Orienteering Australia

Start list for 27th Sydney Summer Series - Denistone

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: 27th Sydney Summer Series - Denistone
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Wednesday 14 March 2018

Junior Men

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Keelan Birch58016:30
Clyde McGhee43016:30
Selwyn Sweeney42016:30
Seth Sweeney38016:30
Cameron Will39016:30

Junior Women

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Stephanie Chan33016:30
Tshinta Hopper40016:30

Open Men

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Andrew Gilbett22016:30
Robert Herkes35016:30
Andy Hill60016:30
Sebastian Howe37016:30
Jack Lever36016:30
Hugh Percival38016:30
Hugh Salter49016:30
Tristan White53016:30

Open Women

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Aniko Fozo-Kertesz46016:30
Nikolett Halmai43016:30
Bryony Kent29016:30
Silvia Teoh39016:30

Masters Men

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Tim Butcher45016:30
Vivien de Remy de Courcelles48016:30
Chris Delaney52016:30
Nick Eales37016:30
Tim Giles48016:30
Glenn Horrocks54016:30
Istvan Kertesz48016:30
Stefan Kuehn38016:30
Kar-Soon Lim46016:30
Ciarran Lynch46016:30
James McQuillan60016:30
Richard Pattison46016:30
Andy Povah48016:30
Keith Povah39016:30
Joel Putnam53016:30
Serje Robidoux47016:30
Brett Sewell47016:30
Owen Shepherd47016:30
Darren Slattery39016:30
Dan Smith42016:30
Roderick Smith23016:30
Jason Wiebe41016:30

Masters Women

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Kim Eales34016:30
Gill Fowler50016:30
Rachel Grindlay43016:30
Carolyn Haupt41016:30
Lisa Linssen35016:30
Anna Marcuzzi31016:30
Nerise McQuillan29016:30

Veteran Men

31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Peter Annetts45016:30
Chris Arn-Ison31016:30
Ian Clitheroe45016:30
Martin Cousins49016:30
Peter Day36016:30
Fergus Dixon46016:30
Gary Glover22016:30
Andrew Goddard40016:30
Ian Jessup37016:30
Jamie Kennedy47016:30
Ivan Kent25016:30
Hamish Mackie48016:30
David McGhee41016:30
Iain McKernan29016:30
Graeme McLeod46016:30
Richard Morris57016:30
John Murray44016:30
Simon Nash45016:30
John O'Neill33016:30
Wayne Pepper43016:30
Anthony Petterson51016:30
David Redhead39016:30
Roland Simpson44016:30
Andrew Smith52016:30
Phillip Smyth46016:30
David Stanley52016:30
James Stuart34016:30
Paul Sweeney31016:30
Paul Toomey42016:30
Rob Truscott36016:30
Eric Young37016:30

Veteran Women

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Toni Bachvorova50016:30
Elizabeth Bulman24016:30
Linda Chan27016:30
Lara D'abreo36016:30
Tania Kennedy32016:30
Sharon Lambert41016:30
Karen Langan33016:30
Amanda Mackie36016:30
Zoe Melling39016:30
Kylie Seary26016:30
Linda Sesta37016:30
Saffron Sweeney28016:30

Super Veteran Men

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Greg Barbour54016:30
John Brayan39016:30
John Bulman45016:30
Colin Burnett49016:30
Melvyn Cox44016:30
Ross Emslie30016:30
Graham Field40016:30
Andy Graham38016:30
John Haddrick33016:30
Peter Hopper38016:30
Mike Hotchkis46016:30
James Lithgow39016:30
Jim Mackay42016:30
Martin Mansfield34016:30
Bob Morgan42016:30
David Noble42016:30
Rodney Parkin34016:30
Nicholas Swan31016:30
Peter Thomason32016:30

Super Veteran Women

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Robin Cameron40016:30
Kerry Emslie30016:30
Sue Froude31016:30
Karin Hefftner39016:30
Aidrie long34016:30
Alison Loughlin20016:30

Legends Men

23 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Terry Bluett31016:30
David Bowerman33016:30
Ross Catterall33016:30
Ross Duker23016:30
John Giles27016:30
Keith Goodie26016:30
Graeme Hill44016:30
Stephen Holloway29016:30
Graham Horrocks24016:30
Ken Jacobson31016:30
Ron Junghans27016:30
Roger Mail40016:30
Ian McKenzie44016:30
Ian Miller28016:30
Johnny Petersen36016:30
Michael Roylance27016:30
Warwick Selby45016:30
Dennis Sparling21016:30
Andrew Vesey-Wells13016:30
Mike Ward40016:30
Gordon Wilson42016:30
Ernest Windschuttel23016:30
Ted Woodley38016:30

Legends Women

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Margaret Duguid28016:30
Carol Jacobson32016:30
Mary Jane Mahony21016:30

Immortals Men

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Brian Cleland29016:30
Lloyd Gledhill28016:30
Bruce Stanley28016:30

Immortals Women

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Marion Gledhill21016:30
Gwen Sewell11016:30
Sue Thomson19016:30

Walking Men

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Ross Barr25016:30
Jim Merchant35016:30
Larry Weiss33016:30
Andrew Wisniewski35016:30

Walking Women

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Emmanuelle Convert33016:30
Julie Cossell22016:30
Bryony Cox27016:30
Barbara Junghans16016:30

Groups

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
A Ryan + B Truran28016:30
K Schofield + L Tiller32016:30
H Wilson + N Chan37016:30

Mini

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Nicholas Chan7016:30
Justine De Remy7016:30
Maggie Mackay7016:30
Lissa Morrison7016:30
Savanna Sweeney7016:30
Shay Sweeney7016:30