoria11:24:59
204102Georgia HaralambopoulosOrienteering Victoria11:25:00
1602698Mark HennessyCentral Highlands Orienteering11:26:02
7978770Campbell JamesBendigo Orienteers11:26:46
9101377Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club11:27:13
2086625Ian MathiesonOrienteering Victoria12:04:18

3 - Moderate

2 975 m, 45 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
204268Jan ThomasTuckonie Orienteering Club09:40:50
204101Peter BeggsTuckonie Orienteering Club09:47:34
204267Lindsay ThomasTuckonie Orienteering Club09:48:27
1282Michael JellisOrienteering Victoria09:53:28
2042999Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers09:55:28
204130Des GregoryBayside Kangaroos Orienteers09:58:11
1619Jeanette FineganOrienteering Victoria09:58:13
1283Brendon MceniryOrienteering Victoria09:58:35
1601480Sophie TavernaCentral Highlands Orienteering10:02:01
1601475Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering10:04:40
1616Maya BennetteYarra Valley Orienteering Club10:14:07
204129Becky HallidayOrienteering Victoria10:19:29
1617Laura JeffersonOrienteering Victoria10:19:56
1286Simon CookOrienteering Victoria10:22:07
1620Damian CollinsOrienteering Victoria10:23:24
1614Chloe EdwardsOrienteering Victoria10:26:10
204151Family JeanesOrienteering Victoria10:31:13
2087825Jackie DempsterYarra Valley Orienteering Club10:33:26
204298John DempsterYarra Valley Orienteering Club10:33:29
204089Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers10:45:46
204001Ian BakerBayside Kangaroos Orienteers10:49:47
204147Artem OsmerkinOrienteering Victoria10:54:05
204137Alex KorobkinOrienteering Victoria10:54:20
204136Matilda LaceyOrienteering Victoria10:56:13
204139Ayako ClementOrienteering Victoria10:56:24
2009860Tegan MooreOrienteering Victoria11:00:04
2041385Ambrose GlaspoleNillumbik Emus Orienteering Cl11:00:52
2009865Barry MooreOrienteering Victoria11:01:06
2041372Ian MorganOrienteering Victoria11:01:41
204022Hannah SpencerOrienteering Victoria11:03:47
2041384Kyle WrightOrienteering Victoria11:05:43
2041370Keith AnkerBayside Kangaroos Orienteers11:05:48
2041383Noah SchneiderOrienteering Victoria11:08:55
2041367Jackson SchneiderOrienteering Victoria11:08:57
9200102Schon HudsonNillumbik Emus Orienteering Cl11:09:52
2041378William RainbirdOrienteering Victoria11:17:09
2041371Ebony BainbridgeOrienteering Victoria11:17:25
204117Kate DickensonOrienteering Victoria11:24:32
204259Austin CookOrienteering Victoria11:25:47
4406803Tasha JamesBendigo Orienteers11:26:54
2042993Noel McVeyTuckonie Orienteering Club11:32:41
204132Rachel StantonOrienteering Victoria11:35:52
204047Natalie AisbettOrienteering Victoria11:39:26
204176Alice and Jacqui WardOrienteering Victoria12:00:34
204192Alexandra LaceyOrienteering Victoria12:00:43

4 - Easy

2 225 m, 36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2037616Neo KozmaBayside Kangaroos Orienteers10:00:06
1278Wes PriceOrienteering Victoria10:05:00
1281Kaylee PriceOrienteering Victoria10:09:22
2110760Joshua LaytonNillumbik Emus Orienteering Cl10:09:35
2110753Matthew LaytonNillumbik Emus Orienteering Cl10:09:42
1280Finley RodwellOrienteering Victoria10:20:13
1279Spencer RodwellOrienteering Victoria10:20:17
1277Jasmine CroweOrienteering Victoria10:21:26
204138Simon DaviesOrienteering Victoria10:21:57
204004Kate TaylorOrienteering Victoria10:22:02
204115Kristine CookOrienteering Victoria10:22:12
204112Georgia HaralambopoulosOrienteering Victoria10:23:47
1284Anthony HaralambopoulosOrienteering Victoria10:23:50
9201352Alex RowlandsBayside Kangaroos Orienteers10:24:12
204215Jesse & Sam GrahamOrienteering Victoria10:43:48
204299Prague HouseOrienteering Victoria10:53:20
1288Alexandra LaceyOrienteering Victoria10:54:31
253383Claudia MewsBayside Kangaroos Orienteers10:56:45
1285Shawn MitchellDandenong Ranges Orienteering11:00:27
204338Keiko ShimizuOrienteering Victoria11:03:11
2086614Angus HewittMelbourne Forest Racers11:14:23
2074600Evie LeggeOrienteering Victoria11:14:24
2074597Jem LeggeOrienteering Victoria11:14:26
2041368Freddie PeckOrienteering Victoria11:14:30
2041376Finn PallotOrienteering Victoria11:14:33
2074598George PeckOrienteering Victoria11:14:42
2074596Leo RickertsOrienteering Victoria11:14:46
204118Glenn CollinsOrienteering Victoria11:17:36
204135Toby Van der PeetBayside Kangaroos Orienteers11:17:44
204145Danielle WoodwardOrienteering Victoria11:21:11
2041379Max LittleOrienteering Victoria11:21:36
2041380Warwick EdmondsOrienteering Victoria11:26:05
2041377Jacqui WardOrienteering Victoria11:26:07
408624Siri jonas NeergaardOrienteering Victoria11:30:21
204106Carlie RussellOrienteering Victoria11:46:53
204294Zoe DaviesMelbourne Forest Racers21:16:35