Orienteering Australia

Start list for Australian and QLD MTBO Championships

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Australian and QLD MTBO Championships
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Saturday 19 May 2018 - Sunday 20 May 2018

Sprint StageMiddle StageLong Stage

M14

3 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639442Dylan BryantEnoggeroos08:31

M21

9 200 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639423Glen CharltonNewcastle Orienteering Club08:30:00
8631649Paulo Alvear FujiiEnoggeroos08:32:00
8645940Hamish MackieBig Foot Orienteers08:34:00
8639430Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers08:36:00
8639402Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers08:38:00
8650872Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers08:42:00
8633228Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers09:23:02

M40

7 400 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2028455Andrew PinsentMulti Terrain Bike Orienteers08:30
8639414Tony BryantEnoggeroos08:31
2034298Sam PatersonMulti Terrain Bike Orienteers08:34
8657693Ori GudesUringa Orienteers08:35
8647250Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Club08:37
8657687Craig JeffsMulti Terrain Bike Orienteers08:41
8639440Kieran MacdonellBushflyers08:45
2086753Owen MatthewsSunshine Orienteers Club08:47
8639431Randall LathamSunshine Orienteers Club08:56

M50

7 400 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639441Cam SchubertRange Runners Orienteering Club08:32:00
2069295Terry GraySunshine Orienteers Club08:36:00
8636564Andrew PowerNewcastle Orienteering Club08:38:00
8639422Ben CoetzerWullundigong Orienteers of the West08:40:00
2053249Gordon BossleyMulti Terrain Bike Orienteers08:42:00
8652431John SkiltonNo club membership08:44:00
8639448Craig HollandOrienteering Queensland08:46:00
1392059David HillSunshine Orienteers Club08:48:00
8200560Michael HalmyBennelong Northside Orienteers08:53:00
8650868Craig SteffensMulti Terrain Bike Orienteers09:18:03
8647251Tony HowesUgly Gully Orienteers09:26:04

M60

6 200 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639411John GavensBayside Kangaroos Orienteers08:30
8639432Robert VincentNewcastle Orienteering Club08:32
8639415Michael SchaferSunshine Orienteers Club08:34
8654976Peter CusworthBayside Kangaroos Orienteers08:36
9101758Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club08:38
8636832David FirmanEnoggeroos08:40
8650356Athol LesterMulti Terrain Bike Orienteers08:42
8639447Robert PrenticeNewcastle Orienteering Club08:44
7204446Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers08:48
8640151Joe SherriffDunedin08:53
8002026Richard RobinsonSunshine Orienteers Club08:57
1931382Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club09:03

M70

5 100 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
256677Bernie NicholsSunshine Orienteers Club08:47:00
8656790Reid MoranToohey Forest Orienteers08:49:00
2053246Mike MoynihanSunshine Orienteers Club08:54:00
8641488Leigh PrivettAlbury-Wodonga Orienteering Club08:55:00
1398059Andrew CampbellAlbury-Wodonga Orienteering Club08:57:00
8657138Rick ArmstrongAlbury-Wodonga Orienteering Club09:26:02

W14

3 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639405Kate McKennaUgly Gully Orienteers08:35

W20

6 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639406Rhiannon PrenticeNewcastle Orienteering Club09:02

W21

7 400 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639438Jayne SalesMelbourne Forest Racers08:52
8633225Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers08:54
8639403Kay HaarsmaTintookies Orienteers08:55

W40

6 200 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8641500Tamsin BarnesRange Runners Orienteering Club08:56
8639419Clare LonerganBushflyers08:58
8639439Debbie GordonSunshine Orienteers Club09:01

W50

6 200 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639401Amanda MackieBig Foot Orienteers08:31
8650369Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club08:33
8639445Diana CharltonNewcastle Orienteering Club08:37
8652438Norah SkiltonNo club membership08:41
8002024Deb BainPeninsula and Plains08:47
8639418Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club08:49
8639407Janelle SchaferSunshine Orienteers Club08:52
2054821Terri GraySunshine Orienteers Club08:54
8639449Jenny HillSunshine Orienteers Club09:04
8639446Clare LeungOrienteering Queensland09:06
2056575Joanne RogersSunshine Orienteers Club09:15

W60

5 100 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8640157Jo WilsonNo club membership08:30
2075787Susan BlissnerNo club membership08:33
8639413Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers08:41
2092286Julie StantonSunshine Orienteers Club08:44

W70

5 100 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8636569Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club08:35
9200777Ann IngwersenParawanga Orienteers08:48

Short

3 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8650381Iain DuncanSunshine Orienteers Club09:22:01